Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Krystyny

dodano: 8 października 2007 r.

Kiedy dowiedziałam się, że choruje na cukrzyce byłam już osoba dojrzałą, miałam dorosłe dzieci i wnuki. Na rozwój mojej choroby miał wpływ niezdrowy tryb życia i stres. O chorobie dowiedziałam się przypadkiem, moja synowa choruje na cukrzyce typu pierwszego. Kiedyś w trakcie odwiedzin zmierzyła mi poziom cukru, okazało się, że miałam prawie 300 mg%. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłam następnego dnia było udanie się do przychodni i zrobienie wyników. Wyniki potwierdziły moje obawy. Jestem pod stałą opieka lekarza diabetologa, musiałam zmienić swoje nawyki żywieniowe, prowadzę bardziej higieniczny tryb życia i regularnie przyjmuje leki przeciw cukrzycowe.

Jestem osobą z nadwagą, więc jedną z form walki z cukrzycą było zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie jestem osobą o wielkiej kondycji fizycznej, ale staram się codziennie spacerować. Spacery stały się moim codziennym rytuałem, dzięki nim czuje się o wiele lepiej i przede wszystkim zgubiłam zbędne kilogramy. Właściwie to dzięki chorobie zrozumiałam jak wiele błędów żywieniowych popełniają pozornie zdrowi ludzie. Mam nadzieje, że pomimo mojej choroby będę mogła w pełni cieszyć się życiem, a dieta i zdrowy tryb życia ustrzegą mnie przed innymi poważnymi powikłaniami zdrowotnymi.

Najważniejsze jest to, aby nie poddawać się chorobie, a na dbanie o siebie nigdy nie jest za późno. Od jakiegoś czasu ponownie wsiadłam na rower, jeżdżę do oddalonego o parę kilometrów lasu, oddycham świeżym powietrzem, relaksuje się i wiem, że naprawdę żyje. Mam nadzieje, że nie pozwolę, aby moja choroba zrobiła spustoszenie w moim organizmie.

Czytam wszelkie nowinki na temat badań nad cukrzycą i staram się ustrzec moich bliskich przed popełnianiem błędów, które mogą doprowadzić do powstania cukrzycy. Choroba ta uczy pokory, ale i wzmacnia charakter, zaniedbanie jej powoduje klęskę, która może doprowadzić do kalectwa. Z cukrzyca trzeba się zaprzyjaźnić i żyć tak jakby chciało się być najbardziej zdrowym człowiekiem; zdrowo się odżywiać, uprawiać sport i zrezygnować z wszelkich używek.

I to wszystko naprawdę można zrobić i żyć długo i szczęśliwie. Na początku mojej choroby, było mi bardzo ciężko, ale życzliwe podejście do mnie pani doktor i pomoc w zrozumieniu choroby sprawiły, że żyje aktywnie bez obaw o resztę mojego życia. Wiem, że wszystko zależy ode mnie, a ja zrobię wszystko co w mojej mocy, aby być w pełni sprawnym człowiekiem.

Krystyna
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Krystyny
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line