Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Spotkania słodkich

MÓJ ŚWIAT: Sulejówek 2010

dodano: 28 września 2010 r.


31 sierpnia zakończył się konkurs MÓJ ŚWIAT zorganizowany przez firmę BAYER. Konkurs MÓJ ŚWIAT był przeznaczony dla dzieci i młodzieży z cukrzycą. Jego celem było promowanie aktywnego trybu życia. Osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia, mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami w trzech kategoriach konkursowych: SPORT, MUZYKA i SZTUKA. W sumie wpłynęło ponad 150 zgłoszeń. Jury w składzie Paulina Chodkiewicz, Jowita Niedźwiecka - Laboratorium Komunikacji, Anna Regucka, Maksymilian Świniarski - firma Bayer Sp. z o.o., Mariusz Masiarek - Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą i Jerzy Magiera z portalu MojaCukrzyca.org wyłoniło 9 zwycięzców. W każdej kategorii zostały nagrodzone trzy najciekawsze zgłoszenia. Konkurs trwał od 1 czerwca do 31 sierpnia 2010 r.

Firma BAYER przygotowała ciekawe wydarzenie, które jednocześnie było podsumowaniem całego konkursu, jak i wspaniałą okazją do spotkania się diabetyków z całej Polski. Impreza odbyła się 18 września br. w podwarszawskiej miejscowości Sulejówek na Farmie Makedońskich.

Na imprezę przyjechało bardzo dużo dzieci, młodzieży i rodziców z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Śląska, Krakowa, Warszawy, Kalisza i Lublina. Do dyspozycji słodkiej młodzieży było wiele atrakcji. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w: pokonaniu parku linowego, regatach na pontonach raftingowych, przeturlaniu w kuli zorbingowej, przejechaniu się amfibią, ujeżdżaniu byka, wspinaniu się na wieżę ze skrzynek, ścianę wspinaczkową oraz po linach rozwieszonych między drzewami. Każdy mógł wziąć udział w grze piłkarzyki, zaśpiewać karaoke, upolować kaczki (kulki wrzucane do dziur w dmuchanym namiocie) oraz pomalować twarz, kubki i czapki w wiosce indiańskiej. Można było także rozwiązać rebusy, zaprojektować swoją naklejkę na Contour TS i wymyślić oraz ulepić Hipcia z modeliny. Zabawom nie było końca.

Za każdą aktywność uczestnicy dostawali zawieszki, które później można było wymienić na nagrody w sklepie BAYER. Firma Bayer przygotowała masę gadżetów: plecaki, smycze, futerały, kubki, maskotki, książki, czytniki kart, itp. Kolejka do wymiany zawieszek na nagrody była strasznie długa. Większości udało się zdobyć pożądane gadżety. Specjalną atrakcją był przelot samolotu akrobacyjnego, który rozrzucił... cukier :) Zaprezentowane zostały także ptaki, m.in. orzeł i sowa.

Pod koniec imprezy odbyło się uroczyste wręczenie nagród przyznanych w ramach konkursu MÓJ ŚWIAT. Nie wszyscy nagrodzeni byli obecni, ale udało się wręczyć dwie nagrody główne - stypendium na rozwój zainteresowań na kwotę 2500 zł oraz laptopy. Udało się także wręczyć nagrody za drugie i trzecie miejsce. Były to ipody oraz aparaty cyfrowe. Nagrodzono także uczestników imprezy, którzy zdobyli najwięcej punktów w rywalizacjach grupowych i indywidualnych.

Patronat społeczny nad konkursem objęło Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Patronat medialny sprawował nasz portal - MojaCukrzyca.org.

Z wielkim żalem około godziny 18stej wszyscy uczestnicy wsiedli do autokarów i ruszyli w podróż powrotną. Wydarzenie zorganizowane przez firmę BAYER z pewnością zapisze się na zawsze w słodkiej historii...

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Kasia  IP: 83.7.122.xxx(2010-10-03 17:24:16)
Było super i nie wszystko jest pokazane.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Spotkania słodkich: MÓJ ŚWIAT: Sulejówek 2010
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line