Charakterystykę wkłuć przygotowałam w formie tabeli. Najwygodniej będzie porównać dostępne zestawy.
Każdy zestaw składa się z kaniuli i drenu. Możemy także dokonać zakupu samej igły, ponieważ dren może być użyty dwa razy. Ma to swoje plusy. Po pierwsze, gdy zdarzy nam się wyrwać wkłucie, wtedy wymieniamy samą kaniulę. Po drugie, wymieniając za każdym razem wkłucie razem z drenem marnujemy insulinę, która pozostaje w drenie. Dzięki uniwersalnej złączce Luer, zestawy infuzyjne Accu-Chek możemy stosować także z innymi markami pomp insulinowych.
Dla początkujących doskonałym wyborem będzie Accu-Chek FlexLink. Dzięki zwężającej się kaniuli łatwo i szybko wprowadzimy ją pod skórę. W celu jej aplikacji możemy skorzystać z automatycznego urządzenia Accu-Chek Link Assist. Technika wprowadzania wkłucia jest nieskomplikowana i dosyć intuicyjna.
Dla osób aktywnych idealny jest zestaw Accu-Chek TenderLink. A to za sprawą elastycznej kaniuli, która dopasowuje się do ruchów ciała. Dzięki przezroczystemu okienku można obserwować miejsce wkłucia.
Zestaw Accu-Chek Rapid-D Link polecany jest dla osób o słabym wzroku lub uczulonych na teflon. Wkłucie mocowane jest przy pomocy hipoalergicznego i samoprzylepnego plastra. Wybierając długość drenu w tym rodzaju wkłucia należy pamiętać, że przy kaniuli znajduje się dodatkowy dren o długości 10 cm.
Prezentacja zawartości każdego opakowania z wkłuciem na załączonym filmie.
Małgorzata Magiera
Materiał sponsorowany przez Roche Diagnostics Polska z siedzibą w Warszawie, KRS 132695.