Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Diabetyk

Miesięcznik 'Diabetyk' nr 1 (145)

Magazyn społeczno-medyczny chorych na cukrzycę


Diabetyk

Drodzy Czytelnicy
Nowe postanowienia i stare przyzwyczajenia, pytania o to, co przyniesie nam nowy rok - to tylko niektóre z refleksji, jakie wielu z nas nachodzą, gdy mija kolejnych 12 miesięcy. Nowy rok może być jednak szansą na nowy początek. Brzmi to obiecująco i stwarza możliwość dokonania pozytywnych zmian w życiu. Osobom, którym brakuje odwagi, polecam lekturę artykułu o niezwykłym człowieku, który uwierzył we własne siły. Jarek zaczął realizować swoje podróżnicze marzenia osiem miesięcy po tym, jak zachorował na cukrzycę. Warto poznać jego drogę do pokonania własnych słabości. Wszystkim naszym czytelnikom życzę w nowym roku wiary w siebie, pozytywnych zmian i dużo zdrowia.

Okładka:

Diabetyk
(kliknij, aby powiększyć okładkę)


Cena: 5 zł (z 7% VAT)

Jurek Owsiak
Przed największą orkiestrą na świecie kolejny wielki finał, już XVI. Na jaki cel będziecie zbierać pieniądze, grając tym razem?

Na laryngologię dziecięcą. Po tym jak zajęliśmy się wzrokiem, słuchem i bezdechem u noworodków, przyszedł czas na schorzenia laryngologiczne. Oczywiście podtrzymujemy to, co robiliśmy dotychczas i nadal będziemy prowadzić nasze programy medyczne, a więc także ten dotyczący cukrzycy. Kupimy kolejne pompy dla dzieci i po raz drugi kilkadziesiąt pomp dla ciężarnych kobiet z cukrzycą. Okazuje się, że program skierowany do tych kobiet idzie po prostu rewelacyjnie, o czym poinformował nas prof. Jacek Sieradzki, który jest jego koordynatorem.

W kraterze wulkanu
Jadowite tarantule, papugi, które rzucają owocami, prysznic z trąby słonia - to wszystko napotkał podczas wyczerpujących wypraw lądem i wodą Jarek Łuczko.
Zawsze myślałem, że będę miał czas na wszystko. Dopiero cukrzyca uświadomiła mi, że nasze życie może się zmienić z dnia na dzień. Pomyślałem, że skoro od dziecka pociągały mnie dziwne, dalekie miejsca, to nie będę czekał do emerytury, aby je odwiedzić.
I...?
I po ośmiu miesiącach od zdiagnozowania choroby wybrałem się na samotną wyprawę do Nepalu. Przygotowywałem się do niej pół roku, chodząc na siłownię, rozmawiając z ludźmi, którzy już tam byli, a także czytając książki i przewodniki. Cały wyjazd zorganizowałem sam, dzięki czemu zobaczyłem i osiągnąłem to, czego chciałem.
Od czasu zdiagnozowania choroby Jarek zdążył zwiedzić Nepal, Indie, Tajlandię, Ekwador. W niedalekiej przyszłości wybiera się do Urugwaju, a potem może uda mu się przejechać Afrykę na motocyklu.

Do pracy z cukrzycą
Dobrze kontrolowana cukrzyca nie jest chorobą, która uniemożliwia pracę. Przeciwnie. Nie może być powodem dyskryminowania cię na polu zawodowym. Niestety, diabetycy nie mogą wykonywać niektórych profesji, ponieważ tak stanowią przepisy prawa. Ale ograniczenia nie oznaczają, że trzeba zrezygnować z pracy. Diabetyk może być tak samo dobrym pracownikiem, jak każdy inny człowiek. Pod warunkiem, że w pracy ma możliwość prawidłowego kontrolowania swojej choroby.

Jak przechytrzyć niejadka
To jak żywimy nasze dzieci i jakie kształtujemy u nich nawyki żywieniowe, będzie miało wpływ na ich zdrowie i dalsze życie. W przypadku maluchów chorych na cukrzycę prawda ta nabiera podwójnego znaczenia. Musimy bowiem już teraz nauczyć je prawidłowo się odżywiać, a co za tym idzie - właściwie prowadzić terapię cukrzycy, aby nie dopuścić do pojawienia się powikłań.


Zapraszamy na naszą stronę: www.diabetyk.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Diabetyk: Miesięcznik 'Diabetyk' nr 1 (145)
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 marca 2023 r.

Zadaj pytanie on-line