Przy zastosowaniu sensora Enlite wraz z alarmami predyktywnymi (ostrzegającymi) przed osiągnięciem określonego poziomu glukozy, zagrożenie hipoglikemią wykrywane jest u pacjentów w 98% przypadków jego wystąpienia. Ostrzeżenie przed zbliżającym się osiągnięciem dolnej granicy glikemii, pozwala diabetykom podjąć działania zmierzające do zapobiegania ciężkiemu niedocukrzeniu, które jest jednym z głównych zagrożeń dla osób chorujących na cukrzycę.
"Sensor Enlite zwiększy dostępne pacjentom możliwości przewidywania i rozpoznawania hipoglikemii, która jest jednym z najbardziej przerażających aspektów życia z cukrzycą typu I" - stwierdził Emanuele Bosi, profesor endokrynologii, dziekan Wydziału Medycyny Wewnętrznej w Instytucie Naukowym San Raffaele i Uniwersytecie San Raffaele Vita Salite. "CGM jest istotnym elementem pomagającym w radzeniu sobie z cukrzycą. Badanie STAR 3 wykazało, że pacjenci z cukrzycą stosujący pompy insulinowe z ciągłym monitorowaniem glikemii mieli lepszą kontrolę poziomu glukozy, w porównaniu z pacjentami stosującymi wielokrotne wstrzyknięcia w ciągu dnia. Ponadto inne nowsze badania wskazują, że im częściej pacjenci stosują GCM, tym lepsze średnie wyniki uzyskują w kontrolowaniu poziomu glukozy bez zwiększania ilości incydentów hipoglikemii".
Istotne udoskonalenia konstrukcji czynią sensor Enlite bardziej wygodnym i łatwiejszym do stosowania w porównaniu z wcześniejszym modelem sensora. W badaniu klinicznym sensora Enlite 85% pacjentów przyznało, że zakładanie sensora było bezbolesne, a 86% zgadzało się, że stosowanie sertera – urządzenia do zakładania sensora Enlite - było łatwe. Enlite jest o 69% cieńszy i o 38% krótszy w porównaniu z wcześniejszym Sof-sensorem firmy Medtronic. Sensor Enlite może być umieszczony na brzuchu i z tyłu oraz można go używać przez okres do sześciu dni.
"Stosowanie CGM szybko zyskuje na popularności, w miarę jak pacjenci i lekarze opiekujący się pacjentami z cukrzycą odnotowują korzyści ze śledzenia wahań poziomu glukozy, które umożliwia podejmowanie działań dla lepszej kontroli cukrzycy. Spodziewamy się, że w wyniku zmniejszenia rozmiarów sensora Enlite i ułatwienia jego instalacji i noszenia, więcej diabetyków będzie mogło wykorzystywać tę technologię do stabilizowania swoich wartości glikemii i w efekcie poprawy jakości swojego życia – stwierdziła Katie Szyman, szefowa działu Diabetes i wiceprezes spółki Medtronic.
Sensor Enlite otrzymał znak zatwierdzający CE (Conformité Européenne) w Paryżu i wprowadzany jest, po uzyskaniu innych lokalnych dopuszczeń, na rynki ponad 35 krajów. Medtronic współpracuje blisko z U.S. Food and Drug Administration nad urzeczywistnieniem planów wprowadzenia tego produktu na rynek amerykański. Sensor Enlite oznakowany jest jako właściwy do stosowania z MiniMed Paradigm®REAL-Time System, MiniMed Paradigm Veo™ System, Guardian®REAL-Time Continuous Glucose Monitoring System oraz iPro™2.
Więcej informacji dla pacjentów:
Strona: www.pompy-medtronic.pl
Całodobowa infolinia: 0801 080 987 (opłata, jak za połączenie lokalne) oraz (22) 465 69 87 z telefonów komórkowych
Redakcja portalu MojaCukrzyca.org nie jest autorem powyższego ogłoszenia i nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Komunikat przesłano na adres e-mail Redakcji portalu, zweryfikowano pod względem merytorycznym. Za zamieszczenie powyższego komunikatu nie pobrano żadnych opłat.