Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Karoliny

dodano: 7 października 2007 r.

Jestem Karolina i od kilku lat mam cukrzycę. Chorobę tę wykryto u mnie przypadkiem, dużo piłam, byłam słaba, chudłam więc od razu lekarz zmierzył mi cukier i miałam dużo za duży i od razu zaczęto mnie leczyć. Musiałam od razu być na insulinie. Nigdy nie zapomnę gdy pierwszy raz musiałam zmierzyć cukier-lekarka dała mi glukometr do domu i kazała za 2 godziny zmierzyć poziom cukru, długo się "czaiłam" by się ukłuć igłą i wziąć tą kroplę krwi, w końcu mi się udało. Drugi wielki stres przeżyłam gdy musiałam sobie w nogę zrobić w obecności lekarza zastrzyk z insuliny, też długo się wahałam, ale udało się. Dziś też czasem mam jakieś uprzedzenia i czasami ciężko mi się kłuć, ale robię to w końcu to dla mojego zdrowia.

Dziwiłam się dlaczego mam tę chorobę, bo w mojej rodzinie tylko ja i moja kuzynka - moja imienniczka mamy cukrzycę. Kuzynce cukrzycę wykryto jakieś pół roku wcześniej niż mi więc miałam duże wsparcie ze strony Karoliny, a że mieszkamy w tym samym mieście to kuzynka bardzo pomagała mi. Ja też jej bardzo pomagałam jak wykryto u niej cukrzycę. Dzięki temu, że obie mamy tę chorobę myślę, że jest nam łatwiej przez to przechodzić.

Sport. Zawsze lubiłam spacery, podróże, ale sportu to nie bardzo. Odkąd wykryto u mnie cukrzycę zaczęłam, gdy mam za duży cukier by go spalić ćwiczyć i od razu się lepiej czuję.

Czasami cukrzyca utrudnia życie ale da się z tym żyć. Mam bardzo duże wsparcie Karolinki i to mi pomaga i dziękuję Ci kochana kuzyneczko za wszystko!

Bardzo wiele osób z takim samym problemem jak ja - czyli cukrzycą poznałam w szpitalu w Poznaniu. Choć byłam tam ponad 2 lata temu to do dziś utrzymujemy ze sobą kontakt i ludzie tam poznani okazali się wspaniałymi ludźmi!

Bardzo bym chciała dostać ten glukometr bo mój już jest stary i kiepski, a niestety często trzeba mierzyć cukier.

Choć choruję nie od urodzenia a dopiero kilka lat, to już odczuwam wielką różnicę w podejściu do cukrzycy przez innych ludzi. Kiedyś było dużo mnie produktów żywnościowych dla cukrzyków, były droższe i ludzie niekiedy dziwnie reagowali na cukrzyków, a teraz cukrzycy są normalnie traktowani-co mnie bardzo cieszy!

Pozdrawiam założyciela tej super strony i wszystkich słodziaków!!!

Karolina
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Karoliny
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 28 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line