Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Diabetyk

Miesięcznik 'Diabetyk' nr 10 (165)

Magazyn społeczno-medyczny chorych na cukrzycę



Diabetyk

DRODZY CZYTELNICY

Któż z nas nie chciałby ciągle (lub przynajmniej częściej) wygrywać we wszystkich (lub chociaż w kilku) dziedzinach życia? Szkoda, że nie wszyscy znajdują w sobie dość siły i determinacji - jak Michał Jeliński - do osiągania sukcesów. I to nie tylko w sporcie. Nie trzeba być bowiem wybitnym sportowcem, aby zwyciężać - wygrywać można na wiele sposobów. Przekonacie się o tym czytając drugą część historii "Problem wagi?". Warto też zastanowić się, czy "zajadanie problemów" nie jest oby metodą radzenia sobie z rzeczywistością także w Waszym przypadku. Jedzenie bywa bowiem nierzadkim i w dodatku niebezpiecznym nałogiem. Na szczęście można go pokonać.

Jeśli ktoś zechce podjąć trud walki o swoje zdrowie, jej katalizatorem paradoksalnie może być cukrzyca. A ponieważ jej leczenie utrudniają nadwaga i mało aktywny styl życia należałoby sprawdzić "Czy dieta naprawdę jest ważna?", i czy nie warto spróbować "Gimnastyki dla każdego", aby zwiększyć szansę zwycięstwa.

Okładka:

Diabetyk
(kliknij, aby powiększyć okładkę)


Cena: 5 zł (z 7% VAT)

WYGRYWANIE MA WE KRWI
Kolejny złoty medal Michała Jelińskiego i kolejny wielki sukces, chlubnie się wpisujący w historię polskiego sportu. Takiej okazji nie mogliśmy nie wykorzystać i przeprowadziliśmy wywiad z tym niezwykłym sportowcem - jednym z czterech "dominatorów", których od pięciu lat nikt na świecie nie zdołał pokonać.
Co działo się w Twoim życiu w ciągu tego roku od Olimpiady w Pekinie (2008) a Mistrzostwami Świata w Poznaniu (2009)?
- Rozpoznawalność, która przyszła po zdobyciu złotego medalu w Pekinie, pozwoliła mi bardziej zaistnieć w środowisku diabetologicznym. Na przykład w ubiegłym roku zostałem zaproszony do Strasburga, na spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego - rozmawialiśmy o możliwościach poprawy sytuacji dzieci chorych na cukrzycę w ich środowiskach, krzewieniu kultury fizycznej wśród młodych diabetyków itd. To było dla mnie niezwykłe doświadczenie. Uważam zresztą, że moim obowiązkiem jest aktywnie uczestniczyć w tego typu akcjach, aby na swoim przykładzie pokazywać, że cukrzyca nie jest aż tak dużą przeszkodą w życiu, nawet jeśli chce się uprawiać sport wyczynowo.

PROBLEM WAGI?
Pamiętam, że rewolucję w mojej głowie wywołały słowa pani psycholog, że jedzenie to nie grzech, to naturalna potrzeba i konieczność każdego człowieka. Co więcej, to przyjemność, która może być zdrowa i po której nie trzeba mieć olbrzymich wyrzutów sumienia. Niby proste i oczywiste. Ja przez długi czas wstydziłam się jedzenia. Nie potrafiłam jeść w towarzystwie, w szkole lub będąc ze znajomymi. Stresowały mnie nawet rodzinne niedzielne obiady. Miałam wrażenie, że wszyscy oceniają to, co jem, zastanawiają się, dlaczego jem tak dużo, że może z moim wyglądem powinnam w ogóle zapomnieć o jakichkolwiek posiłkach. Podejrzewam, że ten wstyd związany z jedzeniem powstał w wyniku cukrzycy. Widziałam, jak to, co zjadam wpływa na glikemię (cukry szły w górę, a to nie pożądane zjawisko). Łatwo zrobić w głowie przeniesienie, że jedzenie jest złe w ogóle i należy go unikać, a przynajmniej się z nim nie afiszować.

GIMNASTYKA DLA KAŻDEGO
Gymstick jest na tyle uniwersalną formą aktywności, że stosuje się go w bardzo wielu odległych dyscyplinach. Różnorodność ćwiczeń oraz możliwość dopasowania obciążenia sprawia, że z równym powodzeniem może być wykorzystywany w treningach wyczynowych zawodników, jak i w procesie rehabilitacji. Stosując Gymstick można bardzo precyzyjnie zaprojektować trening sportowców zawodowych lub rehabilitację osób z określonymi schorzeniami. Wszechstronność Gymstick pozwala na jego stosowanie przez ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej. Doskonale nadaje się dla osób, które nie mogą korzystać z innych form aktywności ruchowej. Zalecany jest więc osobom w podeszłym wieku oraz otyłym, które dzięki jego zastosowaniu mają możliwość poprawienia swojej sprawności fizycznej, samopoczucia i stanu zdrowia.


Zapraszamy na naszą stronę: www.diabetyk.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.



reklama




Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!




Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Diabetyk: Miesięcznik 'Diabetyk' nr 10 (165)
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.



Eversense E3

Kanał na YT
Bądź na bieżąco!
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 3 grudnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line