Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Poniedziałek, 19 lutego 2018 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Performa
Sklep dla diabetyków
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

FreeStyle Libre - co o systemie mówią jego użytkownicy?
źródło: info. własne, dodano: 26 sierpnia 2016 r.

FreeStyle LibreStało się. Oczekiwany przez wielu system monitoringu glikemii Flash jest od środy oficjalnie dostępny w Polsce. Na stronie producenta istnieje możliwość zamówienia urządzenia oraz sensorów. Przyjrzyjmy się dokładnie cenie urządzenia oraz poznamy opinie blogerów, którzy mieli okazję testować sprzęt na własnej skórze. Dowiemy się także, czy to odczytów danych z sensora konieczny jest czytnik.

Zestaw startowy, w skład, którego wchodzi glukometr oraz dwa sensory (jeden wystarcza na 14 dni) to koszt 723 zł. Do tego należy doliczyć, dość duży jak na polskie realia, koszt przesyłki w wysokości 25,50 zł. Osoby, które były wcześniej zapisane na listę mailingową firmy Abbott powinny były dostać e-maila ze specjalnym kodem, który umożliwia uzyskanie darmowej wysyłki na pierwsze zamówienie. Kod można było podobno także otrzymać zapisując się do newslettera na stronie producenta. Niestety aktualnie zakładka z newsletterem nie jest aktywna.

FreeStyle Libre

Sam czytnik kosztuje 255 zł. Następnie każdy kolejny sensor, na 14 dni użytkowania, to także koszt 255 zł. Łatwo więc policzyć, że miesięcznie czeka nas wydatek rzędu 510 zł plus koszt przesyłki. Oczywiście pod warunkiem, że nie wyrwiemy sensora - co niestety może się zdarzyć i trzeba się z tym liczyć. A wtedy to boli, szczególnie naszą kieszeń.

Czytnik FreeStyle Libre podczas każdego skanowania czytnik prezentuje aktualny odczyt stężenia glukozy, dane o glikemii z ostatnich 8 godzin oraz strzałkę wskazującą kierunek zmian stężenia glukozy. Poziom cukru odczytasz po szybkim, jednosekundowym skanowaniu nawet przez ubranie. Sensor ma mały rozmiar (35 mm × 5 mm), jest dyskretny i wodoodporny. Nie ma konieczności kalibracji poprzez nakłucie opuszki palca.

LibreLink aplikacjaChociaż nieoficjalnie, to użytkownicy FreeStyle Libre informują o możliwości odczytu wyników z sensora przy pomocy telefonu komórkowego wyposażonego w system Android z funkcją NFC. W sieci dostępna jest oficjalna aplikacja na telefon LibreLink (niedostępna w polskiej wersji językowej) oraz nieoficjalne aplikacje, które umożliwiają aktywowanie nowego sensora. Działania te są dopiero rozpracowywane przez użytkowników. Więcej na ten temat można znaleźć na forum.mojacukrzyca.org i w grupie na Facebooku.

W czerwcu firma Abbott Diabetes Care zaprosiła cukrzycowych blogerów na warsztaty do Lizbony, gdzie mieli okazję przetestować system FreeStyle Libre. W sieci pojawiło się więc sporo informacji i recenzji na temat tego systemu. Wybraliśmy najważniejsze kwestie z ich blogów. Podajemy także odsyłacze do pełnych recenzji.


Jan Urbanowicz:

Jan Urbanowicz"Sama aplikacja jest niezwykle prosta, a całość dokładnie jest opisana w instrukcji obsługi dołączonej do opakowania. Co robić jak już podłączymy sensor? Zeskanować pierwszy raz przy pomocy czytnika i po 60 minutach zaczyna dziać się magia, dzięki której nasze palce trochę odpoczną. Całość jest gotowa do użycia. Muszę jednak zaznaczyć, że w pierwszej dobie należy do wyników Libre podchodzić z rezerwą i jednak częściej sprawdzać glikemię z krwi. Nie jest to żaden mój wymysł, gdyż sam producent informuje o takim okresie adaptacji elektrody w płynie śródtkankowym. Po tym czasie jednak wszystko powinno działać prawidłowo i tak przez 14 dni, bo przez tyle działa sensor."

"Czytnik do Libre jest wielkości niewielkiego glukometru. Co więcej, sam jest glukometrem w sensie tradycyjnym, czyli możemy do niego włożyć pasek testowy i pobrać próbkę z palca. Dodatkowo mierzy również poziom ciał ketonowych we krwi za pomocą pasków (niestety niedostępnych z urządzeniem). Czytnik posiada jeden fizyczny przycisk i ekran dotykowy, na którym możemy zobaczyć wszelkie przydatne dla nas informacje: od poziomu glikemii, poprzez trendy i wykres z ostatnich kilku godzin."

"Na coś takiego właśnie czekałem, a moje palce chciały mi wznosić pomniki za to, że już nie wbijam w nie nieustannie igieł. Wspaniałe uczucie, które zrozumie każdy, kto raz użył Libre lub przeszedł na CGM. Pewnie ludziom "niewtajemniczonym" wyda się to głupie, ale naprawdę można poczuć niesamowitą ulgę. Co jakiś czas sprawdzałem pomiary z krwi i porównywałem z urządzeniem - wychodziły bardzo zbliżone, a często identyczne."


Pełna treść na www.janurbanowicz.pl


Trener Zdrowej Diety:

Trener Zdrowej Diety"Powiem Wam, że czas pomiaru jest w niektórych sytuacjach bardzo istotny. Dla mnie prawie zawsze. Kiedy zdjęłam sensor, przez kilka dni używałam glukometru. Człowiek bardzo łatwo przyzwyczaja się do wygody. Pomiar trwał wieki. Wyciągnęłam glukometr, wyjęłam pasek, włożyłam do glukometru. Proszę czekać. Wyjęłam nakłuwacz, nakłułam palec, wycisnęłam kropelkę krwi, umieszczam na pasku testowym. Błąd. Za mało krwi. No to od początku. Jeszcze kilka sekund oczekiwania i był wynik. Pomiar z Libre jest szybszy, wyciągasz czytnik, skanujesz i po sekundzie znasz wynik. Dla mnie super, bo nie lubię czekać. Nawet bardzo nie lubię."

"Urządzenia nie trzeba kalibrować. Pokazuje poziom cukru w płynie śródtkankowym i należy brać poprawkę, że wynik może być o 5 minut przesunięty w czasie w stosunku do pomiaru z krwi. Mi się nie zdarzyły rozbieżności, powiem więcej, jestem zaskoczona dokładnością Libre. Test z opuszki palca za pomocą glukometru jest konieczny w okresach szybkich zmian stężenia glukozy we krwi, kiedy stężenie glukozy w płynie śródtkankowym może nie odzwierciedlać dokładnie stężenia glukozy we krwi lub w przypadku, kiedy system informuje o hipoglikemii lub hiperglikemii. Lepiej to sprawdzić. I żebyście nie myśleli, że u mnie jest zawsze idealnie, zdjęcie zbyt wysokiego poziomu cukru. Sprawdziłam glukometrem - identycznie."

"W teorii sensor aplikuje się na 14 dni, w praktyce (szczególnie w ciepłe dni) sensor może się odkleić. Mi się udaje go utrzymać dwa tygodnie, ale należy o nim stale pamiętać i bardzo się kontrolować, bo chwila nieuwagi i można go stracić (tak się stało na Mazurach). Niezwykle ważne jest miejsce aplikacji. Najlepiej umieścić sensor z tyłu ręki, w miejscu jak najmniej narażonym na otarcia i kontakt ze światem zewnętrznym. Skórę należy przetrzeć spirytusem (w opakowaniu Libre jest nawet nasączony wacik), odczekać chwilę aż skóra wyschnie i wtedy dopiero instalować. Trzeba uważać przy ubieraniu i rozbieraniu, lepiej nosić torebkę na drugim ramieniu. Jeśli odklei się rancik plastra, lepiej zabezpieczyć sensor dodatkowym plastrem."


Pełna treść na dietologaz.blogspot.com


Cukromania:

Cukromania"Z moich obserwacji i rozmów z użytkownikami Libre wynika, że jest to urządzenie, które sprawdza się zarówno u dzieci jak i dorosłych. Mimo, że również jest bardzo kosztowne i tak trzeba za nie zapłacić mniej niż za Dexcom czy Medtronic. Kwestia co kogo zadowoli i jak prowadzi swoją cukrzycę. Moim zdaniem urządzenie sprawdzi się w przypadku nastolatków, którzy mają problem z mierzeniem cukru, osób, dla których nakłuwanie palców jest bolesne (lub chcą, żeby palce po prostu odpoczęły). Sprawdzi się też w przypadku osób w podeszłym wieku, ludzi z chorobami takimi jak Parkinson, które uniemożliwiają samodzielne, precyzyjne nakłucie palca i nabranie krwi na pasek testowy."

"Z tego co zauważyłam są też minusy Libre. Jednym z nich (jak dla mnie) jest słabo trzymający się plaster. Wstępne eksperymenty na naszych ciałach pokazały, że nawet dobrze odtłuszczona przed nałożeniem skóra nie daje gwarancji, że plaster się nie odklei. Są też odczyny alergiczne (zwłaszcza u młodszych dzieci). Zgłosiłam to pracownikom firmy i poprosiłam, żeby zwrócili na to uwagę bo te odczyny na skórze bywają naprawdę paskudne! Prawdopodobnie wynika to ze zmiany składu kleju - mam nadzieję, że firma nad tym popracuje bo nie dosyć, że klej jest słaby to jeszcze uczula. Póki co w internecie można znaleźć filmik instruktażowy pokazujący sposób zmiany plastra w Libre. Ja ze swojej strony polecam Wam plaster Fixomull, który stanowi skuteczną barierę a jest plastrem bawełnianym, oddychającym i nie powodującym podrażnień."


Pełna treść na www.cukromania.pl

W warsztatach wzięli także udział inni blogerzy, ale nie znaleźliśmy na ich stronach recenzji urządzenia FreeStyle Libre.

Więcej informacji o systemie i możliwość zakupu na www.freestylelibre.pl

FreeStyle Libre


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
XIX Zjazd Naukowy PTD

Najnowsze komentarze [15 z 34]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Sergio  IP: 95.108.51.xxx(2018-02-18 17:25:33)
Używam FreeStyle Libre non-stop od 10 miesięcy - mogę zatem podzielić się praktycznymi spostrzeżeniami: 1. Rozkalibrowanie się sensora i błędne odczyty Jeżeli dojdzie do rozkalibrowania się sensora i różnica pomiędzy wskazaniami sensora i glukometru jest znaczna to należy zadzwonić na infolinię i złożyć reklamację. W ciągu 10 miesięcy taka sytuacja zdarzyła mi się tylko 1 raz, w 10. dniu użytkowania sensora. Zadzwoniłem na infolinię, złożyłem reklamację i po 4 dniach otrzymałem darmową przesyłkę z nowym sensorem. 2. Przez pierwsze 2-3 dni po założeniu nowego sensora mogą wystąpić różnice pomiędzy wskazaniami sensora i glukometru. Jeżeli po tym okresie nie dojdzie do wyrównania się odczytów to dzwonimy na infolinię i składamy reklamację (patrz punkt 1). 3. Przygotowanie skóry do założenia sensora, kontakt z wodą Przed założeniem sensora zawsze golę maszynką włosy na ramieniu, następnie przemywam skórę spirytusem, odczekuję, aż wyschnie i dopiero wówczas zakładam sensor. W trakcie noszenia nigdy nie zamaczam sensora w wodzie - podczas kąpieli ramię, na którym jest założony sensor, trzymam zawsze powyżej poziomu wody. Postępuję w ten sposób, mimo że producent zapewnia, że sensor jest odporny na działanie wody. 4. Ochrona przed oderwaniem się sensora Nie stosuję żadnych plastrów ochronnych lub tejpów. Sensor zakładam natomiast na środku ramienia - jeżeli stanę przodem do lustra z rękami opuszczonymi w dół to sensor jest dokładnie na wprost lustra. Na filmach jest wprawdzie pokazane, aby zakładać sensor po zewnętrznej stronie ramienia, ale moim zdaniem lepiej na środku ponieważ zmniejszamy w ten sposób prawdopodobieństwo zahaczenia sensorem, np. o futrynę drzwi, okno lub inny wystający przedmiot lub mebel. 5. Pomimo tego, że producent zaleca aktywację sensora natychmiast po założeniu to praktyka pokazuje, że lepiej jest odczekać 24 godziny, tzn. założyć sensor na ramieniu i aktywować dopiero po 24 godzinach od założenia. Dodatkowo podczas tej godziny, w ciągu której sensor się aktywuje, poziom cukru powinien być mega stabilny. Osobiście zakładam sensor ok. 17:00 i aktywują następnego dnia także ok. 17:00 (mniej więcej 4-5 godzin po podaniu insuliny przed obiadem). W czasie tej godziny, kiedy aktywuje się sensor, nic nie jem i nie podejmuję aktywności fizycznych. Generalnie po takim postępowaniu różnica pomiędzy wskazaniami sensora a glukometrem nie wynosi więcej niż 5 mg/dL. Bardzo dużo praktycznych doświadczeń na temat użytkowania FreeStyle Libre można znaleźć na blogu (nie jestem jego autorem tylko czytelnikiem): https://mareklibre.blogspot.com

~Aga  IP: 46.151.186.xxx(2018-01-21 11:25:31)
Witam, sprzedam 2 sensory, cena 500 zł. + koszt przesyłki. Zainteresowane osoby proszę o kontakt 724 495 113

~Maciek  IP: 93.179.216.xxx(2017-11-17 22:31:50)
Załatwcie sobie telefon z NFC, zainstalujcie xDrip+ i wywalcie oryginalny czytnik libry. Wtedy za pomocą smartphona zczytuje się wartości z sensora. Można wtedy to tak skonfigurować, że inne telefony od razu widzą wartości (przydatne gdy dziecko jest w szkole, to rodzice od razu widzą wynik na swoich telefonach). Dodatkowo xdrip można kalibrować pomiarami glukometru z krwi i wtedy wyniki są jeszcze dokłądniejsze (oryginalny czytnik libry jest kalibrowany fabrycznie i potem nic się nie da zrobić - a są spore róznice). I najważniejsze: z Libry można też zrobić CGM - zobaczcie sobie nakładkę na librę firmy ambrosiasys - nightrider. Nakłada się na sensor libry i co 5 minut pomiar jest wysyłany przez bluetooth do telefonu (instalujemy xdrip i możemy ustawić sobie dowolnie alarmy, gdy np cukier za bardzo spada lub zbyt gwałtownie rośnie). Można przespać noc gdy wszystko jest ok, lub interweniować gdy coś zaczyna się dziać a nie dopiero gdy zmierzymy i cukier jest +200. Co prawda w pierwszym kwartale 2018 CGM ma być refundowane ale ja tym panom z ministerstwa nie wierzę, bo już ponad rok temu miała być na to refundacja

~Asia  IP: 83.6.87.xxx(2017-09-10 14:07:37)
Moja 10-cio letnia córcia używa Librę od trzech dni. Przez ten okres czasu tyko raz glikemia z Libry była zgodna z glikemią z glukometru. CUKRY Z KOSMOSU!!!!! Badziew totalny!!!

~Twilight95  IP: 46.84.87.xxx(2017-08-14 12:51:03)
W jakich mijescach mozna to nakładać ? Tylko na rękach czy np. brzuch i nogi tez moga byc ?

~Piotr  IP: 84.172.36.xxx(2017-07-30 10:55:29)
witam uzywam od roku, bardzo dobry aparat.

~Vojtas  IP: 77.254.5.xxx(2017-07-24 23:45:14)
Po 15 minutach od założenia uderzylem lekko o futryne drzwi i przestał działać. Za duży badziew, za duża cena. Także do piachu

~KLAUDIA  IP: 83.22.121.xxx(2017-07-19 21:39:23)
UŻYWAM OD KILKU MIESIĘCY, JESTEM BARDZO ZADOWOLONA, W KOŃCU NIE MUSZĘ KŁUĆ PALCÓW, KONTROLA BARDZO CZĘSTA, MĄŻ MOŻE ZMIERZYĆ MI CUKIER KIEDY ŚPIĘ, JEDYNY MINUS TO TO, ŻE SIĘ ODKLEJA, NAWET PO 1 DNIU UŻYTKOWANIA, ALE ZNALAZŁAM SPOSÓB- KUPUJĘ PLASTRY DLA SPORTOWCÓW WODOODPORNE I 2 TYG MUROWANE- MOGĘ LEŻEĆ W WODZIE I NIC SIĘ NIE DZIEJE...

~gosiuula  IP: 185.119.121.xxx(2017-07-15 12:28:03)
Witam, ja mam sensor od wczoraj i pokazuje mi cukry z kosmosu - różnica między glukometrem a czytnikiem freestyle wynosi ok 65 !!! Jestem tak wkurzona że kupiłam to dziadostwa i na dodatek nie mogę już go zwrócić bo rozpakowałam opakowanie - producent zastrzegł sobie że jeżeli opakowanie zostało otwarte to nie przyjmuje zwrotów - no jakaś żenada. Czy ktoś miał podobne problemy z wynikami?

~Dawid  IP: 188.146.150.xxx(2017-06-29 13:04:45)
Moi drodzy, dogadaliśmy się z pracodawcą, że będzie nam częściowo refundował sensory dla naszego chorego dziecka, nie wiadomo jak długo, dlatego jak najszybciej chcielibyśmy wdrożyć taką procedurę. Niestety nie możemy przedstawić faktury imiennej, tylko zakup na firmę, ale nie sposób dowiedzieć się na tej durnej infolinii w jaki sposób uzyskać fakturę na firmę, a nie imienną. Na maile z podanego adresu nikt nie odpowiada! Po kolejnych telefonach na infolinię zaczęliśmy pytać o nazwisko osoby rozmawiającej, żeby zgłosić ten problem niemocy i co? panie które tam siedzą przedstawiają się tylko z imienia bo nie muszą- dyrektor im na to pozwolił!!.Amerykańska firma a obsługa klienta żenująca!!! Czy ktoś z Was miał taki problem, prosimy doradźcie coś?

~Jacek  IP: 84.145.112.xxx(2017-06-21 13:19:55)
Wszystko pięknie ...ale cena za sensory z kosmosu... po prostu, nie stać mnie 😒

~Katarzyna Luc  IP: 82.27.98.xxx(2017-06-12 18:19:46)
Mam do sprzedania czytnik Freestyle libre nowy używany 2 tygodnie, cena 250 zł. Nr +447902933113

~diabetyk 1  IP: 78.10.205.xxx(2017-04-22 13:40:01)
W porównaniu z glukometrem to rewolucyjne rozwiązanie i naprawdę dobre dla diabetyków prowadzących intensywny tryb życia. W połączeniu z insulinami szybko działającymi to na chwilę obecną najbardziej komfortowe rozwiązanie. Zwłaszcza podczas wykonywania pracy zawodowej czy uprawiania sportu. Niestety na warunki polskie o ile cena czytnika jest do przyjęcia nawet beze refundacji to już cena czujników fatalna - 510zł co miesiąc to bardzo dużo. NFZ mógłby włączyć refundację takich czujników dla osób uczących się, uprawiających sport czy niewygodne dla ciągłego kłucia glukometrem zawody [ kierowca, zawody manualne, z użyciem płynów, brud etc. czy takie w których nie można nagle odejść od zajęcia. Insulinę czy coś z cukrem można podać błyskawicznie. Z glukometrem jest więcej kłopotów. Zatem czekamy na refundację NFZ lub lepsze ceny czujników. Tak max 100zł miesięcznie byłoby do przyjęcia.

~Małgo  IP: 212.75.109.xxx(2017-04-13 11:27:06)
Zachęcamy do odwierzania również https://www.facebook.com/kampaniastopacukrzycowa/. Dużo informacji o zapobieganiu powikłaniom cukrzycowym. Trzeba współdziałać w dbaniu o zdrowie i skuteczne leczenie. Zapraszamy!

~Artur  IP: 88.199.233.xxx(2017-01-27 12:23:44)
Do Pani Sabiny. Może podzieli się Pani z użytkowania tych zamienników z Anglii, myślę że wiele osób byłoby zainteresowanych. Dziękuję i pozdrawiam.

Zobacz wszystkie komentarze (34)

Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: FreeStyle Libre - co o systemie mówią jego użytkownicy?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
mojacukrzyca.TV
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zadaj pytanie on-line