Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Piotrka

dodano: 22 września 2007 r.

Witam!
Na imię mam Piotrek - mam dwadzieścia dwa lata, od ósmego roku życia jestem chory na cukrzycę. Zachorowałem w styczniu w ferie, a dokładnie przed, niestety okres wakacji zimowych spędziłem w szpitalu. Było to dla mnie nie małe zaskoczenie - te pomiary, codzienne zastrzyki i pilnowanie posiłków... ale mimo to byłem pewien, że to tylko na jakiś pewien krótki okres... potem wyzdrowieje i będzie wszystko dobrze. Ale niestety tak nie było.

Swoje pierwsze dni w domu przeżyłem z małym strachem, ciągle bałem się, że coś pomylimy w raz z moją mamą i starszą siostrą... ale na szczęście wszystko było ok.!!!!

Zawsze kiedy na podwórku grałem wraz z kolegami w piłkę moja siostra, głośno krzyczała: Piotrek choć na chwilkę do domu to ja już wiedziałem po co, ale na szczęście to nigdy nie trwało długo, szybciutko zmierzyliśmy cukier i interweniowaliśmy w razie czegoś złego.

Kolejnym moim etapem życia, w którym zauważyłem zmiany związane z chorobą była Pierwsza Komunia nigdy!! nie zapomnę tego, że niestety nie miałem okazji zjeść tortu, ehh a wyglądał pysznie. Poza tym wszystko było ok.!!!

Często lubię organizować sobie wycieczki , w nowe nie zwiedzane miejsca: góry, miasteczka i las... Wraz z moja kochana dziewczyna często lubimy spacerować po parkach, lasach i górach.

Jej dziękuję za to, że zawsze myśli o mnie i często przypomina mi o tym, że mam dla kogo żyć i ciągle mobilizuje mnie do tego abym o siebie dbał. Abyśmy razem mogli spełnić nasze skryte marzenia związane z nasz wspólna przyszłością!

Obecnie jestem studentem. Niestety w związku z rozległymi zajęciami bywa przeróżnie. Moje cukry są czasem jak prawdziwa rozszalała huśtawka, która ciężko opanować. Mierze dość często cukry i małymi dawka zmierzam do 100 co naprawdę nie jest łatwe w mało dogodnych warunkach za każdym razem musze biegać do WC i ukradkiem mierzyć cukier oraz podawać insulinę z pena, którego chętnie zamieniłbym na POMPĘ, o która się już dość długo staram, ale niestety z powodu braku pieniążków nie stać mnie na nią, a organizacji pomagających starszym ludziom jest niewiele.

Na zakończenie chciałbym wszystkim cukiereczkom przesłać gorące pozdrowienia i apelować a by się nie poddawali!
Pozdrawiam!

Piotrek
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Piotrka
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line