Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Stefana

dodano: 7 października 2007 r.

Nie wiem, czy moje opowiadanie będzie dla kogoś ciekawe. Obecnie zaczynam 65 wiosenkę mojego życia i na sport to raczej za późno. Owszem w młodości trenowałem trochę różnych dyscyplin sportowych, jak boks, szermierkę itp., ale po zdaniu matury musiałem iść do pracy.

Pochodzę z dość biednej rodziny i zawsze brakowało nam pieniędzy. Później ślub i nowe obowiązki. Znowu braki finansowe, które zmusiły mnie do pracy po godzinach. Trzeba było wyposażyć w podstawowy sprzęt mieszkanie. Dobrze, że mieliśmy z żoną swój pokój. Na owe czasy to było szczęście mieć własne lokum. Musieliśmy wszystko kupić sobie za własne pieniądze, gdyż na rodzinę nie mogliśmy liczyć. Od mebli do sprzętu AGD i TV.

W 46 roku życia zachorowałem bardzo poważnie na kamicę woreczka żółciowego przy ostrym zapaleniu trzustki. Zaczął się najgorszy okres mojego życia. Kto nie chorował na trzustkę, ten tego nawet pojąć nie może, co to za choroba. Dwa, trzy dni w domu, trzy tygodnie w szpitalu. I tak przez okres dwóch lat. Po wykonaniu punkcji (miałem 4 torbiele), mój stan znacznie się poprawił. Nawet na krótko podjąłem pracę, ale stresy w pracy spowodowały ponowne ataki trzustki, a ty samym boleści.. I tak zakończyła się moja praca., Która polegała na kierowaniu budowami. Taki mam zawód. W tym czasie robotnicy jeszcze nie umieli szanować pracy. Pili alkohol, obijali się po kątach, a to mnie strasznie denerwowało i powodowało stres. Przecież kierownictwo firmy wymagało od mnie efektów, a z tymi ludźmi niestety było ich brak.

Sześć lat temu w wyniku corocznych badań wykryto u mnie cukrzycę. Najpierw przez okres około 1,5 roku brałam drażetki, lecz poziom cukru niebezpiecznie zaczął się podnosić i musiałem przejść na insulinę. Biorę trzy razy dziennie. Dwa razy NovoRapid i przed kolacją NovoMix . Teraz żałuje, że wcześniej nie zdecydowałem się na branie insuliny, gdyż od tego czasu nie miałem żadnego ataku trzustki. Bardzo często, jak zaczyna mi szaleć cukier siadam na rower stacjonarny i po 15 - 20 min dobrego pedałowania, znacznie obniża się jego poziom. W tej chwili jest to jedyny sport, jaki mogę i muszę uprawiać. Oczywiście przy tym długie, samotne spacery.

Prawda, jakie to banalne, ale to jest moje życie i nic tu nie mogę zmienić. Obawiam się, że nie spełniam warunków konkursu, ale...

Serdecznie pozdrawiam wszystkich "słodkich" oraz redakcję.

Stefan
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Stefana
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line