Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy Koszalin cały na niebiesko!

źródło: Młodzieżowe Koło Diabetyków w Koszalinie, dodano: 18 listopada 2013 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Młodzieżowe Koło Diabetyków przy O/M PSD w KoszalinieMłodzieżowe Koło Diabetyków w Koszalinie aktywnie włączyło się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy. Jednym z elementów obchodów było propagowanie akcji Think blue. Wear blue. Myśl na niebiesko. Ubierz się na niebiesko. Podobnie, jak w zeszłym roku w szkołach i zakładach pracy członkowie Młodzieżowego Koła Diabetyków zorganizowali akcję, która polegała na tym, aby 14 listopada ubrać się na niebiesko.

Informacja o akcji pojawiła się w gazecie Głos Koszaliński w dniu 9 listopada. Po Koszalinie rozprowadzane były plakaty nawołujące do włączenia się w akcję. Do akcji przystąpili m.in. Księgowość wspólnot mieszkaniowych, Szkoła Podstawowa im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie (pogadankę i zdjęcia wykonała Aneta Niewierowska), Szkoła Podstawowa nr 7 w Koszalinie, Szkoła Podstawowa nr 13 w Koszalinie oraz Szkoła Podstawowa nr 21 w Koszalinie.

Think Blue. Wear Blue.

14 listopada 2013r. dzieci klasy Ia, Ib i IIa uczestniczyły w projekcji filmu pt. "Lenny uczy o cukrzycy" i pogadance na temat cukrzycy. Dzieci poznały objawy, diagnozowanie i sposoby leczenia cukrzycy. Dowiedziały się, jak postępować w sytuacji zasłabnięcia chorej koleżanki lub kolegi i jakie dzieci chorujące na cukrzycę mają przywileje w klasie. Poznały również sposób obsługi glukometru, pena i pompy insulinowej.

Lew "Lenny" w przystępny dla dzieci sposób opowiedział o chorobie, skutkach niedoboru lub nadmiaru cukru w organizmie. Dodatkowych informacji i wyjaśnień udzieliła dzieciom pielęgniarka - P. Aneta Niewierowska.

Po zakończeniu spotkania dzieci wypowiedziały się na temat cukrzycy i pod kierunkiem wychowawcy wykonały prace plastyczne. Dodatkowo w klasie IIa dzieci zrobiły "Cukrzycową Lady". To niebieska lalka symbolizująca problem choroby, jaką jest cukrzyca, szczególnie w wieku dziecięcym. Wszyscy uczestnicy spotkania symbolicznie ubrani byli na kolor niebieski. Spotkanie za zgodą dyrekcji szkoły pomogła zorganizować P. Izabella Dorogusz.

Wszystkim którzy włączyli się do akcji: Think Blue. Wear Blue. serdecznie dziękujemy za otwartość, zainteresowanie i ciepło. Bardzo ważne jest zwiększanie świadomości na temat cukrzycy, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

Poniżej fotorelacja z akcji Think Blue. Wear Blue. w Koszalinie.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy Koszalin cały na niebiesko!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line