Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy Koszalin cały na niebiesko!

źródło: Młodzieżowe Koło Diabetyków w Koszalinie, dodano: 18 listopada 2013 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Młodzieżowe Koło Diabetyków przy O/M PSD w KoszalinieMłodzieżowe Koło Diabetyków w Koszalinie aktywnie włączyło się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy. Jednym z elementów obchodów było propagowanie akcji Think blue. Wear blue. Myśl na niebiesko. Ubierz się na niebiesko. Podobnie, jak w zeszłym roku w szkołach i zakładach pracy członkowie Młodzieżowego Koła Diabetyków zorganizowali akcję, która polegała na tym, aby 14 listopada ubrać się na niebiesko.

Informacja o akcji pojawiła się w gazecie Głos Koszaliński w dniu 9 listopada. Po Koszalinie rozprowadzane były plakaty nawołujące do włączenia się w akcję. Do akcji przystąpili m.in. Księgowość wspólnot mieszkaniowych, Szkoła Podstawowa im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie (pogadankę i zdjęcia wykonała Aneta Niewierowska), Szkoła Podstawowa nr 7 w Koszalinie, Szkoła Podstawowa nr 13 w Koszalinie oraz Szkoła Podstawowa nr 21 w Koszalinie.

Think Blue. Wear Blue.

14 listopada 2013r. dzieci klasy Ia, Ib i IIa uczestniczyły w projekcji filmu pt. "Lenny uczy o cukrzycy" i pogadance na temat cukrzycy. Dzieci poznały objawy, diagnozowanie i sposoby leczenia cukrzycy. Dowiedziały się, jak postępować w sytuacji zasłabnięcia chorej koleżanki lub kolegi i jakie dzieci chorujące na cukrzycę mają przywileje w klasie. Poznały również sposób obsługi glukometru, pena i pompy insulinowej.

Lew "Lenny" w przystępny dla dzieci sposób opowiedział o chorobie, skutkach niedoboru lub nadmiaru cukru w organizmie. Dodatkowych informacji i wyjaśnień udzieliła dzieciom pielęgniarka - P. Aneta Niewierowska.

Po zakończeniu spotkania dzieci wypowiedziały się na temat cukrzycy i pod kierunkiem wychowawcy wykonały prace plastyczne. Dodatkowo w klasie IIa dzieci zrobiły "Cukrzycową Lady". To niebieska lalka symbolizująca problem choroby, jaką jest cukrzyca, szczególnie w wieku dziecięcym. Wszyscy uczestnicy spotkania symbolicznie ubrani byli na kolor niebieski. Spotkanie za zgodą dyrekcji szkoły pomogła zorganizować P. Izabella Dorogusz.

Wszystkim którzy włączyli się do akcji: Think Blue. Wear Blue. serdecznie dziękujemy za otwartość, zainteresowanie i ciepło. Bardzo ważne jest zwiększanie świadomości na temat cukrzycy, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

Poniżej fotorelacja z akcji Think Blue. Wear Blue. w Koszalinie.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy Koszalin cały na niebiesko!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 24 maja 2022 r.

Zadaj pytanie on-line