Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
Niedziela, 19 listopada 2017 r. diabetyk24.pl
Pompa mi pasuje!
Sklep dla diabetyków
Światowy Dzień Cukrzycy
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Glukometry

Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes
źródło: Ascensia Diabetes Care, dodano: 10 czerwca 2016 r., aktualizacja: 23 marca 2017 r.

Ascensia Diabetes CareCoraz większa liczba pacjentów korzysta ze smartfonów i aplikacji dotyczących zdrowia.1 System monitorowania stężenia glukozy we krwi (BGMS) CONTOUR PLUS ONE obejmuje prosty w stosowaniu, inteligentny glukometr z funkcją łączności bezprzewodowej, który komunikuje się ze smartfonem za pośrednictwem łącza Bluetooth. Glukometr CONTOUR PLUS ONE przekazuje do aplikacji mobilnej CONTOUR Diabetes wyniki pomiarów stężenia glukozy we krwi.

Aplikacja ta zbiera, zapisuje i analizuje wyniki pomiarów stężenia glukozy we krwi otrzymane z glukometru. Umożliwia to identyfikację schematów i trendów dających odpowiedni kontekst i informacje ułatwiające leczenie cukrzycy. Aplikacja pozwala dodać inne informacje do pomiarów wykonanych na glukometrze, zapewniając w ten sposób pacjentowi dokładniejsze informacje na temat jego stanu, co z kolei może mu ułatwić podejmowanie właściwych decyzji dotyczących leczenia.

Korzyść ze stosowania glukometru CONTOUR PLUS ONE w połączeniu z aplikacją CONTOUR Diabetes polega na możliwości analizy schematów i trendów, dzięki czemu pacjenci z cukrzycą mogą zrozumieć w jaki sposób ich codzienne zachowania wpływają na stężenie glukozy we krwi. Dzięki temu mogą się dowiedzieć więcej o swojej cukrzycy i podejmować odpowiednie decyzje dotyczące jej leczenia.

Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes

Aplikacja analizuje wyniki pomiarów, także wysyła ostrzeżenia o krytycznie wysokich i krytycznie niskich wynikach. Aplikacja umożliwia wygenerowanie raportu ze swoich wyników i przesłanie go lekarzowi, w celu omówienia rezultatów w trakcie wizyty lekarskiej.

Glukometr CONTOUR PLUS ONE jest łatwy w obsłudze, przyjazny dla użytkownika i charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru stężenia glukozy we krwi2; może być też stosowany bez połączenia z aplikacją CONTOUR Diabetes. Dzięki prostocie systemu glukometr CONTOUR PLUS ONE nadaje się do stosowania przez wszystkich pacjentów z cukrzycą, którzy samodzielnie mierzą sobie stężenie glukozy we krwi. Z kolei łatwe w stosowaniu funkcje aplikacji CONTOUR Diabetes umożliwiają każdemu pacjentowi z cukrzycą kontrolowanie choroby za pośrednictwem smartfona.

System CONTOUR PLUS ONE otwiera nową erę w podejściu do leczenia cukrzycy. Dzięki łatwemu w obsłudze systemowi duży odsetek pacjentów z cukrzycą może korzystać z technologii za pośrednictwem smartfona.

Aplikacja CONTOUR Diabetes będzie w przyszłości rozwijana i uzupełniana o nowe funkcje pomagające pacjentom z cukrzycą w jej leczeniu w inteligentniejszy sposób.

Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes

Charakterystyka glukometru CONTOUR PLUS ONE

Glukometr CONTOUR PLUS ONE jest inteligentnym glukometrem z funkcją łączności bezprzewodowej. Należy do rodziny glukometrów CONTOUR PLUS ONE. Cechuje go:
 • Wyjątkowa dokładność, zapewniająca otrzymanie pewnych, wiarygodnych wyników.2 Kryteria dokładności określone w normie ISO 15197:2013 dopuszczają margines błędu +/- 15 mg/dl przy stężeniu glukozy < 100 mg/dl lub +/- 15% przy stężeniu glukozy =>100 mg/ dl.3 Wykazano, że glukometr CONTOURTM PLUS ONE ma margines błędu +/- 8,5 mg/dl lub +/- 8,5% dla całego zakresu stężeń.2

 • Funkcja SmartLight glukometru umożliwia natychmiastowe otrzymanie informacji nt. aktualnego wyniku, przez jego porównanie z wartościami docelowymi. Zielony kolor informuje o wyniku mieszczącym się w zalecanym zakresie, bursztynowy kolor oznacza wynik powyżej, a czerwony - poniżej wartości docelowych. Dodatkowo podświetlany port na paski testowe umożliwia przeprowadzenie pomiaru przy słabym oświetleniu.

 • Pomiar drugiej szansy informuje pacjenta o konieczności umieszczenia w ciągu 60 sekund próbki krwi na tym samym pasku testowym jeśli pierwsza była niewystarczająca. Pozwala to uniknąć ponownego nakłuwania palca i zmarnowania paska testowego.

Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes

Dane techniczne:
 • Próbka badana: Krew pełna włośniczkowa i żylna
 • Wynik pomiaru: W odniesieniu do stężenia glukozy w osoczu/surowicy krwi
 • Objętość próbki: 0,6 ul
 • Zakres pomiarowy: 10 mg/dl-600 mg/dl glukozy we krwi.
 • Czas odliczania: 5 sekund
 • Pamięć: Przechowuje 800 ostatnich wyników badania.
 • Rodzaj baterii: Dwie 3-woltowe baterie litowe (płaskie) CR2032 lub DL2032.
 • Żywotność baterii: Około 1000 testów (1 rok przeciętnego użytkowania, 3 badania dziennie).
 • Zakres temperatury pracy glukometru: 5 st. C - 45 st. C
 • Zakres wilgotności pracy glukometru: 10%-93% wilgotności względnej
 • Wymiary: 97 mm (dł.) x 28 mm (szer.) x 14,9 mm (wys.)
 • Waga: 36 gramów
 • Okres trwałości glukometru: 5 lat
 • Głośność sygnału dźwiękowego: 50 dB(A)-85 dB(A) w odległości 10 cm
Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes

Charakterystyka aplikacji CONTOUR Diabetes

Aplikacja CONTOURTM Diabetes wyświetla wyniki pomiaru stężenia glukozy we krwi w prosty, intuicyjny i łatwy do przeglądania sposób, co może zwiększyć zaangażowanie pacjentów w dokonywanie pomiarów i leczenie cukrzycy. Aplikacja CONTOUR Diabetes dostępna jest w sklepach Apple App Store (iOS) i Google Play (Android). Jej najważniejsze funkcje to:
 • Synchronizacja z glukometrem CONTOUR PLUS ONE i bezprzewodowe przesyłanie wyników, co umożliwia tworzenie indywidulanych schematów i trendów dla danego pacjenta, które można analizować w kontekście czasu i zauważać w ten sposób wpływ codziennych czynności na uzyskiwane wyniki.

 • Możliwość zapisywania takich zdarzeń jak posiłki, aktywności i przyjmowane leki. Użytkownik może także dodawać zdjęcia, uwagi i notatki głosowe, aby ustawić uzyskane wyniki w kontekście (glukometr zawiera tylko dzienniczek uzyskiwanych wyników).

  Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes
 • Możliwość przekazywania wyników uzyskanych przez pacjenta lekarzowi/lekarzom z wyprzedzeniem lub w dniu wizyty w postaci zbiorczego raportu w formacie PDF. Oznacza to, że zarówno pacjent, jak i jego lekarze są lepiej poinformowani i podczas wizyty mogą skupić się na rozmowie.
Dodatkowe funkcje obejmują:
 • Konto w chmurze do zarządzania danymi i ich przechowywania.
 • Raporty w formacie PDF, które można wysyłać pocztą elektroniczną w celu omówienia ich z lekarzem.
 • Widok w formie listy i widok z całego dnia, aktywowane przez zmianę orientacji ekranu smartfona.
 • Możliwość ustawiania znaczników posiłków w aplikacji lub w glukometrze.
 • Możliwość ustawienia przypomnień o pomiarach, by przed wizytą u lekarza zapewnić optymalne wyniki.
 • Alarmy i porady dotyczące postepowania w razie Wyników krytycznie wysokich lub krytycznie niskich
 • Komunikaty błędów w postaci wiadomości tekstowych zamiast kodów.
 • Automatyczna synchronizacja czasu i daty pomiędzy aplikacją a glukometrem.
 • Powiadomienie przez aplikację o niskim poziomie naładowania baterii glukometru.
 • Dostosowanie ustawień glukometru, w tym wszystkich ustawień użytkownika i wartości docelowych, za pośrednictwem aplikacji.

DANE KLINICZNE NT. GLUKOMETRU CONTOUR PLUS ONE2
 • W badaniu klinicznym oceniano działanie glukometru CONTOUR PLUS ONE w warunkach laboratoryjnych i klinicznych.
 • W badaniu laboratoryjnym wykorzystano próbki krwi z opuszki palca pobrane od 100 uczestników, które przebadano dwukrotnie, używając pasków testowych trzech różnych serii.
 • W warunkach klinicznych badanie objęło 134 uczestników z cukrzycą w wieku 18 lub więcej lat, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z systemu monitorowania stężenia glukozy we krwi (BGMS); uczestnicy oznaczali stężenie glukozy we krwi używając systemu BGMS i próbek krwi włośniczkowej pobieranych z opuszki palca i wnętrza dłoni
 • Wartości referencyjne do porównań uzyskano oznaczając próbki krwi dwukrotnie przy użyciu analizatora Yellow Springs Instrument (YSI), stosowanego jako uznany standard do diagnostycznego oznaczana stężenia glukozy we krwi.
 • Wyniki uzyskane z BGMS porównano z wynikami uzyskani z YSI i oceniono wg kryteriów dokładności normy ISO 15197:2013 (=>95% wyników mieściło się w zakresie +/- 15 mg/dl od referencyjnego wyniku oznaczenia próbek o stężeniu glukozy we krwi <100 mg/dl lub +/- 15% dla próbek o stężeniu glukozy =>100 mg/dl, a =>99% wyników z warunków laboratoryjnych, jak i klinicznych mieściło się w strefie A3).
 • W warunkach laboratoryjnych 99,0% wyników uzyskanych przez system BGSM spełniało kryteria dokładności normy ISO 15197:2013, a 96,3% wyników mieściło się w zakresie +/- 10 mg/dl lub +/- 10% od wyniku referencyjnego otrzymanego przy użyciu analizatora YSI.
 • Dane z wyników klinicznych wskazują, że 99,2% wyników uzyskanych przez pacjentów z badania kropli krwi z palca spełniało kryteria dokładności normy ISO 15197:2013, a 95,5% wyników mieściło się w zakresie +/- 10 mg/dl lub +/- 10% od wyniku referencyjnego otrzymanego w badaniu próbek przy użyciu analizatora YSI.
Więcej informacji na stronie www.contourplusone.pl i www.diabetes.ascensia.pl

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację Pobierz aplikację

Przypisy

1. therealtimereport.com,. "Health and Fitness Apps See 62% Increase in Usage in Last Six Months | The Realtime Report". Opublikowane w 2014 r.
2. Badanie Bailey et al. zaprezentowane na 15. Dorocznym spotkaniu Diabetes Technology Society, między 22 a 24 października 2015 r., Bethesda, Maryland.
3. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (2013). System do badań diagnostycznych in vitro - wymagania dotyczące systemów monitorujących poziom glukozy we krwi do samokontroli u chorych na cukrzycę. Abstrakt (ISO 15197:2013)


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


reklama


Najnowsze komentarze [15 z 137]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Małgorzata  IP: 83.22.249.xxx(2017-11-16 19:12:37)
Witam ponownie. Po aktualizacji programu okazało się, że raporty są lepsze. Jestem ZADOWOLONA.

~Małgorzata  IP: 83.22.249.xxx(2017-11-07 20:41:58)
Glukometr super, aplikacja na telefon także, ale raporty OKROPNE. Myślałam, że będę mogła przedstawić lekarzowi wszystkie informacje, które umieściłam w aplikacji tzn. glikemia, ile zjadłam węglowodanów ile insuliny etc. Do doskonałości tego glukometru potrzebne są dokładniejsze raporty.

~Znawca  IP: 188.166.25.xxx(2017-10-02 22:12:31)
Brak wersji na Windows Mobile 10 dyskwalifikuje to urządzenie.

~Hela  IP: 77.112.8.xxx(2017-09-23 07:44:43)
Chciałam się dowiedzieć jak usunąć pomiar glukozy z aparatu od innej osoby ? Jak pójdę do lekarza może skomplikować tylko diagnozę o stanie mojego zdrowia ?

~Jacek  IP: 84.10.161.xxx(2017-09-10 20:46:51)
Wymiary i pen oraz paski - super ale aplikacja porażka. Nie łączy się przez bluetooth (Iphone 6) a jak już się uda połączyć to nie synchronizuje zapisów. Idąc kontrolnie do lekarza nadal noszę notatki z wynikami zamiast mieć je pod ręką w telefonie.

~Kwiatek  IP: 95.91.211.xxx(2017-08-31 23:09:27)
Male sprostowanie, firma Bayer nie ma zadnego zwiazku z glukometrem Contour. Glukometrami i aplikacja Contour Diabetes zajmuje sie inna firma Ascensia. Jak widac maja problemy z aplikacja od samego poczatku.

~Sylwia  IP: 37.47.23.xxx(2017-07-20 15:33:19)
Do Zbys - bardzo dziękuję za pomoc! Tak myślałam, że to są te same paski, ale lekarz przepisujący receptę bardzo uczulał na to, żeby w aptece dokładnie zaznaczyć, że chodzi o paski do Contour Plus ONE. Dlatego wolałam się upewnić. Serdecznie dziękuję!!!

~Zbys   IP: 185.80.32.xxx(2017-07-19 00:37:08)
Ciag dalszy do Sylwi. Paski Contour plus sa dostepne w kazdej aptece i sa refundowane. Trzeba tylko recepte od lekarza u ktorego Babcia sie leczy. Jezeli w danym dniu nie bedzie w aptece to farmaceuta sprowadza przewaznie na nastepny dzien - tak jest w naszym miescie i napewno u Was tez. Dziwie sie, ze taka sytuacja zaistniala. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze pomoglem :-)

~Zbys  IP: 185.80.32.xxx(2017-07-17 18:34:39)
Witaj Sylwia. Do glukometru Contour plus ONE stosuje sie te same paski co do glukometru Contour plus i tak pisze na opakowaniu czyli Contour plus. Zycze zdrowia. Pozdrawiam.

~Sylwia  IP: 83.23.16.xxx(2017-07-16 13:17:51)
Witam. Skąd kupujecie paski do glukometra Contour plus ONE? Które paski są kompatybilne z tym urządzeniem? Mojej babci powiedziano w każdej okolicznej aptece, że tych pasków nie ma w sprzedaży.

~Zbys  IP: 185.80.32.xxx(2017-06-29 22:15:19)
Witam. Dokonalem pomiaru z jednej kropli krwi dwoma glukometrami: Glukomaxx - wynik 132, a na Contour plus ONE - wynik 176! Ktoremu wierzyc? Czytajac opinie uzytkownikow nie wiem co myslec i do ktorego wyniku dawkowac insuline, ktory glukometr uzywac!

~lemano69  IP: 89.67.194.xxx(2017-06-28 16:29:06)
Posiadam ten glukometr od ok 1.5 miesiąca. Byłem bardzo sceptyczny, zwłaszcza po przeczytaniu wielu opinii, jednak muszę przyznać, że w moim przypadku pomiary są bardzo dokładne, bardzo bliskie laboratoryjnych, różnice do 2 punktów. Jako że bardzo się bronię przed cukrzycą i sprawdzam cukier kilka razy dziennie wraz z dwoma innymi glukometrami , jestem raczej na plus. wady: bardzo małe paski, apka potrafi się zwiesić, rzadko ale jednak, brak możliwości usunięcia pomiarów (zrobiłem pomiar koledze i mi bruździ wykres). Kiedyś myślałem że go wyrzucę ale jeszcze potrzymam.

~cierpliwyinaczej  IP: 89.78.181.xxx(2017-06-28 07:29:21)
Na cukrzycę 40 lat. Glukometry używam odkąd istnieją na naszym rynku. Posiadaczem Contur Plus jestem od niedawna. Chciałem zainstalować aplikację. ZREZYGNOWAŁEM. Po kiego im dostęp do moich kontaktów, "fotek", itp. Odrzuciłem!!! Po przeczytaniu negatywów dotyczących poprawności wyników, wykorzystam istniejące paski i sprzęt idzie do kosza.

~joAnna  IP: 84.40.226.xxx(2017-06-09 15:34:47)
W pełni zgadzam się z opinią Romarek.Jedynym plusem jest fajny wygląd i czytelny wyświetlacz.Moim zdaniem i mojego lekarza rodzinnego,wyniki pomiaru Glukometru Contour Plus One dyskwalifikują go.Wprawdzie producent informuje,że wyniki pomiaru mogą się znajdować w granicach błędu tj.+- 15%.Testowałam wyniki pomiaru w szpitalu,w dużym laboratorium oraz porównywałam pomiar z glukometrem już posiadanym.Wyniki były bardzo zbliżone (+- 2 podziałki).Reasumując:Jeśli wynik pomiaru laboratoryjnego mieści się w górnej granicy normy,to w/g wskazań glukometru Contour (zawyża o 15 podziałek) należało by zwiększyć dawkę leku! Dodam,że przesłałam do producenta glukometr który został mi zwrócony po przetestowaniu,z informacją iż wyniki pomiaru mieszczą się w granicy dopuszczalnego błędu Reasumując - używam dotychczasowy glukometr.A jeśli jestem zmuszona dokonać pomiaru Contour Plus,to od otrzymanego wyniku muszę odjąć 15 podziałek.

~pietrasagh  IP: 165.225.72.xxx(2017-06-01 10:02:21)
Cześć, czy ma ktoś dobry kontakt do producenta tego glukometru? Tak jak chyba u wszystkich użytkowników aplikacji na telefon po aktualizacji przestała mi działać. A to był jeden z dwóch powodów dlaczego przeszedłem na ten glukometr. Z tego co widzę po komentarzach w Polsce i na świecie wszyscy mają ten problem a Bayer nabrał wody w usta. Może zrobimy "zmasowany atak" na ich social media? Chyba potrzeba im porządnego kopa w d...ę żeby coś zrobili. Jak ktoś ma ochotę to proszę o kontakt na Tweeterze lub facebooku (@pietrasagh).

Zobacz wszystkie komentarze (137)

Powrót Do górymojacukrzyca.org - Glukometry: Glukometr CONTOUR PLUS ONE i aplikacja CONTOUR Diabetes
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
mojacukrzyca.TV
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 listopada 2017 r.

Zadaj pytanie on-line