Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Magazyn PEN

Magazyn PEN, maj-czerwiec 2010 r. (nr 3)

dodano: 9 maja 2010 r.

Magazyn PEN

Ukazał się 3 numer dwumiesięcznika "PEN" Cukrzyca i Otyłość, a w nim m.in.:
BEZ CHOLESTEROLU NIE MA ŻYCIA, czyli co z tą dietą dla chorych na cukrzycę.
- Lekarze i dietetycy eksponują wyłącznie zawartość cholesterolu w jajach. Nie mówią, że jest w nich 10 razy więcej fosfolipidów, że jest 3 razy więcej choliny, a ponadto jaja są doskonałym źródłem witamin. A wiadomo, że jeśli w diecie są te składniki w równowadze, problem wbudowania się cholesterolu nie ma istotnego wymiaru. Nadto jeszcze ten cholesterol w jaju to ten "dobry" (HDL), a nie "zły" (LDL) - mówi prof. dr hab. TADEUSZEM TRZISZKĄ z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Cała rozmowa w papierowej wersji "Magazynu PEN. Cukrzyca i otyłość" lub na stronie www.magazynpen.pl.

JAK W KADRZE FILMU, to 63 lata Józefa Kowalkiewicza z cukrzycą.
Długa historia znaczona codziennymi iniekcjami i sporą aktywnością zawodową, społeczną, sukcesami sportowymi i w pokonywaniu choroby. Zaczęło się w roku 1947. Lekarz domowy Feliks Kamiński, późniejszy pierwszy rektor poznańskiej AWF, zalecił przeziębionemu piętnastolatkowi analizę moczu. Stwierdzono obecność cukru. Rozpoznanie: diabetes mellitus.

Diabetyk
(kliknij, aby powiększyć okładkę)


W DOMU I W SZKOLE, czyli o tym, że nauczyciele i wychowawcy o cukrzycy wiedzą zbyt mało.
Stan wiedzy na temat cukrzycy nauczycieli gimnazjów Opolszczyzny okazał się niezadowalający. Przeprowadzone trzy lata temu badania ankietowe objęły 524 nauczycieli z 37 gimnazjów. Pytano ich m.in. o patomechanizm cukrzycy, jej objawy, funkcję insuliny, prawidłowy poziom cukru we krwi, metody kontroli i leczenia choroby, aspekty opieki nad dzieckiem z cukrzycą. "Wyniki badań wskazują, że aż 51% nauczycieli nie potrafiło wskazać prawidłowego stężenia glukozy na czczo, 45% nie wskazało insuliny jako podstawowego leku w cukrzycy, a 9% nie znało sposobu jej podania" - piszą autorki badań.

ZDROWE ŻYWIENIE - OD TEORII DO PRAKTYKI, czyli czym się różni dieta osoby chorej na cukrzycę od diety osoby zdrowej.
Gdy dowiemy się, że chorujemy na cukrzycę, często też słyszymy, że powinniśmy przestrzegać diety. Można odnieść wrażenie, że zakazów i nakazów jest tak dużo, że na wszelki wypadek należy unikać wszystkiego. Otóż nie! Sposób odżywiania się osoby z cukrzycą jest przecież zbliżony do prawidłowej diety osoby zdrowej. Odżywianie właściwe dla chorego na cukrzycę wcale nie jest takie skomplikowane, wymaga jedynie umiejętności doboru produktów i potraw oraz konsekwencji. Modyfikacja menu powinna polegać na ograniczeniu łatwo przyswajalnych węglowodanów, czyli cukrów. Trzeba jeść częściej, za to mniej obficie, a dzień zaczynać od śniadania.

A także:
PLEBISCYT "DOBRE DLA DIABETYKA" - wybieramy 7 najlepszych produktów ułatwiających życie osób chorych na cukrzycę. W numerze pierwszy kupon do głosowania.

RADY NIE TYLKO DLA CHORYCH - czy bać się kleszczy, jak radzić sobie z przebarwieniami na skórze, masaż brzucha, jak zwalczyć kurzajki, plastry zamiast tabletek oraz krzyżówka panoramiczna z nagrodami.

Cena: 3 zł (z 7% VAT)

Więcej na stronie: http://www.magazynpen.com.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Magazyn PEN: Magazyn PEN, maj-czerwiec 2010 r. (nr 3)
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 28 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line