Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Magazyn PEN

Magazyn PEN, marzec-kwiecień 2010 r. (nr 2)


Magazyn PEN

Ukazał się 2 numer dwumiesięcznika "PEN" Cukrzyca i Otyłość. a w nim m.in.:
SUPLEMENTY POD NADZOREM
Współczesna medycyna dostrzega bliski związek między jakością i długością życia człowieka, a stylem jego odżywiania. W przypadku chorych jest to szczególnie oczywiste, zwłaszcza dotkniętych cukrzycą. W uzupełnieniu diety ważną rolę spełniają suplementy.

MOŻESZ KUPOWAĆ TANIEJ
W aptekach mamy tak bogatą ofertę leków na poszczególne schorzenia, że z wyborem nawet pospolitego syropu od kaszlu mamy coraz większy problem. Tym bardziej, gdy chcemy uwzględniać cenę. A któż nie chce leczyć się taniej, nawet gdy stać go na kupowanie droższych medykamentów? Interesuje to zwłaszcza osoby starsze, żyjące z emerytury, które ze względu na pojawiające się w tym wieku choroby, korzystają z leków wypisywanych na receptę najczęściej. Można wydawać na medykamenty mniej, jeśli drogie oryginalne preparaty wypisane na receptę, zastąpimy generykami, czyli ich tańszymi odpowiednikami o podobnym lub wręcz takim samym składzie. Mogą być one tańsze nawet o kilkadziesiąt procent. "PEN" zamieszcza listę tańszych odpowiedników.

Diabetyk
(kliknij, aby powiększyć okładkę)

PRZEJMIJ KONTROLĘ
Kolejna lekcja Akademii Zdrowia Biotonu, a w niej m.in. o samokontroli. Przestrzeganie ich pozwala monitorować przebieg leczenia, a przede wszystkim utrzymywać odpowiednie stężenie glukozy we krwi w różnych stadiach choroby.

SIÓDME POTY
U osób z zaawansowaną cukrzycą pojawiają się dolegliwości związane z układem nerwowym. Są to objawy neuropatii czuciowej, ruchowej oraz układu autonomicznego Oprócz zaburzeń ogólnoustrojowych, jak omdlenia, biegunki, trudności z połykaniem i oddawaniem moczu, neuropatia układu autonomicznego może objawiać się niekiedy nadmiernym wydzielaniem potu. Osoby z nadpotliwością są raczej negatywnie postrzegane przez otoczenie: w pracy, autobusie, podczas kontaktów osobistych, zawodowych, intymnych. Pot niszczy buty, odbarwia odzież, która jest stale wilgotna i ma nieprzyjemny zapach. "PEN" radzi , jak sobie radzić z tym kłopotliwym problemem.

WEGETARIANINEM BYĆ
Jeszcze kilkanaście lat temu bycie wegetarianinem postrzegane było w środowisku jako przejaw egzotyki, by nie powiedzieć ekstrawagancji. Ktoś, kto odmawiał na przyjęciu zjedzenia szynki czy befsztyku, "bo nie jada mięsa", uważany był za dziwaka. Z czasem wegetarianizm przestał dziwić, ba nawet zaczął być modny, więc nie uchodziło patrzeć nieżyczliwie na takich ludzi. A jest ich obecnie już nie mało, bo jak się szacuje, co dziesiąta dorosła osoba w Polsce stosuje dietę wegetariańską. W "PEN-ie" znaleźć można odpowiedź na pytanie czy dieta wegetariańska sprawdza się w cukrzycy.

TANIEC TO ZDROWIE
O tym, że taniec przynosi wiele korzyści, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Język tańca jest tak uniwersalny, iż mogą się nim posługiwać nawet osoby niezdolne do komunikacji werbalnej (np. z zaburzeniami autystycznymi), u których nie można zastosować tradycyjnej psychoterapii. Przynosi znakomite efekty szczególnie u osób, u których trauma wiąże się z ciałem (np. przemoc fizyczna, seksualna, amputacja, zaburzenia odżywiania), ponieważ nie oddziela się w niej umysłu od ciała. Z pacjentem się rozmawia, ale również oddziałuje na jego ciało. W "PEN-ie" przeczytać można, jak taniec pomaga chorym.

DZIECKO Z CUKRZYCĄ W PRZEDSZKOLU
Nieczęsto do przedszkola trafiają dzieci chore na cukrzycę. Rodzice nie ufają opiekunom i wychowawcom, boją się, że ci nie posiadają odpowiedniej wiedzy ani też w przedszkolu nie ma warunków dla chorych dzieci. Brak zaufania zmusza rodziców do rezygnacji z pracy, czasami z zawodowej kariery. Warto poznać jak poradzono sobie z tym problemem w przedszkolu nr 69 w Lublinie.

A także:
- Prezentacja produktów zgłoszonych do plebiscytu: "Dobre dla Diabetyka 2010"
- Krzyżówka z nagrodami

Cena: 3 zł (z 7% VAT)

Więcej na stronie: http://www.magazynpen.com.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Magazyn PEN: Magazyn PEN, marzec-kwiecień 2010 r. (nr 2)
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line