Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Problemy zdrowotne Andrzeja Turskiego. Apel bliskich o krew dla niego

źródło: info. własne, dodano: 16 grudnia 2013 r., aktualizacja: 31 grudnia 2013 r.

Informacja z 31 grudnia 2013 r.:
Zmarł Andrzej Turski. Były dziennikarz radiowy i prowadzący "Panoramę" w TVP2. Miał 70 lat. O śmierci poinformowała telewizja TVP Info. Na początku grudnia trafił w ciężkim stanie do szpitala. Turski nie odzyskał przytomności. Przyczyną hospitalizacji był zawał.


W ostatnich dniach w mediach pojawia się dość dużo informacji na temat zdrowia Pana Andrzeja Turskiego, prezentera TVP, prowadzącego program "Panorama". W wydaniu tego programu w dniu 30 listopada br. Andrzej Turski miał problemy z prawidłowym wysławianiem się. Niektóre portale internetowe oskarżyły go o stan upojenia alkoholowego. Jak się okazało, złe samopoczucie było spowodowane cukrzycą, o czym on sam informował publicznie.

Andrzej Turski miał przed tygodniem atak serca. Ma za sobą także walkę z nowotworem. Znany dziennikarz przebywa w szpitalu. "Stan zdrowia Andrzeja Turskiego powoli się poprawia, choć jak informują jego bliscy: Długa droga jeszcze przed nim i lekarze mówią, że trzeba się uzbroić w cierpliwość" - poinformowała stacja TVP Info.

Bliscy dziennikarza proszą o oddawanie krwi. Apel skierowany jest zwłaszcza do osób o grupie krwi A Rh minus. Krew dla Andrzeja Turskiego można oddawać w Centrum Krwiodawstwa w szpitalu MSWiA na ulicy Wołoskiej w Warszawie (tel. 22 508 13 12, 22 508 12 10). Osoby, które zdecydują się na udzielenie takiej pomocy, są proszone o poinformowanie Centrum, że krew - nawet innej grupy - jest przeznaczona dla Andrzeja Turskiego.

Przypominamy, że osoby chore na cukrzycę nie mogą oddawać krwi, ale mogą spróbować namówić swoich znajomych, rodzinę, aby to uczynili. Do dzieła!

Andrzej Turski

Andrzej Turski prowadził "Panoramę" od 2002 roku. Program "7 dni świat", kolejno w TVP1, TVP2, TVP3 i od niedawna TVP Info, prowadzi od 1989 roku. Dziennikarzem jest od końca lat 60., kiedy to rozpoczął pracę w Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia.

fot. tvp.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Marysia  IP: 83.7.158.xxx(2013-12-27 20:56:13)
Gdybym miała dobrą krew to bym oddała ,lecz niestety ,też jestem chora na cukrzycę. Wierzę że znajdą się osoby chętne aby panu redaktorowi pomóc.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Problemy zdrowotne Andrzeja Turskiego. Apel bliskich o krew dla niego
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 25 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line