Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Jak na co dzień monitorować zdrowie? Kilka wskazówek

Artykuł sponsorowany, dodano: 12 lutego 2024 r.


Nie bez przyczyny mówi się, że zdrowie to podstawa. Trzeba jednak jeszcze wiedzieć, jak o nie zadbać. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób możesz monitorować swój stan na co dzień, za pomocą dostępnej technologii.

Kontrola tętna

W tę funkcję jest wyposażony każdy współczesny smartwatch. Mierzenie pulsu ułatwia zegarek z www.komputronik.pl/search-filter/18499/zegarki-z-pulsoksymetrem, dzięki czemu możesz na bieżąco monitorować sytuację. Możesz samemu ustalić, czy wolisz, aby urządzenie dokonywało pomiaru przez całą dobę, czy jedynie podczas treningów. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w opcję alarmowania o niebezpiecznych odchyłach tętna od normy. W ten sposób, w razie kryzysowej sytuacji, będziesz mógł szybko zareagować.

Monitorowanie natlenienia krwi

Funkcja pulsometru również jest nie bez znaczenia. Ta opcja pozwala na zmierzenie poziomu saturacji, a więc wysycenia krwi tlenem. U zdrowych osób wskaźnik powinien oscylować w przedziale 95-99%. Każdy mniejszy wynik może zostać uznany za alarmujący. Tutaj również można wykorzystać technologię. Smartwatch, bo jego mamy na myśli, może być wyposażony w pulsometr.

Te urządzenia oprócz swoich zastosowań pomiarowych, są również praktyczne w życiu codziennym. Przykładowo, płać łatwo dzięki smartwatchom z nfc z oferty komputronik.pl/search-filter/18499/smartwatche-z-nfc lub korzystaj z funkcji GPS i wielu innych możliwości.

Urządzenia do kontrolowania snu

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotny dla naszego zdrowia jest sen. Dzięki smartwatchowi lub smartbandowi jesteś w stanie śledzić długość oraz jakość swojego snu. To jedna z metod pozwalająca na wyrabianie zdrowych nawyków związanych z wypoczynkiem.

Większość modeli poinformuje Cię o tym, ile trwała każda z następujących faz:
  • Sen płytki (lekki) - w tej fazie Twoje mięśnie ulegają rozluźnieniu, oczy zwalniają swój ruch, a serce bije wolniej. Ten etap ma przygotować Cię na sen głęboki.
  • Sen głęboki - Twoje ciało w pełni się zrelaksowało, a ruch gałek ocznych i mięśni ustał. Procesy naprawcze w organizmie pracują w najbardziej wydajnym trybie. Wybudzenie z tej fazy snu sprawia, że człowiek może być zdezorientowany i potrzebować chwili na ocenienie, co właśnie się dzieje.
  • Sen REM - określa się go fazą snu paradoksalnego. To w tej fazie zaczynasz śnić, a Twoje ciało może być lekko nerwowe. Co ciekawe, naukowcom udało się ustalić, że choć ten etap snu jest mniej wydajny względem tego głębokiego, to jednak z jakiegoś powodu ta faza również jest istotna dla organizmu, choć jeszcze nie wiemy dlaczego.
  • Faza wybudzenia - w tej fazie Twój sen się kończy, a Ty zaczynasz uświadamiać sobie, że się przebudziłeś.
Jeśli uważasz, że monitorowanie snu mogłoby być dla Ciebie przydatne, możesz wykorzystać do tego smartwatch. Różne modele znajdziesz w tym miejscu: https://www.komputronik.pl/search-filter/18499/smartwatche.

Sprawdzanie częstotliwości oddechów

Zegarek sportowy może również monitorować częstotliwość Twojego oddechu. Dlaczego jest to przydatne? Przede wszystkim dzięki temu wskaźnikowi możesz ocenić, w jak dobrej formie fizycznej jesteś. Zazwyczaj niższy wskaźnik przekłada się na lepsze osiągi podczas sportowych aktywności. Gdy nie musisz łapczywie łapać oddechu, to jest to znak, że Twój układ krążeniowo-oddechowy pracuje poprawnie.

Nie lekceważ swojego stresu

Za pomocą smartwatcha możesz również zmierzyć poziom swojego stresu. Choć czasami jest on bagatelizowany, to jednak w dłuższej perspektywie może on prowadzić do wielu niepożądanych następstw. W niektórych modelach inteligentnych zegarków istnieje funkcja świadomego oddychania. Specjalna aplikacja pomoże Ci wyciszyć się za pomocą ćwiczeń oddechowych. Ta opcja może być przydatna w stresujących sytuacjach.

Jak widać, jest wiele parametrów, które warto monitorować każdego dnia. Dzięki smartwatchowi lub smartbandowi jesteś w stanie być na bieżąco informowanym o wszelkich odstępstwach od normy. Jest to również sposób na uzyskanie większej efektywności podczas treningów.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.



reklama




Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!




Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Jak na co dzień monitorować zdrowie? Kilka wskazówek
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.



Eversense E3
Kanał na YT
Bądź na bieżąco!
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 30 października 2024 r.

Zadaj pytanie on-line