Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

W niedzielę - XVI Finał WOŚP

źródło: Onet.pl (09.01.08), 10 stycznia 2008 r.

Ponad 120 tys. wolontariuszy w Polsce i za granicą będzie w niedzielę zbierać pieniądze podczas XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na dzieci z problemami laryngologicznymi.

Jak poinformowano w środę na konferencji prasowej w Warszawie, Jurek Owsiak poprowadzi Finał nie z jednego miejsca, jakim zawsze było studio TVP przy ul. Woronicza w Warszawie, ale z kilku miejsc w całej Polsce. Zacznie na Helu o godz. 9, następnie uda się do Gdańska, Wrocławia, Krakowa i Warszawy, gdzie o godz. 20 odbędzie się tradycyjne już światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni.

Spośród około 1,7 tys. sztabów, 34 utworzone zostaną za granicą, m.in. w Afganistanie (baza polskiego kontyngentu wojskowego w Sharanie), Anglii, Arabii Saudyjskiej, Iraku (baza polskich wojsk w Diwanii), Irlandii, Kanadzie, Niemczech i USA. Po raz pierwszy w historii Finał WOŚP będzie transmitowany przez telewizję publiczną TVP i telewizję komercyjną TVN. - Te dwie telewizje tego dnia zrobią wszystko, żeby ta akcja miała jeszcze szerszą widownię. Tego dnia nie konkurujemy, a sumujemy nasze wysiłki - powiedział prezes TVP Andrzej Urbański. Dodał, że przeznaczy na aukcję WOŚP swój fotel.

- Panie prezesie, ja mogę zlicytować pański fotel - zwrócił się do Urbańskiego prezes TVN Piotr Walter. - Mam nadzieję, że te dwie anteny razem dadzą nam jeszcze lepsze rezultaty niż w ostatnich latach - dodał Walter.


Podczas konferencji zaprezentowano także tekturowe skarbonki WOŚP, do których będzie można wrzucać pieniądze oraz identyfikatory wolontariuszy. Trwają już aukcje internetowe różnych przedmiotów, z których dochód będzie przeznaczony na WOŚP. Wśród licytowanych przedmiotów jest m.in. akwarela Andrzeja Wajdy, piłkarska koszulka premiera Donalda Tuska, gitara elektryczna jednego z muzyków zespołu KAT. W tym roku będzie też można wziąć udział w licytacji 300 złotych serduszek.

WOŚP już po raz drugi zorganizuje w Warszawie specjalny bieg pod hasłem "Policz się z cukrzycą", związany z prowadzonym przez Orkiestrę programem stosowania pomp insulinowych u dzieci z cukrzycą. - Rozdamy 2200 okolicznościowych koszulek. Wszyscy uczestnicy niedzielnego biegu dostaną także medale - zapowiedział Owsiak.

Polskie Linie Lotnicze LOT wesprą akcję, oddając do dyspozycji WOŚP samolot Embraer 145. LOT przekazał także na aukcję zasilającą konto Fundacji WOŚP pierwszy bilet na inauguracyjny rejs do Pekinu. Zwycięzca aukcji odleci do Chin bezpośrednim rejsem 30 marca 2008 roku.

Nad spokojnym przebiegiem tegorocznego Finału czuwać będzie kilkanaście tys. policjantów wspieranych przez kilkuset żandarmów wojskowych w miejscowościach całego kraju. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, udzielą także pomocy w konwojowaniu zebranych pieniędzy. Nadzorem objęte będą także placówki bankowe odbierające pieniądze z kwest.

Policja apeluje w szczególności do kwestujących, aby unikali miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, parki i skwery. Najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób.

Pierwszy raz WOŚP zagrała 3 stycznia 1993 r. Zbierano wówczas pieniądze na pomoc dzieciom z chorobami serca. W czasie kolejnych edycji - każda poświęcona była innemu celowi związanemu z chorymi dziećmi - zbierano fundusze m.in. na zakup sprzętu dla klinik onkologicznych; ratowanie dzieci z chorobami serca; ratowanie życia noworodków; ratowanie życia dzieci z chorobami nerek; zakup sprzętu diagnostycznego w neonatologii (leczenie noworodków i wcześniaków) i pediatrii. Podczas ostatniego finału na konto Orkiestry wpłynęło ponad 30 mln zł.

Foto: http://wiadomosci.onet.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~słodki 2008  IP: 195.140.236.xxx(2008-01-12 13:20:06)
Jurek jesteś WIELKI! Tak trzymaj do końca świata i o jeden dzień dłużej.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: W niedzielę - XVI Finał WOŚP
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line