Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

21. Finał WOŚP już w niedzielę 13 stycznia! Zagrajmy razem!

na podstawie wosp.org.pl, dodano: 12 stycznia 2013 r.

21. Finał WOŚP już w niedzielę 13 stycznia!

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Blisko 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na cel Finału. W tym roku zbiórka przeznaczona zostanie dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku.

Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach. Jest to absolutny fenomen socjologiczny, ponieważ z sum, które wpływają na nasze konto, widać, że wszyscy nasi wolontariusze, obdarzeni naszym bezgranicznym zaufaniem, rozliczają się bardzo skrupulatnie z zebranych pieniędzy.

O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili w całej Polsce prosimy ludzi o wysłanie w stronę nieba - Dobrych Aniołów, światełka w postaci zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni. W tej jednej chwili wierzymy w to, że jesteśmy bardzo widoczni.

Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa licytacja złotych serduszek. Kulminacyjny moment, czyli licytacja nr 1, zaczyna się około godziny 23.00. Po godzinie 00.00, podajemy wstępne, przybliżone wyniki naszej zbiórki. Zazwyczaj, do końca lutego czyli do momentu rozliczenia z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, suma ta wzrasta o 30-40%. Podczas trwania Finału, dokładnie rozliczamy nasze poprzednie zakupy i przede wszystkim dokładnie tłumaczymy cel naszej aktualnej zbiórki. Warszawskie studio telewizyjne tego dnia odwiedza kilka tysięcy osób. Kilka razy więcej bawi się na Placu Defilad, przy Pałacu Kultury i Nauki, gdzie odbywa się koncert, a pokaz sztucznych ogni przechodzi każdorazowo do historii, jako piękne widowisko.

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji przez drugi program Telewizji Polskiej. Składają się na to bloki, czyli tzw. wejścia na żywo, rozmieszczone w całodziennej ramówce.

Występujący tego dnia artyści, proszeni są aby nie pobierali żadnych honorariów. Tego dnia staramy się, aby jak najwięcej wydarzeń artystycznych, czy też związanych z przeprowadzeniem Finału, odbywało się bez ponoszenia żadnych kosztów.

21. Finał WOŚP już w niedzielę 13 stycznia!

Cel zbiórki 21. Finału WOŚP

Tak jak zawsze, po 21. Finale będziemy się pochylać nad problemami polskiej medycyny dziecięcej. Tak jak zawsze, naszą pomoc realizować będziemy poprzez zakup sprzętu medycznego do jednostek opieki zdrowotnej, które mają podpisany kontrakt z NFZ.

Jednak po 20 latach działalności w bezpośredniej bliskości służby zdrowia widzimy, jak bardzo pomocy potrzebują także seniorzy. Ten Finał, w znacznej części dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe, ma mieć również wymiar symboliczny. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy w stanie rozwiązać ogromnej ilości problemów, jakie są związane z tą dziedziną medycyny. Chcemy jednak zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także i niestety bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku.

Pieniądze zebrane w 21. Finale chcemy podzielić. Połowę wykorzystamy na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku nasza pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.

W Polsce istnieje niewiele oddziałów geriatrycznych, zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Jest to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia. Mamy jednak nadzieję, iż rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałowi, będzie okazją, by uświadomić nam wszystkim, że jest to problem, którego nie można dalej unikać. W ciągu minionej dekady obserwujemy postępujące zmiany sytuacji demograficznej. Społeczeństwo się starzeje, upada tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła.

Zakłady opiekuńczo-lecznicze opieki długoterminowej to placówki, które podejmują się niesienia pomocy tym najciężej chorym seniorom. Tam także lista potrzeb jest długa. Co więcej – ośrodki te nie potrzebują drogiego sprzętu specjalistycznego, najczęściej ponawiane prośby dotyczą podstawowego wyposażenia.

Orkiestra w efekcie 21. Finału planuje zakupić urządzenia takie jak:
 • łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami
 • materace przeciwodleżynowe
 • statywy mobilne do kroplówek
 • ssaki elektryczne i akumulatorowe
 • pompy infuzyjne i pompy żywieniowe
 • sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, czy rowery treningowe.
7. Bieg "Policz się z cukrzycą"

W niedzielę, 13 stycznia 2013 roku odbędzie się siódmy bieg "Policz się z cukrzycą" organizowany w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym kolejny raz pobiegnie 5000 osób, dla których zarezerwowaliśmy koszulki i medale. Każdy może pobiec z nami. Nazwa biegu nawiązuje do programu "Policz się z cukrzycą" prowadzonego przez Fundację WOŚP, popularyzującego wiedzę na temat cukrzycy - choroby, dotykającej coraz większą liczbę osób. Od wielu lat namawiamy producentów żywności do stosowania specjalnych oznaczeń na opakowaniach z informacją o wymiennikach węglowodanowych i białkowo - tłuszczowych. Chcemy, aby na każdym opakowaniu znalazło się ma małe, orkiestrowe serduszko z napisem "Policz się z cukrzycą", oraz dodatkowa linijka tekstu, w której znajdowałyby się niezbędne dane.

21. Finał WOŚP już w niedzielę 13 stycznia!

Zgłoszenia do startu w biegu przyjmowane były za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie internetowej www.bieg.wosp.org.pl. Dla pierwszych 5000 osób organizator zagwarantował pakiety startowe zawierające koszulkę, medal oraz numer startowy. Na początku grudnia limit miejsc się wyczerpał, ale w biegu może wziąć udział większa ilość osób (już bez specjalnych pakietów). Głównym sponsorem biegu jest firma Eden.

Oficjalnie start biegu zaplanowany jest na godzinę 13.30. Pięciokilometrowa trasa prowadzić będzie głównymi ulicami Warszawy, m.in. Marszałkowską, Mazowiecką, Królewską, Krakowskim Przedmieściem i Złotą. Start i meta zlokalizowane będą przy scenie głównej Finału WOŚP na Placu Defilad. - 7. Bieg "Policz się z cukrzycą" jest imprezą, w której liczy się nie tyle wynik, co sam udział. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, nie tylko w Warszawie, ale także w innych miejscach w Polsce i na świecie. Biegi "Policz się z cukrzycą" odbywają się również w Kostrzynie, Dobrodzieniu, Rawiczu, Koninie, Barlinku, Częstochowie, Fromborku, Barcinie, Opolu, Tułowicach, Lesznie, Żarach, Łagwie, Postominie, Żurawinie, Kobyłce. Dodatkowo w Sokołowie Małopolskim odbędzie się 24h pływania, a w Krynicy bieg narciarski po zmroku. W zdrowym ciele - zdrowy duch!

Więcej informacji na stronie www.wosp.org.pl.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: 21. Finał WOŚP już w niedzielę 13 stycznia! Zagrajmy razem!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line