Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Wszystko o Accu-Chek Combo

Rodzaje wkłuć - wpis nr 12

źródło: oprac. własne, dodano: 18 listopada 2013 r.

W pompie insulinowej Accu-Chek Spirit Combo możemy używać następujących zestawów infuzyjnych: Accu-Chek TenderLink, Accu-Chek FlexLink oraz Accu-Chek Rapid-D Link. Dwa pierwsze zestawy posiadają miękką i elastyczną kaniulę teflonową, natomiast Accu-Chek Rapid-D Link wyposażony jest w kaniulę metalową, która doskonale sprawdza się np. u osób uczulonych na teflon.

Charakterystykę wkłuć przygotowałam w formie tabeli. Najwygodniej będzie porównać dostępne zestawy.


Każdy zestaw składa się z kaniuli i drenu. Możemy także dokonać zakupu samej igły, ponieważ dren może być użyty dwa razy. Ma to swoje plusy. Po pierwsze, gdy zdarzy nam się wyrwać wkłucie, wtedy wymieniamy samą kaniulę. Po drugie, wymieniając za każdym razem wkłucie razem z drenem marnujemy insulinę, która pozostaje w drenie. Dzięki uniwersalnej złączce Luer, zestawy infuzyjne Accu-Chek możemy stosować także z innymi markami pomp insulinowych.


Dla początkujących doskonałym wyborem będzie Accu-Chek FlexLink. Dzięki zwężającej się kaniuli łatwo i szybko wprowadzimy ją pod skórę. W celu jej aplikacji możemy skorzystać z automatycznego urządzenia Accu-Chek Link Assist. Technika wprowadzania wkłucia jest nieskomplikowana i dosyć intuicyjna.


Dla osób aktywnych idealny jest zestaw Accu-Chek TenderLink. A to za sprawą elastycznej kaniuli, która dopasowuje się do ruchów ciała. Dzięki przezroczystemu okienku można obserwować miejsce wkłucia.


Zestaw Accu-Chek Rapid-D Link polecany jest dla osób o słabym wzroku lub uczulonych na teflon. Wkłucie mocowane jest przy pomocy hipoalergicznego i samoprzylepnego plastra. Wybierając długość drenu w tym rodzaju wkłucia należy pamiętać, że przy kaniuli znajduje się dodatkowy dren o długości 10 cm.

Prezentacja zawartości każdego opakowania z wkłuciem na załączonym filmie.

Małgorzata Magiera



Materiał sponsorowany przez Roche Diagnostics Polska z siedzibą w Warszawie, KRS 132695.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.



reklama





Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!




Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Wszystko o Accu-Chek Combo: Rodzaje wkłuć - wpis nr 12
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.



Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line