Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Orkiestra Jurka Owsiaka zagrała po raz 22. Na ratunek!

źródło: PAP, dodano: 13 stycznia 2014 r.

Podczas 22. Finału WOŚP zebrano ponad 35,4 mln zł - tyle wynosiła zadeklarowana kwota o północy. Ostateczny wynik Finału znany będzie dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni - co roku WOŚP podaje go na przełomie lutego i marca. Na całym świecie pieniądze do skarbonek zbierało 120 tysięcy wolontariuszy, którzy działali w 1800 sztabach. W 2014 Fundacja WOŚP zbierała na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów.

- Gdyby tylko te pieniądze miały wpłynąć na konto WOŚP, to i tak będziemy mogli zrobić bardzo wiele - powiedział szef fundacji Jurek Owsiak. Wcześniej Lidia Niedźwiecka-Owsiak także mówiła, że zebrana suma pozwoli zrealizować plany fundacji. Jak powiedziała, WOŚP zamierza kupić sprzęt dla ok. 30 dziecięcych oddziałów ratunkowych.

Tradycyjnie już w dniu Finału, przed północą odbywa się "Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców", podczas której sprzedawane są złote karty telefoniczne z limitowanej serii oraz złote serduszka, które powstają ze złota ofiarowanego przez darczyńców. W tym roku najdroższe złote serduszko zostało sprzedane za 100 tys. zł, a złota karta telefoniczna - za 50 tys zł.

W niedzielę Orkiestra zagra po raz 22. Tym razem NA RATUNEK!

W zeszłym roku, w dniu Finału przed północą zadeklarowana kwota wynosiła ponad 39,8 mln zł, jednak ostateczny wynik wyniósł ponad 50,6 mln zł.

Jeszcze przez kilka tygodni będą trwały aukcje charytatywne na rzecz WOŚP. Licytować można m.in. lożę VIP na Stadionie Narodowym - ta aukcja cieszy się największym powodzeniem. Nabywca będzie mógł korzystać z ośmioosobowej loży przez cały 2014 r., otrzyma bilety na kilkanaście imprez zaplanowanych na stadionie w tym roku, będzie miał również zapewniony catering VIP podczas biletowanych wydarzeń.

22.Finał WOŚP, studio TVP, fot. Artur Rawicz
22.Finał WOŚP, studio TVP, fot. Artur Rawicz

Jak co roku wiele atrakcji przygotowało wojsko: wylicytować można np. udział w akcji ratunkowej na Bałtyku i manewrach Marynarki Wojennej, lot ze spadochronem, wspólny czas z komandosami i pilotami F-16 oraz flagę, która powiewa nad bazą Ghazni. Do wylicytowania są również przedmioty od polityków, artystów i sportowców.

Polska Agencja Prasowa przekazała na aukcję zdjęcie z podpisami m.in. Dalajlamy XIV, b. prezydenta Lecha Wałęsy oraz amerykańskiej aktorki Sharon Stone, zrobione przez fotoreportera PAP podczas szczytu noblistów, który odbył się w ubiegłym roku w Warszawie.

Wszystkie finałowe aukcje można znaleźć na stronie www.aukcje.wosp.org.pl.

Pieniądze z 22. Finału WOŚP zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

W tym roku WOŚP po raz drugi zbierała pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

22.Finał, PKiN, Światełko do Nieba, fot. Igor Kohutnicki
22.Finał, PKiN, Światełko do Nieba, fot. Igor Kohutnicki

8. Bieg Policz się z cukrzycą

Po raz ósmy w dniu finału WOŚP 2014 zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą". To promocja zdrowego trybu życia, a także ostrzeżenie przed tą chorobą. Zobaczcie zdjęcia i wideo z trasy.

WOŚP, w ramach programu "Policz się z cukrzycą", dąży do tego, by firmy produkujące żywność drukowały na etykietach potrzebne cukrzykom informacje o wymiennikach węglowodanowych i białkowo–tłuszczowych. Wielu producentów włączyło się już w tę akcję.

W czasie 8. edycji warszawskiej odsłony biegu "Policz się z cukrzycą" po raz pierwszy wprowadzona została opłata startowa w wysokości 20 zł. Dzięki zebranym w ten sposób środkom fundacja planuje kupić osobiste pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Biegi "Policz się z cukrzycą" zaplanowano także w innych miastach, m.in. Ciechanowie, Częstochowie, Fromborku, Gdyni, Gorzowie Wlkp., Kraśniku, Kostrzynie, Łodzi, Opolu, Przemyślu, Szczecinie.

22.Finał, 8.Bieg
22.Finał, 8.Bieg "Policz Się z Cukrzycą", fot. Robert Grablewski


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Orkiestra Jurka Owsiaka zagrała po raz 22. Na ratunek!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line