Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Światowy Dzień Cukrzycy, czyli jak Nestlé inspiruje do działania

źródło: Nestlé Polska S.A., dodano: 13 listopada 2013 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Nestlé Polska S.A.Edukacja w przystępnej formie, praktyczne porady specjalisty ds. żywienia czy zorganizowanie badań dla pracowników - to tylko niektóre z dobrych praktyk, jakie mogą podejmować pracodawcy w ramach obchodów Światowego Dnia Cukrzycy. Od kilku lat Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (ang. International Diabetes Federation) zachęca m.in. do oświetlania budynków, pomników i innych ważnych miejsc w mieście na kolor niebieski, który jest symbolem walki z cukrzycą[1]. Firma Nestlé jako partner IDF aktywnie wspiera te inicjatywę, a także podejmuje szereg innych działań na rzecz zwiększania świadomości na temat tej choroby.

Ponad 90 lat temu Frederick Banting odkrył insulinę, która w połączeniu z odpowiednią dietą jest jednym ze sposobów leczenia cukrzycy, zwanej chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Ustanowiony przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest w rocznicę urodzin odkrywcy. Celem tego święta jest zwiększenie świadomości na temat cukrzycy, a w konsekwencji poprawa zdrowia. Mając na uwadze, że większość dnia spędzamy na wykonywaniu zawodowych obowiązków, aktywności podejmowane przez pracodawców na rzecz promocji zdrowia pracowników szczególnie zyskują na znaczeniu.

Według Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego na cukrzycę choruje w Polsce aż 2,67 mln osób. Liczba ta stanowi ponad 7% naszego społeczeństwa w wieku 20-79 lat, z czego cukrzyca rozpoznana i leczona to 60% przypadków. Brak świadomości i wiedzy na temat tej cywilizacyjnej choroby XXI wieku może prowadzić do niewłaściwego leczenia lub jego braku oraz tzw. powikłań cukrzycowych. Podwyższony poziom glukozy we krwi uszkadza bowiem naczynia krwionośne oczu, nerek, mózgu i serca, prowadząc w następstwie tych zmian do ślepoty, niewydolności nerek, udarów mózgu czy chorób serca. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Nie mając podstawowych informacji na temat tej choroby, ciężko podjąć odpowiednie działania - tłumaczy Agnieszka Piskała, Starszy Specjalista ds. Żywienia w Nestlé Polska S.A.

W myśl prostej zasady, że zdrowie jest najważniejsze, coraz większa liczba pracodawców promuje zasady zdrowego stylu życia wśród swoich pracowników.

Światowy Dzień Cukrzycy | World Diabetes Day

Zgodnie z tegorocznym hasłem Światowego Dnia Cukrzycy: "Cukrzyca: chrońmy naszą przyszłość" ważne jest każde działanie, które może zainspirować nawet do najmniejszej zmiany, mającej znaczący wpływ na zdrowie. To święto jest doskonałą okazją, by zwiększać świadomość wśród pracowników Nestlé Polska S.A. na temat cukrzycy. Dla naszych pracowników przygotowaliśmy pakiet informacji edukacyjnych, w których w prosty sposób wytłumaczone zostały powody występowania tej choroby i sposoby jej zapobiegania. Wyjaśniamy również jak czytać etykiety podczas zakupów, by móc dokonywać świadomych wyborów konsumenckich, a w konsekwencji zapobiegać chorobom dietozależnym. Chcemy, by każdy pracownik był ambasadorem zdrowia. Dlatego postanowiliśmy także zorganizować dla nich bezpłatne badania cukru - dzięki regularnej kontroli stanu swojego zdrowia możemy wykryć i rozpocząć odpowiednie leczenie - tłumaczy Edyto Iroko, koordynator ds. Mediów w Nestlé Polska S.A.

Edyto Iroko dodaje - Jak wszyscy dobrze wiemy, symbolem walki z tą chorobą jest błękitne koło, obecne we wszystkich kulturach świata i będące znakiem jedności. Dlatego w tym roku dla podkreślenia zaangażowania całej naszej firmy w międzynarodową inicjatywę na rzecz walki z cukrzycą będziemy zachęcać pracowników do założenia 14 listopada ubrań w kolorze błękitnym.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Światowy Dzień Cukrzycy, czyli jak Nestlé inspiruje do działania
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line