Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą zebrało ekipę, która wystartowała w Bukowinie Tatrzańskiej pod znakiem Drużyny MOJACUKRZYCA.PL. Kapitanem zespołu został Maciej Głowacki, kolarz MTB oraz stypendysta Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.
Wyniki OPEN: Przemysław Kuświk - 18 miejsce, Maciej Głowacki - 36 miejsce, Irek Ścięgaj - 67 Paweł Wieczorek - 87, Darek Regulski - 484, Karolina Witek - 1611. W podsumowaniu drużynowym, które brało pod uwagę najlepsze trzy czasy drużyna diabetyków uplasowała się w pierwszej piątce! Gratulujemy!
Przede wszystkim dziękuje za wspólny wyścig i rywalizację. Myślę, że każdy dał z siebie wszystko, w końcu są 4 osoby w setce. Gratuluje każdemu osiągniętego wyniku indywidualnego. - powiedział po wyścigu kapitan Maciej Głowacki. W przyszłym roku powalczymy już o medal! - zapewnia Paweł Wieczorek.
"Promujemy ideę aktywnego stylu życia, jako najlepszego sposobu na oswojenie choroby." - podkreślił Mariusz Masiarek - Prezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Warto przytoczyć też słowa Profesor Doroty Zozulińska-Ziółkiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, która też ma na swoim koncie występ w Tour de Pologne Amatorów w ubiegłym roku:
Z cukrzycy nie można się wyleczyć. Ale to nie oznacza, że powinniśmy się poddać i wyczekiwać końca. Za każdym razem doradzam swoim pacjentom, aby żyli aktywnie. Bo ten, kto choruje na cukrzycę, a jest aktywny, ma szansę na dłuższe i lepsze życie. Aktywność fizyczna jest integralną częścią leczenia cukrzycy. W przypadku cukrzycy typu 1 korzyści płynące z treningów dla aktywnych osób są nie do przecenienia, począwszy od lepszego wyrównania metabolicznego, a skończywszy na dobrostanie psychicznym. Co więcej, jak dowodzą badania przy właściwej kontroli schorzenia zmniejsza się też ryzyko hipoglikemii, którą do tej pory uważano za główne przeciwwskazanie do uprawiania sportu. |
Tour de Pologne Amatorów to impreza towarzysząca Tour de Pologne UCI World Tour. Po raz pierwszy został zorganizowany w 2010 roku, a w inauguracyjnej edycji wystartowało około 700 uczestników. Dziś ich liczba zbliża się do dwóch tysięcy, dzięki czemu Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowym wyścigiem szosowym w Polsce. Daje on uczestnikom wyjątkową możliwość pokonania rundy królewskiego etapu Tour de Pologne BUKOVINA Resort - Bukowina Tatrzańska. Na tej samej trasie, tego samego dnia rywalizują najlepsi zawodowi kolarze świata. Malownicze krajobrazy i kultowe podjazdy tj. Ściana BUKOVINA w Gliczarowie są zachętą samą w sobie. Dzięki atrakcyjnym nagrodom, wyjątkowej oprawie, wielkim gwiazdom i wspaniałej atmosferze Tour de Pologne Amatorów stał się prawdziwym świętem wszystkich miłośników kolarstwa.