Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Leki antydepresyjne zwiększają ryzyko cukrzycy

źródło: Onet.pl (26.03.08), 31 marca 2008 r.

Przynajmniej niektóre leki stosowane w leczeniu depresji mogą podwyższać ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II - informuje pismo "Diabetes Research&Clinical Practice".

Doktor Lauren Brown z University of Alberta analizując bazy danych odkryła, że osoby cierpiące na depresję o 30 procent częściej chorują na cukrzycę typu II.


Dokładniejsze zbadanie historii chorób 2400 osób z depresją wykazały, że ryzyko cukrzycy było niemal dwukrotnie wyższe w przypadku pacjentów biorących jednocześnie trójcykliczne leki przeciwdepresyjne oraz leki hamujące zwrotny wychwyt serotoniny (takie jak fluoksetyna, czyli Prozac).

Zdaniem autorki osoby leczone z powodu depresji powinny być poddane szczególnie uważnej obserwacji w kierunku cukrzycy.

Foto: www.sxc.hu

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Barbara  IP: 193.33.125.xxx(2008-05-13 19:44:48)
Od 2-ch lat biorę leki antydepresyjne i równocześnie kontrolę pod kątem cukrzycy. Początkowo wystarczała dieta, cukier jednak ciągle wzrasta iteraz już mam zlecone leki. Jestem więc chyba przykładem na tezę zawartą w artykule?


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Leki antydepresyjne zwiększają ryzyko cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line