Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Ryszarda

dodano: 9 października 2007 r.

Cześć, mam na imię Ryszard. Na cukrzycę zachorowałem 6 lat temu, było to pod koniec października. Pojechałem wtedy do mamy do szpitala. Był wtedy mój znajomy lekarz i mówi do mnie słuchaj idź do dyżurki pielęgniarek i niech Ci zrobią cukier, bo jakoś tak źle wyglądasz. Fakt faktem to od jakiegoś czasu schudłem i chciało mi się bardzo spać, wtedy tylko nic bym nie robił tylko spał, spał i spał.

Poszedłem wtedy do dyżurki pielęgniarek pobrano mi krew z palca, a na glukometrze wynik 256 mg%, a ja w wielkim szoku przecież to nie możliwe, ja cukrzyca. Wcześniej wypiłem kawę z cukrem i zjadłem jakieś cukierki to pomyślałem, że to pewnie od tego, ale jak zrobiłem wyniki powtórzyłem to też było ponad 200 mg%, nawet bym nie pomyślał, że mnie to może spotkać i tak zaczęła się moja przygoda z cukrzycą. Powiem szczerze, że trochę byłem podłamany taką diagnozą lekarza, ale z drugiej strony pomyślałem, że są bardziej ludzie chorzy ode mnie, a cukrzyca raczej taka straszna nie jest jak się nad nią zapanuje.

Na temat cukrzycy trochę wiedziałem, gdyż na tą chorobę choruje moja dobra znajoma. Dlatego jak tylko lekarz mi postawił diagnozę cukrzyca to od razu zadzwoniłem do Niej, powiedziałem, że mam to samo, co ona, nie minęła chwila, a ona już była u mnie. Zaraz zaczęła mnie szkolić pomogę, a czego nie mogę, co mi wolno, a czego mi nie wolno itd., Dlatego chcę Jej za wszystko bardzo, ale to bardzo podziękować. Cukier mam różny czasami, ponad 200, ale zdarza się również, że spada mi poniżej 50. Przeważnie przy dużym cukrze chce mi się spać, a znowu przy niskim jestem cały zlany potem, mam kołatanie serducha i czasami mam silne drżenie rąk. Hipoglikemie mam przeważnie wieczorem po kolacji, ale zawsze jem tyle ile powinienem. Nie wiem, co jest tego przyczyną, ale jak pojadę do swojego lekarza to wtedy wszystkiego się wypytam.

Jestem cukrzykiem typu drugiego, ale insuliny nie biorę, od początku mojej choroby jestem na tabletkach. Cukier mierzę po kilka razy dziennie. Hemoglobinę glikozylowaną (HbA1c) miałem ostatnio 6,7 trochę podwyższoną, ale chyba nie taką złą? Jestem pod stałą opieką lekarzy diabetologów w Lubinie.

Sportu nie uprawiam żadnego, czasami tylko jeżdżę na rowerze. Choć wysiłek fizyczny jest mi wskazany, bo mam lekką nadwagę to nie za bardzo mi się chce.

Czasami mam chwile słabości jak każdy jeden chory na cukrzycę, że mi się nic nie chce np. zrobić cukru, ale jak sobie z drugiej strony myślę, że są bardziej chorzy ode mnie to od razu doprowadzam się do porządku, bo przecież cukrzyca to nie taka straszna choroba, jak co niektórzy mówią. Trzeba z nią żyć i się jej nie poddawać.

Pozdrawiam wszystkich słodziutkich i życzę samych dobrych cukrów!!!

Ryszard
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Ryszarda
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line