Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Karoliny

dodano: 3 października 2007 r.

Witam wszystkich. Mam na imię Karolina. Podejrzewam, że swoim opowiadaniem nie wniosę nic nowego choć bardzo bym chciała zdaje sobie jednak sprawę z tego, że życie każdego słodkiego wygląda podobnie. Ale od początku :) mam 25 lat na cukrzycę choruję od czterech lat. Choć szczerze mówiąc mam wrażenie, że żyję z tą chorobą całe życie ponieważ mój tato oraz dwójka braci także boryka się z ta przypadłością. Peny wcześniej jeszcze strzykawki oraz glukometry zawsze były mi bliskie :).

Kiedy lekarz oświadczył, że "nadszedł mój czas" nie zdziwiłam się specjalnie żałowałam tylko, że tak wcześnie. Jednak obcowanie przez te wszystkie lata z moimi bliskimi pozwoliło mi szybko zaakceptować ten stan rzeczy.

Jestem absolwentką szkoły baletowej, a więc prowadzę bardzo aktywny tryb życia. Sport towarzyszy mi odkąd pamiętam. Na szczęście szkołę mogłam skończyć nie umartwiając się o stan cukru we krwi myśleć o batonikach i coca coli na wszelki wypadek.

Dziś jako dojrzała i samodzielna osoba studiująca chemie, pracująca zawodowo na dwóch etatach jednym z nich jest oczywiście mój ukochany taniec :) odkąd jestem słodka mam pewne problemy z wagą, oczywiście moja odporność też spadła, ale nigdy nie przeszło mi przez myśl żeby zrezygnować z tańca pomimo wyczerpujących prób wylanego potu zawsze spektakl i kontakt z publicznością wynagradzał każde bolączki.

Miewam gorsze dni zwłaszcza jak źle obliczę wymienniki węglowodanowe i na scenie bądź próbie odczuwam niedocukrzenie. Nie jest to miłe, ale kto powiedział, że życie będzie proste :).

Chciałabym swoim opowiadanie pokazać, że z cukrzyca można normalnie żyć, realizować się w każdej sferze życia, uprawiać ukochany sport i być szczęśliwym człowiekiem. Jest mi przykro, gdy czytam niektóre opowiadanie i wynika z tego, że są ludzie którzy tak nie myślą trzeba to zmienić:).

Sport oraz szeroko rozumiany ruch, to wspaniała sprawa, polecam. Świetnie wpływa na figurę (dziewczyny wiecie o czym mówię), ale także daje wiele pozytywnej energii i wielką satysfakcję zwłaszcza jak robimy coś wbrew sobie pokonując swoje wewnętrzne bariery. Jest mi łatwiej żyć z cukrzycą będąc osobą aktywną fizycznie wówczas bardzo rzadko dokonuje iniekcji insuliny, mam dobre cukry co mnie oczywiście bardzo cieszy :) każde zaoszczędzone ukłucie to dla mnie radość :).

Oprócz tańca bardzo lubię jazdę na rowerze, rolkach od niedawna gram również w tenisa, na razie nie da się tego nazwać grą raczej bieganiem za piłeczka :), ale spokojnie dam rade :).

Uważam takie konkursy za wspaniały pomysł ponieważ każdy może w nim wziąć udział podzielić się swoimi przeżyciami, doświadczeniami. Za pośrednictwem tej strony można poczuć się jak wśród bliskich. Pamiętajcie życie z cukrzycą to nie tylko wyrzeczenia, perspektywa powikłań i wiecznych problemów, trzeba oczywiście mieć to na uwadze, ale przede wszystkim trzeba żyć korzystać z każdego dnia, bo "życie, to najbardziej zdumiewająca bajka :).

Pozdrawiam was gorąco!
Karolina
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Karoliny
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 28 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line