Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

W niedzielę Orkiestra zagra po raz 22. Tym razem NA RATUNEK!

źródło: oprac. własne na podstawie strony Fundacji WOŚP, dodano: 10 stycznia 2014 r.

Już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia 2014 roku, odbędzie się 22. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku głównym hasłem jest NA RATUNEK, a precyzyjny cel zbiórki brzmi "na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów". Swoją cegiełkę dla WOŚP można dołożyć nie tylko w niedzielę, odbywa się też wiele innych form zbiórki - każdy może wybrać tą dogodną dla siebie.

Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach. Jest to absolutny fenomen socjologiczny, ponieważ z sum, które wpływają na konto Orkiestry, widać, że wszyscy wolontariusze, obdarzeni bezgranicznym zaufaniem WOŚP, rozliczają się bardzo skrupulatnie z zebranych pieniędzy.

W niedzielę Orkiestra zagra po raz 22. Tym razem NA RATUNEK!

Tradycyjnie już o godzinie 20.00 odbędzie się "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili w całej Polsce ludzi wysyłają w stronę nieba - Dobrych Aniołów, światełka w postaci zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa licytacja złotych serduszek. Kulminacyjny moment, czyli licytacja nr 1, zaczyna się około godziny 23.00. Zazwyczaj, do końca lutego, czyli do momentu rozliczenia z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, suma zadeklarowana podczas Finału wzrasta o 30-40%. Podczas trwania Finału, WOŚP dokładnie rozlicza poprzednie zakupy i przede wszystkim dokładnie tłumaczy cel aktualnej zbiórki.

Warszawskie studio telewizyjne tego dnia odwiedza kilka tysięcy osób. Kilka razy więcej bawi się na Placu Defilad, przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywa się koncert, a pokaz sztucznych ogni przechodzi każdorazowo do historii, jako piękne widowisko. Występujący tego dnia artyści, proszeni są aby nie pobierali żadnych honorariów.

Jak wspierać cel 22. Finału WOŚP?

Macie mnóstwo możliwości wspierania Fundacji WOŚP i celu 22. Finału WOŚP. Na stronie Orkiestry przygotowano ich listę. Wybierzcie najbardziej odpowiednią dla Was, kliknijcie i wesprzyjcie ten szlachetny cel.

W niedzielę Orkiestra zagra po raz 22. Tym razem NA RATUNEK!

8. Bieg Policz się z Cukrzycą

W tym roku odbędzie się już 8. Bieg "Policz się z cukrzycą". Po raz kolejny kilka tysięcy osób będzie miało okazję wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Tradycyjnie bieg odbędzie się w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12 stycznia 2014 roku. Po raz pierwszy w czasie 8. edycji biegu "Policz się z cukrzycą" wprowadzona została opłata startowa w wysokości minimum 20 zł. Całość przeznaczona będzie na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych i przygotowujących się do ciąży. Dla uczestników biegu przygotowane są specjalne koszulki. Każdy do dotarciu do mety otrzyma piękny medal.

Aukcje internetowe

Jak co roku, już kilka tygodni przed Finałem rozpoczęły się aukcje charytatywne na rzecz WOŚP. Można na nich kupić tysiące przedmiotów i różnego rodzaju atrakcji ofiarowanych przez polityków, sportowców, artystów, a także organizacje i firmy. Nie brakuje przedmiotów wystawianych przez anonimowych internautów, którzy w ten sposób chcą wspomóc Fundację WOŚP. Wśród licznych aukcji, których licytowanie może pomóc chorym dzieciom, znalazły się także przedmioty wystawione przez gwiazdy. Na taki krok zdecydował się m.in. Maciej Musiał, Candy, Alicja Bachleda-Curuś, Justyna Steczkowska, Natalia Siwiec czy Katarzyna Tusk.

Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~juzek  IP: 94.78.133.xxx(2015-05-29 15:07:20)
a wy jeszcze pompujecie tego króla żebraków ?


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: W niedzielę Orkiestra zagra po raz 22. Tym razem NA RATUNEK!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line