Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Tkanka tłuszczowa z dopalaczem

źródło: Onet.pl (03.05.08), 19 maja 2008 r.

Australijskim badaczom udało się odchudzić myszy bez stosowania diety dzięki pobudzeniu metabolizmu komórek tłuszczowych.

Jak wykazali naukowcy z Melbourne, po usunięciu z komórek tłuszczowych myszy enzymu konwertazy angiotensyny (ACE) zwierzęta przy tej samej diecie mniej przybierały na wadze, a masa ich tkanki tłuszczowej była niższa o 60 procent. Odkrycie może przynieść opracowanie nowych leków odchudzających i zapobiegających cukrzycy.


Nie wiadomo jednak, na ile wyniki badań na myszach stosują się do ludzi. Leki blokujące działanie ACE istnieją już od dawna i są często stosowane w leczeniu nadciśnienia. Mimo tak powszechnego stosowania jak dotąd nie zaobserwowano, by miały działanie odchudzające.

Foto: www.sxc.hu

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Gosiaczek24  IP: 79.185.44.xxx(2008-05-28 11:35:38)
tak tak podziwiam i popieram działania mądrych głów ale nie ma jak ruch i troche dietki a nie chemie łykać.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Tkanka tłuszczowa z dopalaczem
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line