Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Nakłuwacze

Nakłuwacz OneTouch UltraSoft

źródło: Johnson & Johnson Poland, dodano: 8 lipca 2010 r.

Nakłuwanie stanowi część procesu oznaczania poziomu cukru we krwi. Nakłuwacz do pobierania próbek krwi OneTouch® UltraSoft oferuje możliwość ustawienia siedmiu głębokości nakłucia, umożliwiając optymalne dla danego pacjenta pobieranie próbki krwi.


Do stosowania z ostrzami OneTouch® UltraSoft oraz OneTouch® FinePoint które mają cieńszą końcówkę zapewniającą mniejszy ból przy nakłuwaniu oraz ze wszystkimi glukometrami OneTouch®.

W jaki sposób używać nakłuwacza (pobieranie próbek krwi z palca)?

 • Krok 1: Zdjąć nasadkę OneTouch® UltraSoft®. Umieścić ostrze w uchwycie. Nie przekręcać ostrza, jedynie ostrożnie usunąć kapturek ochronny z końca igły. Wymienić nasadkę OneTouch UltraSoft.

 • Krok 2: Następnie ustawić odpowiednią głębokość nakłucia. Aby to zrobić należy przekręcić pokrętło do regulacji głębokości nakłucia w kierunku mniejszej wypustki w celu ustawienia płytszego nakłucia lub w kierunku większej wypustki w celu ustawienia głębszego nakłucia. Nastęnie naciągnąć przycisk spustowy, celem przygotowania nakłuwacza do użycia. Jeśli przycisk nie kliknie, oznacza to, że nakłuwacz mógł być naciągnięty podczas umieszczania ostrza. Teraz urządzenie do pobierania próbek jest gotowe do użycia.

 • Krok 3: Następnie nakłuwacz do pobierania próbek krwi należy przycisnąć mocno do boku palca tak aby nasadka opierała się o palec. (Im większy nacisk na palec, tym głębsze będzie nakłucie). Aby dokonać nakłucia proszę przycisnąć przycisk spustowy. Po ukłuciu aby uzyskać okrągłą i wystarczającą kroplę krwi należy delikatnie masować palec. Nie zaleca sie uciskania opuszki placa w miejscu nakłucia. Po pojawieniu się kropli krwi nie należy jej rozmazywać tylko nanieść na pasek testowy. Po pobraniu krwi należy przejść do następnego etapu badania.

 • Krok 4: Po uzyskaniu kropli krwi i wykonaniu badania należy usunąć ostrze. Sugerujemy oparcie nasadki ochronnej o twardą powierzchnię i wciśnięcie końcówki ostrza w nasadkę ochronną, którą wcześniej zdejmowaliśmy przy przygotowaniu nakłuwacza. Następnie usunąć ostrze z nakłuwacza, przesuwając przycisk spustowy do przodu. Podczas usuwania go należy zachować ostrożność i usuwać je bezpośrednio do pojemnika przeznaczonego na przedmioty ostre lub odpady biologiczne. Szczegółowe informacje dotyczące badania krwi znajdują się w Instrukcji użytkownika glukometru OneTouch®.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~BOGDAN  IP: 83.168.108.xxx(2010-07-10 21:40:35)
BARDZO DOBRY I ŁATWY W OBSLUDZE TEN NAKŁUWACZ POLECAM GO


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Nakłuwacze: Nakłuwacz OneTouch UltraSoft
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line