Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Renaty

dodano: 22 września 2007 r.

Hej mam na imię Renata i mam 15 lat a na koncie przyjaciółkę typu 1. Z moją przyjaciółką cukrzycą współpracuje od ponad roku, który był rokiem wysiłku i próby, jaką zagotował mi los. Najtrudniejsze były same początki, ale dzięki wsparciu rodziny wyszłam na prostą i znowu zaczęłam żyć jak zdrowy człowiek.

Wszystko zaczęło się piękno sierpniowego dnia, gdy nie potrafiłam wstać z łóżka. Rodzice pojechali ze mną do przychodni a tam zostałam wysłana do szpitala, bo byłam odwodniona. Gdy przyjechałam na miejsce po długim badaniu okazało się, że poziom mojego cukru jest za wysoki (289 mg%). I tak z jednego szpitala zostałam wysłana do drugiego.

Nauka, psycholog, a potem wyjście na świat, który się zmienił. Najgorsze były chwile, gdy miało się chęć na coś słodkiego,ale znalazłam sposób na to. Guma do żucia oczywiście bez cukru. Nie wiem jak inni chorzy, ale ja znienawidziłam urodziny. Siedzi się przed pełnym stołem z myślą, że nie można nic zjeść. Ktoś cię częstuje a ty musisz odmówić.

Od nie dawna polubiłam wf, które są dla mnie odskocznią od choroby. Kontrola polega u mnie na tym, że przed każdym wf mierze cukier a jak jest niski coś dojadam. Często się jednak zdarza, że spadnie mi cukier podczas lekcji, ale mam wyrozumiałam, nauczycielke, która nie robi problemu z tego, że jestem chora. Problem jednak robi część moich koleżanek, które uważają, że choroba służy mi tylko do wymówek.

Lekarz prowadzący uważa, że zbyt często mierze cukier.Ale jak tu nie mierzyć 10 razy dziennie, gdy ma się dwie godziny wf? Nie wiem jak sobie poradzić z zbyt wysokimi cukrami rano. Przekraczają dozwoloną setkę, a przecież tak nie może być. Może ktoś ma recepturce na doskonały cukier?

Od dawna zastanawiam się czy nie zapisać się na siatkówkę, która jest prowadzona w mojej szkole. Rozmawiał o tym z rodzicami, którzy stwierdzili, że jest to dobry pomysł. Mam swoje hobby, czyli długie samotne spacery, które są bardzo skuteczne w poprawieniu humoru. Za nie długo testy, nowa szkoła, a tego się boje, że nie podołam i się poddam.

Zdarzało mi się często, że nie potrafiłam czegoś wykonać denerwowałam się a potem płakałam po kątach. Teraz to się zmieniło. Jestem silniejsza, cieszę się z każdego nowego dnia, mam cudownego chłopaka, który jest dla mnie podporą.

Wierzę, że pewnego dnia ktoś wynajdzie cudowny lek, który mnie wyleczy i już nie będzie mi potrzebny pen czy glukometr.

Renia
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Renaty
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line