Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Asi

dodano: 7 października 2007 r.

Mam na imię Asia, mam 12 lat. Cukrzycę dostałam dokładnie 2 lata temu 31 października w Halloween. A zaczęło się tak: Strasznie chudłam, i wciąż piłam, a jak wypiłam to musiałam od razu do WC iść, nawet w nocy wstawałam po 5, 6 razy. I przez to chodziłam nie wyspana do szkoły. Ale za jakiś czas, zaczęłam blednąć i prawie cały czas leżałam. Moją mamę strasznie to zmartwiło i pojechałam z rodzicami do mojego lekarza rodzinnego.

Nikt nie wiedział co mi jest, a więc doktor wysłał mnie na badanie cukru. Kiedy zmierzyli pielęgniarka powiedziała: MA CUKIER - 428. Oczywiście nie byłam przekonana czy to dobrze czy źle, rodzice mi potem wytłumaczyli. Pojechaliśmy do naszego szpitala, czekałam tam trochę może z godzinkę albo więcej, a potem się okazało, że muszę jechać do Poznania, trochę się zdenerwowałam, bo czekaliśmy bez sensu, w poczekalni. Chcieli nam zaproponować karetkę, ale rodzice się nie zgodzili. Całą drogę spałam, chociaż w nocy też spałam.

W szpitalu nauczyłam się wszystkiego: jak podawać sobie insulinę, jak mierzyć cukier. Wróciłam do domu po kilku miesiącach. Radziłam sobie nieźle. Dopiero w grudniu, jednego dnia bardzo źle się czułam, bolała mnie głowa i brzuch. Strasznie spadał mi cukier, a ja nie mogłam a raczej nie chciałam tyle jeść. Mama zadzwoniła po karetkę, przyjechali, niepotrzebnie na sygnale, wzięli mnie na oddział i pod kroplówką leżałam. Kiedy mi odłączyli glukozę cukier mi spadał, wkrótce był obiad. Kazali mi zjeść marchewkę, zjadłam bo już też byłam trochę głodna, przyszła pani doktor i powiedziała, że nie ma na co czekać i że trzeba mnie zawieść do szpitala do Poznania. Jechałam a przez cały czas wymiotowałam marchwią. Dopiero w szpitalu mnie zbadali i zostawili na oddziale.

Po dwóch dniach już chodziłam po korytarzu. A następnego dnia były Mikołajki. Wygrałam dużo nagród i dostałam różne prezenty. Mój wychowawca, nastawił moją klasę tak do mnie, jakby nic się nie stało i jak bym była zdrowa. Szybko polubiłam moją klasę, bo to była czwarta więc niektórzy byli nowi. Nikt się ze mnie nie śmiał, i nie dokuczał mi.

Całe dwa lata nie ćwiczyłam na ocenę. W czwartej klasie wcale nie ćwiczyłam. A w piątej tylko to co mogłam, teraz jestem w szóstej i ćwiczę na ocenę, wtedy się pani nie chciała zgodzić, a teraz mamy pana i ćwiczę na ocenę w miarę moich możliwości.

Teraz, szkoła, nauka, ale nikt mnie nie wyróżnia. Chodzę na tańce, i na kręgle do naszej szkoły. Czuję się jakbym była zdrowa.

Słodkie buziaczki...
Asia
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Asi
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line