Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Nakłuwacze

Nakłuwacz Penlet Plus

źródło: Johnson & Johnson Poland, dodano: 8 lipca 2010 r.

Not for salePrzedstawiony na tej stronie nakłuwacz aktualnie nie jest dostępna w sprzedaży. Materiał o nakłuwaczu znajduje się tutaj tylko w celach archiwalnych.

Nakłuwacz do pobierania krwi PenletŸ Plus posiada takie same funkcje co urządzenie OneTouch UltraSoft.


W jaki sposób używać nakłuwacza (pobieranie próbek krwi z palca)?

 • Krok 1: Zdjąć nasadkę OneTouchŸ UltraSoftŸ. Umieścić ostrze w uchwycie. Nie przekręcać ostrza, jedynie ostrożnie usunąć kapturek ochronny z końca igły. Wymienić nasadkę OneTouch UltraSoft.

 • Krok 2: Następnie ustawić odpowiednią głębokość nakłucia. Aby to zrobić należy przekręcić pokrętło do regulacji głębokości nakłucia w kierunku mniejszej wypustki w celu ustawienia płytszego nakłucia lub w kierunku większej wypustki w celu ustawienia głębszego nakłucia. Nastęnie naciągnąć przycisk spustowy, celem przygotowania nakłuwacza do użycia. Jeśli przycisk nie kliknie, oznacza to, że nakłuwacz mógł być naciągnięty podczas umieszczania ostrza. Teraz urządzenie do pobierania próbek jest gotowe do użycia.

 • Krok 3: Następnie nakłuwacz do pobierania próbek krwi należy przycisnąć mocno do boku palca tak aby nasadka opierała się o palec. (Im większy nacisk na palec, tym głębsze będzie nakłucie). Aby dokonać nakłucia proszę przycisnąć przycisk spustowy. Po ukłuciu aby uzyskać okrągłą i wystarczającą kroplę krwi należy delikatnie masować palec. Nie zaleca sie uciskania opuszki placa w miejscu nakłucia. Po pojawieniu się kropli krwi nie należy jej rozmazywać tylko nanieść na pasek testowy. Po pobraniu krwi należy przejść do następnego etapu badania.

 • Krok 4: Po uzyskaniu kropli krwi i wykonaniu badania należy usunąć ostrze. Sugerujemy oparcie nasadki ochronnej o twardą powierzchnię i wciśnięcie końcówki ostrza w nasadkę ochronną, którą wcześniej zdejmowaliśmy przy przygotowaniu nakłuwacza. Następnie usunąć ostrze z nakłuwacza, przesuwając przycisk spustowy do przodu. Podczas usuwania go należy zachować ostrożność i usuwać je bezpośrednio do pojemnika przeznaczonego na przedmioty ostre lub odpady biologiczne. Szczegółowe informacje dotyczące badania krwi znajdują się w Instrukcji użytkownika glukometru OneTouchŸ.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Nakłuwacze: Nakłuwacz Penlet Plus
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 29 maja 2023 r.

Zadaj pytanie on-line