Biorąc pod uwagę sugestie uczestników poprzednich edycji, tegoroczne zajęcia z cukrzycą w tle, będą wspierane przez psychologa Beatę Pachońską. Priorytetem będzie obszar, z którym zwykle musicie Państwo oraz Wasze dzieci uporać się sami - obszar emocji, akceptacji czasem frustracji w chorobie.
Tytuł pierwszego spotkania: Czym jest choroba przewlekła (cukrzyca) w życiu człowieka dorosłego i dziecka?
Data i godzina: 15 marca br., godz. 17.30
Miejsce: w Hotelu Galaxy ul. Gęsia 22A (obok galerii Kazimierz)
Nikt nie wybiera cukrzycy świadomie. Choroba przychodzi i jest. Wydaje się, że w takiej sytuacji człowiek nie ma żadnego wyboru. A jednak ma... Można mieć wpływ na to, jak przeżywamy chorobę i jak sobie z nią radzimy i żyjemy: sfrustrowani i nieszczęśliwy czy akceptujący, aktywni i z czasem spełnieni. |
Mając chore dziecko mamy wpływ na to, jak ono będzie postrzegało i przeżywało chorobę. Jak będzie radziło sobie z codziennością i całym swoim dorosłym życiem. Ze względu na różny staż trwania choroby u dziecka lub u siebie, zapewne wiele osób ma już pewne doświadczenia za sobą, jednak warto porozmawiać o tym jak radzimy sobie w różnych okolicznościach i dać też wsparcie osobom, które są na początku drogi z cukrzycą. W spotkaniach mogą uczestniczyć dzieci - będzie interaktywnie.
Każde ze spotkań dotknie, obszarów ważnych z punktu widzenia choroby i życia codziennego, na bieżąco będziemy też informować o tym co się dzieje w świecie diabetologii z rzeczy ważnych dla diabetyków.
Plan spotkań w 2017 roku:
- 15 marzec 2017, godzina 17:30
"Czym jest choroba przewlekła (cukrzyca) w życiu człowieka dorosłego i dziecka?"
- 31 maj 2017, godzina 17.30
"Skąd się biorą emocje i jak nimi zarządzać w sytuacji choroby?"
- 20 wrzesień 2017, godzina 17.30
"Kij czy marchewka - jak motywować siebie i innych?"
- 29 listopad 2017, godzina 17.30
"Kolory osobowości - jak rozmawiać aby się dogadać?"