Podczas wykładów zainteresowani zapoznali się z techniką użycia glukagonu (zastrzyk pierwszej pomocy, ratujący życie w przypadku ciężkiej hipoglikemii). Istotnym tematem szkolenia było też zwrócenie uwagi na rozpoznawanie osoby w stanie hipoglikemii i umiejętność odróżnienia jej od osoby po spożyciu alkoholu, co jest bardzo istotne i może zaważyć na uratowaniu czyjegoś życia. Odbyły się również ćwiczenia z pomiaru poziomu cukru we krwi.
"Uważamy, że tego rodzaju godziny szkoleniowe i zdobyta wiedza, przydadzą się podczas pełnienia służby, jak i w życiu prywatnym. Diabetyk w potrzebie będzie mógł liczyć na pomoc ze strony funkcjonariuszy Policji. Naszym celem jest cykliczne wprowadzenie tego rodzaju szkoleń do programu edukacyjnego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie." - mówi Witold Fydrych, prezes Stowarzyszenia Słodka Jedynka.
Stowarzyszenie "Słodka Jedynka" dziękuje Komendatowi-Rektorowi Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Markowi Fałdowskiemu za aprobatę i umożliwienie przeprowadzenia szkolenia oraz nadkom. Jackowi Pszczókowskiemu za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Słuchaczom dziękujemy za czynny udział w warsztatach. Podziękowania należą się również "Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą" z Warszawy za przygotowanie profesjonalnego materiału i współpracę, która jest fundamentem do dalszego działania w kierunku edukacji społecznej.
"Poszerzenie wiedzy na temat cukrzycy, choroby społecznej, jest ogromnie ważne szczególnie dla funkcjonariuszy Policji, którzy z chorymi mogą mieć kontakt nie tylko w życiu prywatnym ale również podczas pełnienia służby. W tym drugim przypadku sprawne rozpoznanie choroby i udzielenie pomocy może być kluczową kwestią." - czytamy na stronie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.