Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Iwony

dodano: 5 października 2007 r.

Cześć, mam na imię Iwona, mam 27 lat. Na cukrzycę zachorowałam mając 10 lat. Zanim się okazało, że jestem chora to jeszcze przed rozpoznaniem cukrzycy byłam u kuzyna na weselu sama wtedy wypiłam skrzynkę oranżady przez noc każdy się bardzo dziwił, ale non stop chciało mi się pić. Jadłam też bardzo dużo, ale w oczach chudłam. Jak wróciłam z tego wesela to poszłam robić wyniki i wtedy lekarz postawił diagnozę cukrzyca typu I trzeba jechać do szpitala jak się wtedy rozpłakałam to mnie mama nie mogła uspokoić. Leżałam wtedy 3 tygodnie w szpitalu moi rodzice musieli uczyć się podawać insulinę pamiętam jak dziś, kiedy mama mi zrobiła pierwszy raz insulinę to aż podskoczyłam, ale po krótkim czasie zaczęłam robić sobie sama i tak jest już do dzisiaj.

Na początku było trudno i ciężko, ale przy pomocy bliskich dawałam radę. Dziękuję za to, że po 17 latach choroby nie mam żadnych powikłań typu neuropatia, nefropatia, itp. I jestem z tego bardzo zadowolona. Ja zapanowałam nad swoją chorobą, a nie choroba nade mną. Z cukrzycą można żyć normalnie jak tylko się robi to, co powinno, niektórzy znajomi mnie żałowali, ale ja zawsze powtarzam, że cukrzyca nie jest taka straszna są jeszcze gorsze choroby od niej np. typu rak.

Sportu żadnego nie uprawiam, co lubię robić to jeździć na rowerze i spacerować. Czasami po tych wysiłkach zdarza się hipoglikemia, ale zawsze mam ze sobą sok i cukierki DCG, dlatego jak się wybieram na wycieczkę rowerową, to jedzie zawsze ktoś ze mną, bo czuję się wtedy pewniejsza. Też tak bywa, że mam cukru ponad 200, a nawet czasami ponad 300.

Nie zapomnę nigdy jak zmarł nasz ukochany papież Jan Paweł II pod gimnazjum Jego imienia było wtedy czuwanie oczywiście ja też tam poszłam jak wróciłam ok. 22 zrobiłam cukier i mi wyskoczyło na glukometrze 520mg% była wtedy przerażona bardzo nie wiem sama, jakim cudem miałam taki skok cukru, bo insulinę wtedy normalnie podałam jak, powinnam, ale na drugi dzień cukier wrócił już do normy. Nie wiem jak inni chorzy, ale jak ja się denerwuję to zawsze mam spadek cukru, a nie wzrost, ale jak to mój znajomy mówi "Ty zawsze byłaś inna".

Obecnie pracuję w sklepie motoryzacyjnym jako sprzedawca. Musiałam podjąć pracę, bo rentę mi zabrali, ale jestem bardzo zadowolona ze swojej pracy i szefowej, która jest bardzo super kobietą.

Bardzo dziękuję wszystkim moim znajomym tym bliskim i dalekim, że zawsze mnie wspierali i wspierają, że zawsze mogę na nich liczyć.

Pozdrawiam i życzę wszystkim słodkim dużo zdrówka i samych dobrych cukrów.

Iwona
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Iwony
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line