Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

1. Wirtualna Konferencja mojacukrzyca.org
Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Laury

dodano: 19 marca 2011 r.

Cześć! Mam na imię Laura i mam 15 lat. O tym, że mam cukrzycę dowiedziałam się dokładnie 2 grudnia 2010 r. Leżałam na szpitalnym łóżku podłączona do masy urządzeń. Nie wiedziałam co mam robić, czy płakać czy to zaakceptować, co na początku było bardzo trudne i dalej jest. W szpitalu była ze mną moja mama. Mama nie mogła powstrzymać łez, w końcu jestem jej dzieckiem. Ja starałam się być twarda, ale kiedy widziałam łzy mamy, nie mogłam się powstrzymać i sama płakałam.

Jak pewnie większość was wie przez przynajmniej 2 dni powinno się leżeć podłączonym do kroplówek i innych urządzeń. To chyba były najgorsze 2 dni mojego życia. Wtedy miałam dużo czasu na myślenie, a co się z tym wiązało? Płakanie... Kiedy już mnie odłączyli i mogłam wstać i chodzić było już coraz lepiej. Poznałam nowe osoby, które również były chore na cukrzycę. W szpitalu uczyłam się jak żyć z tą chorobą i jak postępować.

W końcu po 2 tygodniach mogłam wrócić do domu. Pierwsze dni, wspaniałe, remisja i picie soków. Potem to zwyczajnie zniszczyłam olewając sobie moją chorobę. Podjadałam i miałam cukry nawet ponad 500 mg/dl. Doszło nawet do takiej sytuacji, że przez 10 dni po prostu nie mierzyłam cukrów. Zniechęciłam się, przestałam patrzeć na to co jem. Moja cukrzyca i ja zupełnie się od siebie oddaliłyśmy.

W nocy wstawałam do toalety, piłam bardzo dużo wody, wypadały mi włosy. Straciłam motywację, potem czas płynął i płynął, aż o moich cukrach nie dowiedzieli się moi rodzice. Oczywiście przez cały ten czas oszukiwałam ich i podawałam im wspaniałe cukry. Rozmawiałam z mamą i to ona uświadomiła mi, że przecież to nie jest tragedia. Ludzie są sparaliżowani, ślepi, głusi i potrafią żyć. Moje cukry nadal szaleją, bo nie mam ustalonych dawek insuliny, ale już dziś wiem, że dam radę i sobie poradzę.

Nie postąpię tak jak wcześniej i będę dbała o moją cukrzycę, zaprzyjaźnię się z nią. A osobom, które jeszcze nie mogą sobie z tym dać rady polecam szczerą rozmowę z kimś bliskim.

Laura

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~kasia  IP: 46.134.214.xxx(2011-03-19 16:54:31)
witam cię Lauro mam na imię Kaśka mam 24 lata zachorowałam 22.02.2000r.najpierw cukier mialam 300 lekarze nie dowierzali po okolo 1godz mialam 1000 w krytycznym stanie zawieźli mnie do szpitala u mnie w rodzinie nikt nie ma cukrzycy-jedynie c wiem moja cukrzyca jest z wyniku błędu lekarskiego jak chcesz się więcej dowiedzieć napisz do mnie cukiereksztum@wp.pl


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Laury
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 26 października 2020 r.

Zadaj pytanie on-line