Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Cukrzyca i sport

Opowiadanie Macieja

dodano: 21 września 2007 r.

Mam na imię Maciej, z cukrzycą żyję już 3,5 roku, gdy zachorowałem miałem 20 lat wiadomo są gorsze dni, ale prawdę powiedziawszy na co dzień nie mam z tą choroba problemów nie powiem, że cukrzyce lubię, nie powiem też, że się przyjaźnimy ale, z pełną świadomością powiem, że akceptuję ten stan rzeczy w pełni :)

W momencie, gdy lekarz oznajmiał mi ten dożywotni "wyrok":) praktycznie nic o tej chorobie nie wiedziałem miałem dosłownie kilka dni na oswojenie się z wymiennikami, tabelami, itd.

Kilka dni a to dlatego, że po tygodniu od diagnozy zdawałem maturę więc liczyłem wymienniki na przemian z matematycznymi łamigłówkami :) ale poszło pomyślnie:)

Dziś po tylu latach życia z cukrzycą zdarzają się pewne skoki w górę jak i w dół, każdy słodki wie, że to normalka! Staram się trzymać jakąś dietę choć nie mam problemu z nadwagą. W utrzymaniu odpowiedniej wagi z cała pewnością pomaga mi aktywny tryb życia odkąd pamiętam jeżdżę na rowerze, rolkach, pływam, ostatnio nawet staram się biegać :)

Każde wakacje, na które jeżdżę staram się wykorzystywać aktywnie, uwielbiam piesze wędrówki po górach, spacery po lesie, a godzinami mógłbym spacerować brzegiem morza :) Warto uprawiać jakikolwiek sport zwłaszcza będąc cukrzykiem wpływa to pozytywnie na cukry, często bywa tak, że zjadam dany posiłek po którym wiem, że będę 2 h pływał wówczas po prostu nie wstrzykuje insuliny :) uwielbiam to i polecam wszystkim, bo jak od dawna wiadomo SPORT to ZDROWIE, a o to nam wszystkim chodzi :)

Często w opowiadaniach ludzi, których spotykam mam tu na myśli ludzi chorych na cukrzycę słyszę nie uprawiam sportu bo jestem chory/chora tak mnie to śmieszy powiem wprost jest to zwykła tandetna wymówka fakt, że można czasami przeholować z wysiłkiem fizycznym co jak każdy wie prowadzi do słynnego niedocukrzenia, ale są to rzadkie przypadki, a nawet jak się zdarzy to nie ma co się zniechęcać trzeba po prostu pamiętać batonik i coca cola musi być zawsze pod ręką :)))

Sport daje wiele radości jest tyle dyscyplin, które można uprawiać na pewno każdy z was znajdzie cos dla siebie!!!

Zbliża się zima ja na pewno wyjadę w góry już nie mogę się doczekać ponieważ w tym roku mam zamiar nauczyć się jeździć na desce :)) mam nadzieje, że dam radę trzymajcie kciuki!!

Pozdrawiam gorąco wszystkich walczących o glukometry :)
Trzymajcie się ciepło.

Maciej
(dane do wiadomości Redakcji)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznegomojacukrzyca.org - Cukrzyca i sport: Opowiadanie Macieja
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line