Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Uwaga na upały - coraz więcej zasłabnięć

źródło: Onet.pl (28.07.08), 29 lipca 2008 r.

Upały coraz bardziej dają się we znaki, zwłaszcza w mieście. Wzrost temperatury do ponad 30 stopni sprawił, że pogotowie ratunkowe coraz częściej interweniuje w przypadkach zasłabnięć i omdleń.

Doktor Marek Niemirski, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, radzi by osoby starsze, cierpiące na choroby przewlekłe, szczególnie układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę unikały wychodzenia na słońce w godzinach 11.00 - 16.00 - kiedy upał jest największy. Trzeba też pić dużo wody mineralnej - do 3 litrów dziennie, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu.


Doktor Niemirski przypomina, że w czasie upałów szczególną uwagę trzeba zwrócić na dzieci. Maluchy bawiące się w słońcu powinny mieć zawsze nakrycie głowy. Nie można zapomnieć też o ochronie skóry przed poparzeniem poprzez używanie odpowiednich kremów z filtrem UV, a przede wszystkim nie przesadzać z plażowaniem.

Gdy dokucza nam upał, dobrze jest zmienić dietę na lekkostrawną, z dużą ilością warzyw i owoców.

Foto: AFP, Onet.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Uwaga na upały - coraz więcej zasłabnięć
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line