Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Aplikacje na telefon

Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycą

źródło: oprac. wł. Agata Czerniewska, dodano: 9 stycznia 2013 r., aktualizacja: 25 sierpnia 2020 r.

Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąJeśli masz telefon i chorujesz na przewlekłą chorobę, to istnieje szansa, że znajdziesz dla siebie odpowiednią aplikację. Nie wiesz jednak, co ściągnąć? Poniżej znajdziesz listę popularnych aplikacji, które w większości są bezpłatne, chyba, że zaznaczono inaczej.

Wyboru dokonał Tracey Neithercott. Tłumaczenie artykułu na zlecenie portalu mojacukrzyca.org wykonała Agata Czerniewska.

POZIOM GLUKOZY WE KRWI

Diabetes Pal
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąNawet jeśli nie posiadasz glukometru Telcare, który w sposób bezprzewodowy przesyła wyniki badania do tej aplikacji możesz skorzystać z Diabetes Pal, wpisując odręcznie wyniki pomiaru cukru we krwi. Aplikacja pozwala również na wprowadzenie informacji o lekach, jedzeniu, sporządzenie notatek i - co prawdopodobnie stanowi największe udogodnienie dla jej użytkowników bez glukometru Telcare - przedstawia dane w postaci wykresu liniowego, blokowego i kołowego. Wadą jest czcionka tekstu, która dla niektórych może być zbyt mała.
Dla: iPad, iPhone, iPod Touch

Glucose Buddy
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąTa aplikacja stanowi kompleksowe narzędzie pozwalające na rejestrowanie, wprowadzanie adnotacji oraz graficzną prezentację poziomu glukozy, dawek leków, przyjętych posiłków, a także wykonanych ćwiczeń. Ze swojego telefonu możesz się zalogować i dodawać posty na forach Glucose Buddy, a także odczytywać swoje dane na stronie Glucose Buddy. Powiadomienia przypominają o porach pomiaru glukozy we krwi.
Dla: urządzeń z oprogramowaniem Android, iPad, IPhone, iPod Touch

FreeStyle LibreLink
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąAplikacja FreeStyle LibreLink została zatwierdzona do stosowania z czujnikiem FreeStyle Libre. Teraz można sprawdzić swoje stężenie glukozy, skanując czujnik za pomocą telefonu. Aplikację FreeStyle LibreLink można stosować w celu: przeglądania swoich aktualnych odczytów stężeń glukozy, strzałki trendów oraz historii pomiarów stężenia glukozy; dodawania notatek rejestrujących spożywane pokarmy, użycie insuliny oraz ćwiczenia; przeglądania raportów, w tym czasu utrzymywania się stężenia w zakresie docelowym oraz tendencji dobowych użytkownika; udostępniania, po udzieleniu zgody, swoich danych lekarzowi i członkom rodziny.

OPIEKUNOWIE

Blue Loop
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąBlue Loop można potraktować jako "centrum zarządzania" dla opiekunów dzieci z cukrzycą. Rodzice, lekarze oraz inne osoby sprawujące opiekę mają możliwość aktualizacji informacji dotyczących dziecka - w zakresie bieżących wyników pomiaru poziomu glukozy we krwi lub liczby gramów węglowodanów, które dziecko spożyło podczas lunchu, które są widoczne dla pozostałych opiekunów w czasie rzeczywistym. Smsy o edytowalnej treści przypominają dzieciom o czynnościach związanych z kontrolowaniem choroby oraz powiadamiają rodziców o ich wykonaniu przez dziecko.
Dla: urządzeń z oprogramowaniem Android, iPad, iPhone, iPod Touch

LibreLinkUp
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąPomóż rodzinie i znajomym chorującym na cukrzycę i korzystającym z czujników Freestyle Libre, śledząc ich stężenie glukozy w dowolnym momencie i w dowolnym miejscu dzięki aplikacji LibreLinkUp.

Glukagon
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąOpiekunowie mogą przygotować się, aby Ci pomóc w przypadku poważnej hipoglikemii dzięki aplikacji Eli Lilly’s Glucagon, która obejmuje nagranie video pokazujące jak podawać lek w postaci iniekcji oraz zawiera wskazówki dotyczące przechowywania leku, a także informacje na temat samego leku i wskazań do jego podawania. W aplikacji można również zapisać miejsce trzymania swojego podręcznego zestawu z lekami oraz datę ważności środków medycznych, a także ustawić przypomnienie o konieczności uzupełnienia zapasów leków.
Dla: iPad, iPhone, iPod Touch

FITNESS

Charity Miles
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąWysiłek fizyczny ma pozytywny wpływ na zdrowie, ale dzięki tej aplikacji, możesz go wykorzystać nawet jeszcze lepiej. Wybierz jedną z prawie dwunastu organizacji dobroczynnych oraz zaznacz czy planujesz biegać, spacerować czy jeździć na rowerze i zacznij się ruszać. Aplikacja rejestruje przebyty dystans, a Charity Miles przygotowuje listę sponsorów, którzy przekażą darowiznę do wybranej przez Ciebie organizacji w nagrodę za Twoją ciężką pracę.
Dla: urządzeń z oprogramowaniem Android, iPad, iPhone, iPod Touch

Zombies - Run! (Zombi - uciekaj!)
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąJeśli Twój trening nie stanowi dla Ciebie rozrywki, załaduj tę grę, która urozmaici Twoje ćwiczenia. Jest to połączenie treningu z opowiadaniem o zombi, Twoją własną muzyką i wskazówkami - na przykład "Biegnij szybciej, banda zombi się zbliża!". Twój dystans, prędkość, czas trwania treningu oraz i inne dane zostają zsynchronizowane ze stroną on line, na której są wyświetlane w postaci zestawień statystycznych i wykresów. Cena aplikacji to 3.99$ na Android i 7.99$ na iPhone (i inne urządzenia firmy Apple) oraz telefony z oprogramowaniem Windows.
Dla: urządzeń z oprogramowaniem Android, iPad, iPhone, iPod Touch, Windows Phone

DZIECI

Carb counting with Lenny (Liczenie węglowodanów z Lenny)
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąDzieci z cukrzycą typu 1 mogą nauczyć się liczyć węglowodany za pomocą prostej w obsłudze aplikacji Medtronic. Mogą przeglądać zdjęcia powszechnie dostępnych produktów żywnościowych i dowiadywać się ile węglowodanów zawiera każdy z nich lub zagrać w grę: "czy to jedzenie zawiera węglowodany" i nabijać punkty.
Dla: urządzeń z oprogramowaniem Android, iPad, iPhone, iPod Touch

ŻYWIENIE

GoMeals
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąZa pomocą wykresu i żywych kolorów, ta aplikacja umożliwia wizualizację stopnia, w jakim zaspokajasz swoje dzienne potrzeby żywieniowe. Wprowadź jedzenie z obszernej bazy danych, która zawiera ponad 40 000 powszechnie dostępnych produktów żywnościowych i ponad 20 000 dań restauracyjnych, przejrzyj fakty żywieniowe i zobacz na bieżąco, jaki procent kalorii, które przyjmujesz pochodzi z węglowodanów, tłuszczu a jaki z białka.
Dla: urządzeń z oprogramowaniem Android, iPad, iPhone, iPod Touch

Diabetes Nutrition by Fooducate
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąTę aplikację stosuje się, aby ułatwić wybór odpowiedniej żywności poprzez dokładne przyjrzenie się temu, co jesz. Wyszukaj poszczególne produkty spożywcze lub zeskanuj kody paskowe, żeby uzyskać kompletny profil produktu, w tym informacje dotyczące wartości odżywczych, sugestie dla osób z cukrzycą i dodatkowe uwagi, stopień, w jakim produkt jest dla Ciebie zdrowy, informacje o dodanych słodzikach, liczbie kalorii w porcji, a nawet procentowej liczbie innych użytkowników Fooducate, którzy go lubią. Przy pomocy jednego dotknięcia uzyskasz listę zdrowszych opcji lub dodasz produkt do swojej listy zakupowej.
Dla: urządzeń z oprogramowaniem Android, iPad, iPhone, iPod Touch

LEKI

Med Simple
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąDzięki tej aplikacji kontrolowanie na bieżąco przyjmowania leków staje się, po prostu, łatwe. Dodaj leki na receptę, leki bez recepty, dawki i częstość przyjmowania oraz informacje o lekarzu, który przepisał lek i dane farmakologiczne. Ustaw powiadomienia, które będą Ci przypominały o przyjęciu leku lub uzyskaniu kolejnej recepty i dowiedz się o możliwości tańszego wykupienia leków na receptę.
Dla: urządzeń z oprogramowaniem Android, iPad, iPhone, iPod Touch

ODCHUDZANIE

Calorie counter (Licznik kalorii)
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąPrzechowuj wszystkie swoje dane dotyczące odchudzania - w tym zjedzonego pożywienia, wypitej wody, ćwiczeń i masy ciała - w jednym miejscu za pomocą tej rozbudowanej aplikacji. Planuj posiłki przeszukując bogatą bazę informacji o jedzeniu, wpisując informacje za pomocą głosu, skanując kody kreskowe opakowań żywności lub zapisując ulubione posiłki do łatwego załadowania w późniejszym czasie. Aplikacja zawiera szczegółowy przegląd faktów dotyczących jedzenia oraz rozbija produkty na poszczególne składniki odżywcze. A możliwość udzielania się na forach Calorie Counter oraz wymiana informacji na Facebooku z innymi użytkownikami sprawia, że odchudzanie staje się miłym wydarzeniem towarzyskim.
Dla: urządzeń z oprogramowaniem Android, BlackBerry, iPad, iPhone, iPod Touch

DOBRE SAMOPOCZUCIE

Sleep Time
Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycąNaukowcy wiedzą, że sen i cukrzyca są ze sobą wzajemnie powiązane. Monitoruj i analizuj swój sen na telefonie z aplikacją Azumio. Wystarczy położyć na noc telefon obok siebie na łóżku, a Sleep Time wykorzysta przyśpieszeniomierz w Twoim telefonie do rejestracji ruchów w nocy oraz zapisu czasu trwania Twoich poszczególnych faz snu. Czas pobudki określa się w przedziale 30 minutowym, a budzik włącza się w najlżejszej fazie snu, dzięki czemu wstając czujesz się bardziej wypoczęty.
Dla: urządzeń z oprogramowaniem Android, iPad, iPhone, iPod Touch

Materiał źródłowy: forecast.diabetes.org, styczeń 2013 r.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [5]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~stefcio  IP: 109.95.202.xxx(2013-10-09 16:03:40)
Jest jeszcze polski (używany przeze mnie) liczygram (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.liczygram). Działa na telefonie i tablecie.

~yarojp  IP: 83.21.71.xxx(2013-02-05 20:31:09)
izazuza ----ten program jest w sklepie Sklep Play link https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.medtronic.LennyAndroid&hl=plYarojp

~Marika  IP: 193.200.226.xxx(2013-02-05 14:09:08)
A ja mam evercare i wyniki po polsku na stronie i smartfonie (mini oczywiscie). Mam nadzieje , że wypuszczą jakaś ciekawa apkę i wgram sobie na mojego LGka -jeśli będzie sensowna oczywiście :)

~izazuza  IP: 89.171.196.xxx(2013-01-21 22:01:49)
próbowałam znaleźć Carb counting with Lenny w wersji na androida ale nic z tego :-/

~Gustaw  IP: 178.36.132.xxx(2013-01-20 11:14:56)
A gdzie DBEES.COM . Fajna prosta aplikacja którą łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb . W języku polskim .


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Aplikacje na telefon: Aplikacje na smartfona dla osób z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line