Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Zdrowe Nogi

Pękające pięty

źródło: Zdrowe Nogi nr 3 (13) 2006

Zdrowe Nogi

Problemy ze stopami, czyli pękające pięty i sucha skóra

W Polsce sezon na pedicure jest nasilony w okresie wakacyjnym, w Europie Zachodniej, gdzie specjalistyczna pielęgnacja stóp funkcjonuje od dawna, więcej zabiegów wykonuje się po wakacjach, kiedy to stopy są zniszczone. Klapki, sandały i inne odkryte buty bardzo niszczą skórę stóp. Najczęściej spotykaną przypadłością jest rogowacenie naskórka podeszwy, w skrajnych przypadkach pękanie pięt oraz bolesne modzele i odciski. I z takimi dolegliwościami powinien dać sobie radę każdy szanujący się gabinet, w którym wykonywane są zabiegi specjalistycznej pielęgnacji stóp. Niemniej każdy z nas może pomóc swoim stopom również w domu (poza wizytą w gabinecie)

Zabieg na pękające pięty w domu:

Zastosować kąpiel w soli do kąpieli stóp z dodatkiem lawendy (polecamy Gehwol sól do kąpieli stóp z lawendą) – działa rozmiękczająco na zrogowaciały naskórek.

Można użyć delikatną tarkę do pięt, najlepiej pokrytą specjalnym papierem ściernym. Unikać tarek metalowych. W przypadku pumeksu – każdy członek rodziny powinien mieć swój. Z pumeksu trudno jest wymyć opiłki skóry, łatwo tworzą się bakterie.

Stopy posmarować grubą warstwą specjalnej maści lub kremu do stóp z zawartością tłuszczy wysokiej jakości i mydła medycznego (Gehwol med. maść Schrunden) i nałożyć skarpetki. Można zawinąć stopy w koc. Przez tydzień smarujemy stopy na noc maścią i zakładamy bawełniane skarpetki. W celu uzupełnienia kuracji rano należy używać kremów, które głęboko nawilżają suchą skórę i wspomagają kurację (Gehwol med. Krem Lipidro).

Uwaga: na stopy problematyczne zalecane jest stosowanie kremów przeznaczonych do stóp!!!

Nie wystarczy stopy smarować lotionem lub kremem przeznaczonym do ciała. Kremy do stóp powinny nawilżać, natłuszczać, chronić przed grzybicą, nadmierną potliwością i przykrym zapachem. Te wymagania spełniają tylko specjalistyczne kremy i warto na nie wydać pieniądze.

Aneta Drzażdżyńska
Red. Naczelny "Zdrowe Nogi"


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Onigi  IP: 178.42.200.xxx(2014-04-22 09:58:44)
Specjalistycznym i skutecznym kremem na stopy jest Callus, stosowałem go przez tydzień i już widać znaczne efekty.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Zdrowe Nogi: Pękające pięty
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line