Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Można opóźnić postępy cukrzycy

źródło: Onet.pl (26.05.08), 28 maja 2008 r.

Krótkotrwałe i intensywne podawanie insuliny może opóźnić postęp cukrzycy typu II - wynika z chińskich badań, o których informuje pismo "Lancet".

W występującej głównie u młodych osób cukrzycy typu I trzustka wydziela za mało insuliny, toteż trzeba podawać ten hormon w zastrzykach. Natomiast w cukrzycy typu II ilość insuliny jest zbyt mała lub organizm niewłaściwie na nią reaguje i zwykle stosuje się leki doustne.


Zespół prof. Jianping Wenga przeprowadził badania na 380 pacjentach w wieku od 25 do 70 lat ze świeżo rozpoznaną cukrzycą typu II. Części z badanych podawano insulinę, pozostałym - doustne leki przeciwcukrzycowe, wszyscy przestrzegali standardowej dla cukrzyków diety i ćwiczyli. Insulina pozwoliła doprowadzić do normy poziom cukru we krwi w ciągu 4-5 dni, podczas gdy leki doustne potrzebowały aż dziewięciu.

Okazało się także, że po roku ci z pacjentów, których leczenie rozpoczęło się od podawania insuliny byli w lepszym stanie (poziom cukru był bliższy normy) niż dostający od początku leki doustne. Jak się wydaje, podanie insuliny przywróciło właściwe funkcjonowanie wysepek trzustkowych. W tym samym numerze "Lancetu" opublikowano też wyniki badań nad wpływem na cukrzycę samej diety i ćwiczeń. Okazało się, że dzięki takiemu programowi trwającemu sześć lat, rozwój choroby da się opóźnić nawet o 14 lat.

Foto: www.sxc.hu

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~krzysiek  IP: 213.158.196.xxx(2008-11-29 18:56:39)
Ciekawe czy u nas ktos interesuje sie takimi badaniami bo nfz nie sprawia wrazenia zatroskanego o dobro diabetykow - a moze sie myle


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Można opóźnić postępy cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 25 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line