Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Karoliny

dodano: 4 października 2007 r.

Mam na imię Karolina i mam 27 lat. Dokładnie pamiętam dzień, w którym wykryto u mnie cukrzycę. Był to dzień 25.10.2004 r. Cały ten dzień jakoś kiepsko się czułam, a po południu język zrobił mi się sztywny i nie mogłam powiedzieć ani słowa i czułam się bardzo słabo. Akurat tego dnia był ze mną mój chłopak. Wstydziłam się tego co się ze mną dzieje. Mama zaciągnęła mnie do lekarza. Nie mogłam wydusić z siebie słowa, mama mówiła co się ze mną działo.

Mój lekarz rodzinny nie bardzo wiedział co mi jest. Długo się lekarka zastanawiała co mi jest, a potem wpadła na pomysł by zmierzyć mi cukier, no i miałam 280, a cały dzień się tak źle czułam, że zjadłam tylko 1 kanapkę. Dostałam pilne skierowanie do diabetologa, u którego byłam już dnia następnego. Okazało się, że mam cukrzycę. Początkowo byłam na tabletkach, po których czułam się źle i w moim brzuchu działy się straszne rzeczy.

23.12.2004 r. dzień przed wigilią lekarz stwierdził, że muszę przejść na insulinę. Byłam przerażona, bo nigdy nie mogłam patrzeć na robienie zastrzyków, a co dopiero sama je sobie robić. Wstrzykując tego dnia pierwszy raz w życiu insulinę byłam wystraszona i aż się trzęsłam, ale jakoś to poszło i nie było to takie straszne ani bolesne.

I tak jakoś do dziś żyję z cukrzycą. Choroba ta niekiedy bardzo utrudnia mi życie i przez nią często się źle czuję, ale jakoś daję radę.

Nie wiem czemu, ale wstydziłam się powiedzieć znajomym o chorobie. Do dziś o mojej chorobie wiedzą tylko najlepsi przyjaciele. Bałam się, jak na te moją chorobę zareaguję mój chłopak - niepotrzebnie! Od samego początku miałam bardzo duże wsparcie ze strony Piotrka za co bardzo Mu dziękuję! Bardzo mi pomagał i nadal pomaga. Myślę, że moja choroba Mu wcale nie przeszkadza. Piotr dba bym mierzyła cukier, dbała o siebie, a jak idziemy na spacer to zawsze ma dla mnie jakieś słodkości.

Co do sportu… no cóż nigdy nie byłam zwolenniczką sportu. Ale uwielbiam spacery, mogłabym chodzić cały dzień. Długie spacery to dla cukrzyka też forma sportu i to męcząca.

Kończąc to opowiadanko chciałabym podziękować mojemu kochanemu Piotrkowi, podziękować Mu za to, że jest! Dziękuję też moim przyjaciołom i wszystkim, którzy mi pomagają, wspierają mnie, nie tylko w cukrzycy, ale też w życiu.

Karolina
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Karoliny
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line