Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Cukrzyca zaatakuje miliony Brytyjczyków

źródło: Onet.pl (09.06.08), 14 czerwca 2008 r.

Ponad 4 miliony Brytyjczyków będzie cierpiało na cukrzycę do 2025 roku. Głównym powodem rozprzestrzeniania się tej choroby na Wyspach jest powszechna otyłość jej mieszkańców - czytamy w serwisie metro.co.uk.

Około 3,6 miliona mieszkańców Anglii będzie miało cukrzycę do 2025 roku. Jeśli doliczy się do tego mieszkańców Walii, Szkocji i Irlandii Północnej, ogólna liczba może sięgnąć nawet 4,2 miliona. To 46-procentowy wzrost w porównaniu do obecnej liczby cukrzyków w Zjednoczonym Królewstwie.

Dla Douglasa Smallwooda - dyrektora organizacji charytatywnej Diabetes UK - dane te są szokujące. W komentarzu dla "Metra" powiedział, że trzeba przekonać ludzi, by zmniejszyli ryzyko zachorowania na chorobę przez zdrowe odżywianie się, utrzymywanie odpowiedniej wagi i prowadzenie aktywnego trybu życia. - Najważniejsza jest świadomość i zapobieganie chorobie - powiedział.


Dodał też, że tak wielu chorych będzie bardzo dużym obciążeniem dla państwowej służby zdrowia, która już teraz wydaje 10 tys. funtów na minutę na leczenie cukrzyków.

Jak podaje "Metro" na cukrzycę chorować będą głównie dzieci. Gazeta ostrzegła też, że obecne pokolenie może być tym, które umierać będzie przed swoimi rodzicami.

Zjawisko opisywane "eksplozją cukrzycy" związane jest przede wszystkim z niezdrową dietą i brakiem ćwiczeń fizycznych.

Foto: www.sxc.hu

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~marianlca  IP: 79.186.72.xxx(2008-06-24 16:57:53)
Czemu cały czas piszecie to samo!!??


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Cukrzyca zaatakuje miliony Brytyjczyków
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line