Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Czwartek, 21 czerwca 2018 r. diabetyk24.pl
Eversense XL

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Wykop Cukrzycę - projekt Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej
źródło: info. własne na podstawie strony Organizatora, dodano: 10 lipca 2017 r.

Stowarzyszenie Edukacji DiabetologicznejStowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej rozpoczęło realizację projektu pt. "Wykop cukrzycę". Projekt realizowany jest w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Bawiąc będziemy się uczyć, ucząc będziemy się bawić. Projekt zakłada przeprowadzenie turniejów w piłkę nożną i edukację cukrzycową.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu miało miejsce 18 czerwca 2017 roku w Kazimierzu Biskupim na boisku Orlik przy Gimnazjum. Podczas spotkania odbyły się turnieje w piłkę nożną. W meczach mógł wziąć udział każdy chętny mieszkaniec miejscowości, który skończył 14 lat. Podczas wydarzenia miała miejsce także edukacja i profilaktyka diabetologiczna oraz konkursy z nagrodami. Uczestnicy zatańczyli DiabeDance. To przykład aktywności fizycznej poprzez taniec, której ideą jest zabawa, jednoczenie się pokoleń. Tańczy go cała Polska - proste kroki, które mogą wykonać osoby w różnym wieku, o zróżnicowanej sprawności ruchowej.

"Cukrzyca to współczesny koń trojański. Jak go rozpoznać? Uczestnicząc w procesie edukacji prowadzonej przez edukatorów do spraw diabetologii z SED, którzy są profesjonalistami i potrafią zamieniać słowa w czyny" - mówi Beata Stepanow, prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej.

Odbył się także konkurs "Wiedzy o Cukrzycy", który przygotowali edukatorzy do spraw diabetologii z SED. W otoczeniu boiska piłkarskiego porozwieszane zostały plakaty edukacyjne, które odpowiadają m.in na pytania: Jak rozpoznać cukrzycę? Jak cukrzyca stała się współczesnym "Koniem trojańskim "? Uczestnicy po zapoznaniu się z treścią plakatów mogli przystąpić do testu wiedzy. Osoba, która zdobyła najwięcej punktów w teście otrzymała nagrodę.

Zwycięskie dwie drużyny w turnieju piłki nożnej z Kazimierza Biskupiego awansowały do finału, który odbędzie się 13 sierpnia w Budzisławiu Kościelnym. Podobne wydarzenie odbyło się 2 lipca w Slesinie oraz już wkrótce, 23 lipca w Wilczynie, a także 6 sierpnia w Kleczewie. Zapraszamy!Wykop Cukrzycę - projekt Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Wykop Cukrzycę - projekt Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 20 czerwca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line