Prześlij go do nas - umieścimy na tej stronie.
Napisz na redakcja@mojacukrzyca.org.
Pliki udostępniono za zgodą autorów. Pliki nie mogą być rozpowszechnianie komercyjnie - za opłatą. Aby pobrać pliki kliknij prawym przyciskiem myszki na obrazku Pobierz. Następnie wybierz "Zapisz element docelowy jako...".
Mini-instrukcja do Accu-Chek'a
przesłała: Beata Zborowska (zbeta73), typ pliku: doc, spakowany rar-em.
Mini-instrukcję można umieścić przy glukometrze Accu-Chek Active. Mini-instrukcja zdecydowanie ułatwi sprawę nowym diabetykom, jak również osobom, które będą musiały zmierzyć nam poziom cukru (np. przy hipoglikemii). Zobacz przykładowe zastosowanie.
Tabelka na poziomy cukrów we krwi
przesłała: Beata Zborowska (zbeta73), typ pliku: doc.
Przygotowana przez Beatę tabelka na poziomy cukrów we krwi. W tabelce jest również miejsce na liczbę zjedzonych WW i ilość podanej insuliny. Na jednej stronie (karta A4) mieści się 14 dni. Każdego dnia mamy miejsce na wpisanie 10 pomiarów. Można wydrukować i prowadzić zapiski.
Tabelka przeliczeniowa mg% na mmol (i mmol na mg%)
przesłała: Beata Zborowska (zbeta73), typ pliku: doc.
Mini-tabelka z przelicznikiem poziomu glukozy we krwi z mg% na mmol i odwrotnie. Dodatkowo poziomy glikemii zostały rozróżnione kolorami, co ułatwia szybką orientację. Tabelka także w wersji czarno-białej (na drugiej stronie dokumentu).
Ewidencja wyników pomiaru cukru we krwi (wersja 2)
ostatnia aktualizacja: 4 grudnia 2005 r., przesłał: "Muchomor", typ pliku: xls.
Przygotowana przez "Muchomora" tabelka do zapisów poziomu cukru we krwi. Dzięki zastosowaniu odpowiednich formuł w Excelu uzyskano możliwość wyliczenia średniej - od 7 do 84 dni w jednym formularzu. Dodatkowo w arkuszu automatycznie zostanie policzona średnia dobowa. Istnieje także możliwość stworzenia przeróżnych wykresów. Arkuszu nr 2 wypełniono przykładowymi danymi oraz stworzono przykładowe wykresy.
Ewidencja wyników pomiaru cukru we krwi (modyfikacja)
przesłał: Szymon Borkowski ("borkows"), typ pliku: xls, spakowany rar-em.
Zmodyfikowana i rozbudowana przez Szymona Borkowskiego tabelka do zapisów poziomu cukru we krwi autorstwa "Muchomora". W łatwy sposób można obliczyć wszelkie średnie wartości poziomów cukru. Bardzo dobry pomysł z zastosowaniem formatowania warunkowego: szare pole dla hipoglkemii, białe tło dla dobrego cukru i na czerwono dla hiperglikemię (każdy może ustalić swój zakres). Można także wybrać insulinę z listy (wcześniej należy je zdefiniować).
Tabelka do "pompy"
przesłał: Andrzej Puciłowski, typ pliku: doc.
Przygotowana przez Andrzeja Puciłowskiego tabelka do zapisków związanych z pompą insulinową. W tabelce możemy zapisać bazę, godzinę, cukier, korektę, bolus i uwagi.
Tabelka na cukry
przesłała: Beata Rudnik, typ pliku: xls.
Przygotowana przez Beatę Rudnik tabelka do zapisów poziomów cukrów oraz podawanej insuliny (w bolusach oraz w bazie pompy).
Tabelka na cukry - rok 2006
przesłała: Anna Panfil, typ pliku: xls.
Przygotowana przez Annę Panfil tabelka do zapisów poziomów cukrów przez cały rok 2006. Arkusz liczy średnią z każdego dnia oraz podaje liczbę wartości w podanych zakresach (do 70; między 70, a 180; powyżej 180 - można zmienić). Dodatkowo mamy do dyspozycji wykresy, które przedstawiają 10 linii - poziomy cukrów w kolejnych dniach o konkretnych porach.
Ewidencja wyników pomiaru cukru we krwi (wersja 05.06.2006)
ostatnia aktualizacja: 5 czerwca 2006 r., przesłał: "Muchomor", typ pliku: ods (TYLKO OpenOffice.org Calc).
Kolejna wersja tabelki do zapisów poziomu cukru we krwi przygotowana przez "Muchomora". Uwaga: ten plik można otworzyć TYLKO w OpenOffice.org Calc!
Baza i zeszyt
przesłał: "Szlepcio", typ pliku: xls.
Przesłana przez jednego z użytkowników tabelka do zapisów poziomów cukru i bazy.
Kalkulator insulinowy
przesłał: Marek Górak ("Marekg"), typ pliku: xls.
Wykonany w Excelu "Kalkulator insulinowy". Każdy używa ten plik na własną odpowiedzialność, a twórca pliku nie ponosi odpowiedzialności za błędy w leczeniu wynikłe z nieumiejętnego korzystania z pliku. Z autorem pliku można skontaktować się przez forum.mojacukrzyca.org - użytkownik "Mareg".
Różne pliki w Wordzie
przesłał: Michał W. "Mike", typ pliku: doc.
Cztery pliki wykonane w Wordzie: Dieta 26 WW - tabelka, samokontrola tabelka, wartości energetyczne posiłków (cz. 1 i cz. 2).
Różne pliki w Wordzie
przesłał: Michał W. "Mike", typ pliku: doc.
Siedem plików wykonanych w Wordzie, m.in.: karta ratunkowa, tabelka na pompę, zeszyt składany oraz dziennik pompy insulinowej.
Tabela - cukry 2007
przesłał: Andrzej Piotrowski, typ pliku: xls.
Jest to tabela Pani Anny Panfil. Dokonano w niej jedynie trochę zmian graficznych oraz dodano wyliczanie BMI. Aby prawidłowo wyliczyć BMI należy wpisać swoją wagę i wzrost. Tabelę można w łatwy sposób przystosować na kolejny rok, wystarczy tylko zmienić rok w kolejnych arkuszach.
Karta informacyjna - zaświadczenie
przesłał: Piotr Benedykciuk (Bene), typ pliku: pdf.
Zmodyfikowane zaświadczenie firmy "Novo Nordisk". Zamiast słowa "dziecko" zostało użyte słowo "pacjent", dzięki temu karta stała się uniwersalna. Jeżeli wybierasz się za granicę wystarczy, że Twój lekarz ją wypełni. Karta jest w czterej językach, po polsku, angielsku, niemiecku i francusku.
Uproszczone schematy liczenia kilokalorii w diecie dobowej
przesłała: Maria Magdalena Abakanowicz, typ pliku: doc.
Uproszczone schematy liczenia kilokalorii w diecie dobowej dla osób stosujących intensywną insulinoterapię, stały wlew podskórny z zastosowaniem pompy insulinowej oraz WSZYSTKICH stosujących dietę cukrzycową i... dbających o zdrowie. Tabele opracowała: Maria Magdalena Abakanowicz, edukator diabetologiczny Poradni Diabetologicznej NZOZ "Polak ? Med" w Słupsku pod kierunkiem lek. med. specjalisty ? diabetologa Wojciecha Polaka.
Dzienniczek do pompy
przesłała: "Supergirl", typ pliku: xls.
Dzienniczek do pompy insulinowej przesłany przez "Supergirl".
Karta Diabetyka
przesłała: Agata, typ pliku: doc.
Karta Diabetyka zrobiona w Wordzie.
Arkusze pomocne przy kontroli cukrzycy
przesłała: Lemmy, typ pliku: xls.
Diagram (zrobiony w Excel) pomocny przy kontroli cukrzycy. Oblicza m.in. HbA1c z jednego miesiąca.
Prosty kalkulator wlewu podstawowego
przesłała: Al@, typ pliku: xls.
Prosty kalkulator wlewu podstawowego do pompy insulinowej podający wynik o 20, 40, 60% więcej i mniej w stosunku do wlewu wyjściowego.
Karty samokontroli do pompy
przesłał: Grzegorz Zawisza, typ pliku: pdf i doc.
Przygotowane przez autora karty samokontroli do pompy insulinowe. Warto je wydrukować w formacie A4 dwustronnie i zszyć po dziesięć, z ręcznym wpisywaniem wyników itp.
Mój dzienniczek
przesłał: Magdzia, typ pliku: docx.
Dzienniczek samokontroli przygotowany przez Magdzie. W dzienniczku jest miejsce na wpisanie godziny, poziomu glukozy i ilości WW. Dzienniczek podzielony jest na sześć okresów: na czczo, śniadanie, obiad, kolacja, przed snem i w nocy. Jest też miejsce na uwagi, wagę i poziom hba1c.
Kalendarzyk Cukrzyka
przesłał: Andrzej Żak, typ pliku: pdf.
Kalendarzyk cukrzyka na cały miesiąc. Idealny dla diabetyków z cukrzycą typu 2, którzy wykonują maksymalnie trzy pomiary cukru we krwi na dobę. Na jednej kartce mamy tabelki na 31 dni. Na specjalnej skali możemy zaznaczyć poziom cukru w trzech porach dnia: rano, południe, wieczór. Kalendarzyk wykonany przez Andrzeja Żaka.
Kalkulator Wymienników Bolusów
przesłał: Tomasz Jarema, typ pliku: xlsx.
Niniejszy kalkulator został stworzony z myśla o wsparciu osób zmagających się z cukrzycą typu 1 i 2. Kalkulator został opracowany w oparciu o metodę wyliczania wymienniów węglowodanowych (WW) oraz białkowo-tłuszczowych (WBT) stworzoną przez prof. Ewę Pańkowską z Instytutu Diabetologi w Warszawie. Metoda ta opiera się na prostych zasadach 1 WW = 10 g węglowodanów = 40 kcal, 1 WBT = 100 kcal. Wyliczamy WW i WBT. Ostatecznie wymienniki posłużą nam do obliczenia ilości insuliny przy spożyciu danego produktu.