Strona główna FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Mniej cukru - poczuj smak - akcja prozdrowotna w Tarnowie

źródło: Centermed Sp. z o.o., dodano: 11 listopada 2013 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Mniej cukru - poczuj smak - akcja prozdrowotna w Tarnowie"Słodki eksperyment" w kawiarniach i restauracjach z ciekawymi nagrodami, happening z udziałem szkół, bezpłatne badania i porady diabetologa, spotkanie prozdrowotne - tak w Tarnowie będzie przebiegać akcja "Mniej cukru - poczuj smak". Tarnowianie będą mieli okazję przekonać się, że można łatwo zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Częste picie napojów gazowanych, regularne jedzenie słodkich batonów i brak ruchu - to "najlepsza recepta", aby zachorować na cukrzycę. W Polsce jest już ok. 2,5 miliona cukrzyków i liczba chorych rośnie z roku na rok. Dlatego w Tarnowie od 12 listopada rusza kampania prozdrowotna "Mniej cukru - poczuj smak".

Konkurs - słodki eksperyment

W restauracjach, kawiarniach, sklepach pojawią się ulotki, plakaty zachęcające do zdrowego stylu życia i zmniejszenia słodzenia np. herbaty czy kawy, by dzięki temu poczuć prawdziwy smak. Na biorących udział w "słodkim eksperymencie" czekają atrakcyjne nagrody m.in. kosze ze zdrową żywnością. Więcej szczegółów na www.centermed.pl i na kanale FB/ Mam ochotę na.

Happening zdrowotny

W Światowym Dniu Walki z Cukrzycą, 14 listopada od 10:00 do 14:00 na Placu Sobieskiego w Tarnowie odbędzie się happening zdrowotny z udziałem szkół. Na miejscu każdy będzie mógł skorzystać m.in. z bezpłatnych badań cukru i otrzymać w prezencie zdrowe jabłka.

Bezpłatne badania, porady

W sobotę, 16 listopada warto będzie odwiedzić Centrum Handlowe MAX w Tarnowie. Od 10:00 do 14:00 będą darmowe badania poziomu cukru we krwi i cholesterolu. Bezpłatnych porad będzie udzielać lekarz specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog Elżbieta Michałek.

Spotkanie prozdrowotne - kiermasz

Na zakończenie w sobotę, 23 listopada o 11:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie zaplanowano spotkanie prozdrowotne. Wykład "Cukrzyca - epidemia XXI wieku" przedstawi dr n. med. Iwona Trznadel - Morawska, specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog z Kliniki Chorób Metabolicznych CM UJ, Centrum Diabetologii Klinicznej CenterMed. Wykład o tym jak codziennie można zapobiegać chorobom zaprezentuje także lekarz rodzinny, znany propagator zdrowej żywności - Jacek Roik. Spotkanie będzie połączone z kiermaszem, pojawią się stoiska z ofertą skierowaną do diabetyków, ze zdrową żywnością, promujących zdrowy styl życia. Wstęp jest wolny.

Działajmy razem

Podczas całej akcji będzie można zapisywać się do powstającego w Tarnowie oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków (na www.centermed.pl i na www.medycynapolska.pl - tam od 12 listopada będą formularze do zapisania się - wstępna deklaracja)

Warto przypomnieć, że cukrzyca jest przewlekłą chorobą. Powikłania wynikające z cukrzycy to m.in. zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, ślepota i owrzodzenia prowadzące do amputacji stopy. Co osiem sekund na świecie na cukrzyce umiera jedna osoba.

Głównymi organizatorami i pomysłodawcami kampanii "Mniej cukru - poczuj smak", która potrwa do końca listopada, są Stowarzyszenie Medycyna Polska i CenterMed.

Mniej cukru - poczuj smak - akcja prozdrowotna w Tarnowie


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Mniej cukru - poczuj smak - akcja prozdrowotna w Tarnowie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 24 maja 2022 r.

Zadaj pytanie on-line