Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Yxmena

dodano: 2 października 2007 r.

Spadło to na mnie tak niespodziewanie, że aż straciłam "dech w piersiach" - nie to niemożliwe żebym ja miała cukrzycę - mówiłam w duchu. A jednak! Tak więc koniec z bieganiem co rano, koniec z basenem dwa razy w tygodniu. Byłam załamana.

Od kolejnej obrzydliwej chemioterapii minęło już dwa lata, coraz bardziej wierzyłam, że nic już mnie nie powali, że powoli zapomnę o wizytach u lekarzy, o badaniach i ciągłym wsłuchiwaniu się w swój organizm. Lekarka dała mi skierowanie na badania kontrolne, ponieważ zasygnalizowałam, że dużo piję płynów dodatkowo skierowała mnie na badanie cukru.

Następnego dnia odebrałam wyniki i zamarłam miałam prawie 600 cukru, o wiele za dużo. Tego samego dnia trafiłam na cito do diabetologa, powtórka badania - wynik ten sam. Setki pytań do lekarki, o dietę, o leczenie, o ewentualną przyczynę, ale przede wszystkim co dalej. Czy mogę biegać, pływać? Okazało się że przy odpowiednio dobranych lekach nic nie stoi na przeszkodzie abym dalej żyła aktywnie. Na początku bałam się, że może mi być słabo, że będę się męczyć szybciej, że znowu będę "naznaczona".

Od tamtej chwili minęło już prawie rok, biegam tak jak biegałam - codziennie 5.30 rano przez godzinę, nie zrezygnowałam z chodzenia na pływalnię, nadal dwa razy w tygodniu zaliczam pływanie.

Największy problem to dieta, koniec ze słodkościami, smażonymi kotlecikami. Staram się zjadać jak najwięcej warzyw, ale jestem łasuchem i niestety zdarza mi się od czasu do czasu "zgrzeszyć" nie potrafię czasem odmówić sobie pachnącej szarlotki, czy kawałka placka ze śliwkami.

Cukrzyca pozwoliła mi jeszcze raz uwierzyć, że trzeba walczyć i zwalczać w sobie lęki, każda choroba jest wyzwaniem dla człowieka i jego organizmu, nie można się poddawać, rezygnować ze wszystkich przyjemności, można aktywnie żyć nawet z podwyższonym lub wysokim cukrem.

W te wakacje bardziej niż przed rokiem "męczyłam" swój organizm bieganiem, jakbym chciała sprawdzić i udowodnić sobie, że nie jest tak źle. Czasem padałam ze zmęczenia po długim marszo-biegu po lesie, ale nie poddawałam się i wiem, że nie tak łatwo odpuszczę.

Cukier mi skacze, czasem mam 180, czasem, 320, ale bywało też i 58. Biorę w tej chwili 1/2 tabletki Glikocheksanu i 1 tabletkę Siofolu. Chciałabym jeszcze dożyć sędziwego wieku i wierzę, że nic nie stanie na przeszkodzie abym dożyła.

Marzy mi się wspólny bieg ludzi chorych na cukrzycę, może w ten sposób warto zamanifestować, pokazać innym że można normalnie żyć z cukrem we krwi, że nie wolno się poddawać.

Yxmena
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Yxmena
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 28 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line