Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Genowefy

dodano: 8 października 2007 r.

Witam Wszystkich!

Mam na imię Gienia, mam 70 lat. Pewnie wiele ludzi się będzie dziwić, że kobieta w moim wieku napisze opowiadanie, ale namówiła mnie moja wnuczka, która mnie bardzo wspiera. Na cukrzycę choruje już przeszło 10 lat. Trochę czasu już minęło. Z moimi cukrami bywa różnie, raz trzyma się od 90 do 150, ale bywają też dni, że cukry mam powyżej 200. Duży wpływ na moje wyniki mają codzienne troski. Cóż niektórzy mogą pomyśleć, że "starsza pani" nie ma żadnych problemów. Jednak pomimo, że mam trzy samodzielne córki, to i tak się o nie martwię i o wnuków, a to wszystko odbija się na moim zdrowiu.

Leczę się w moim miasteczku, ale jest to jedyna Pani doktor u mnie. Znajoma mi poleciła szpital w Poznaniu, gdzie znajduje się oddział diabetologiczny, jest tam fachowa opieka medyczna, żałuje, że nie ma takiego oddziału u mnie w mieście.

Mam troszkę kochanego ciałka, ale nie mogę się go pozbyć, jest mi ciężko. Na rowerze nie jeżdżę ponieważ nogi mi odmawiają posłuszeństwa na taki wysiłek. Wiem, że sport ma wspaniały wpływ na cukry, a przede wszystkim na nasze samopoczucie, dlatego ćwiczę w ramach moich możliwości. Moja ukochana wnuczka wspiera mnie i chodzimy na spacery w wolnych chwilach, albo z całą rodzinką wybieramy się na małe wycieczki.

Jestem na emeryturze, więc nie mam obowiązków, dlatego mam działeczkę na której spędzam większość czasu (oczywiście, gdy tylko pozwala na to pogoda i moje samopoczucie). Zawsze znajdzie się na niej coś do zrobienia, ponieważ mam trochę warzyw i kwiaty, które uwielbiam. Pielęgnacja ogródka daje pewien wysiłek fizyczny i jednakowo dużo przyjemności.

A na co dzień, gdy muszę zrobić zakupy lub pozałatwiać sprawy, nie korzystam z komunikacji miejskiej, tylko chodzę na nogach. A popołudniami wychodzę ze sąsiadką i jej psem na spacery, staram się to robić regularnie, jednak czasem źle się czuję lub nogi mi odmawiają posłuszeństwa. Córki nawet chciały mi kupić jakiegoś pieska.

Czasem mam chwile słabości i zjadam coś słodkiego, ale pewnie każdy czasem je miewa, takie nasze życie. Obecnie mam problemy ze wzrokiem, dlatego apeluje do wszystkich cukrzyków, żebyście dbali o swoje cukry, o siebie, bo przyjdzie taki czas, że są problemy ze serduszkiem, wzrokiem itp.

Pozdrawiam wszystkich!

Genowefa
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~madzia  IP: 83.11.151.xxx(2007-10-11 16:56:33)
To miło, że napisała Pani swoją historię, na pewno uświadomiła ona wielu z nas, że warto dbać o swoje zdrowie :) dziekuję.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Genowefy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 28 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line