Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Pogadajmy o cukrzycy - OGLĄDAJ NA ŻYWO od godz. 20.00!

Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Wystartowała Fundacja Michała Figurskiego NAJSŁODSI

źródło: info. prasowe, dodano: 14 listopada 2019 r.

Fundacja NAJSŁODSI12 listopada w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca działanie Fundacji Michała Figurskiego "Najsłodsi", której celem jest wspieranie osób z cukrzycą. Podczas spotkania z udziałem Ambasadorów, mediów i przedstawicieli Rady Naukowej pod przewodnictwem prof. Leszka Czupryniaka, zostały zaprezentowane plany działania fundacji na najbliższe miesiące. Kampania startuje pod hasłem "Pokaż nam swój środkowy palec".

Powszechnie wiadomo, że cukrzyca jest chorobą zagrażającą życiu, ale nie wszyscy wiedzą jak z nią walczyć. Fundacja Najsłodsi Michała Figurskiego chce pokazać środkowy palec cukrzycy i przekonać młode osoby, że to nie choroba starszych, a całego społeczeństwa. Launch kampanii rozpoczyna pracę fundacji nad znalezieniem brakującego miliona osób nieświadomych swojej choroby.

Czarno-czerwone logo Fundacji "Najsłodsi" - dłoń zaciśnięta w charakterystycznym geście odwróconego środkowego palca z widoczną kropelką krwi symbolizuje z jednej strony środkowy palec wystawiony cukrzycy ale i niezbędne w codziennym funkcjonowaniu każdego diabetyka pomiar glukozy we krwi (odbywający się właśnie przez nakłucie palca).

Michał Figurski Fundacja NAJSŁODSINie wszyscy wiedzą, że ogromną część osób cierpiących na cukrzycę stanowi grupa 18+ i to właśnie do nich będziemy kierowali nasze działania. Z uwagi na to, że moja przygoda z cukrzycą zaczęła się w wieku 18 lat, znam ją od podszewki i wiem, jak czują się osoby chore. Niestety w dalszym ciągu dla osób młodych temat cukrzycy jest czymś krępującym, a z własnego doświadczenia wiem, że bagatelizacja tematu jest najgorszą rzeczą jaką można zrobić - mówi Michał Figurski, założyciel i pomysłodawca Fundacji Najsłodsi. Po 25 latach niewłaściwego leczenia doprowadziłem się do stanu, w którym groziła mi amputacja kończyn, ślepota i zagrażające życiu powikłania. Fundacja została powołana, aby walczyć ze schorzeniem, które ze względu na ogrom zachorowań, nabiera cech epidemii społecznej, a społeczeństwo nie tłumaczy młodym osobom jak ważna jest wiedza i jakie są możliwe formy leczenia - dodaje.

W Polsce działa wiele fundacji i stowarzyszeń wspierających dzieci chore na cukrzycę typu 1 (tzw. insulinozależną) i osoby w podeszłym wieku, najczęściej narażone na cukrzycę typu 2, wymagającej wsparcia niewydolnej trzustki lekami. Tymczasem najbardziej produktywna i aktywna zawodowo grupa młodych dorosłych często pozbawiona jest wsparcia. Ludzie często będąc przeświadczeni o swojej doskonałej kondycji zdrowotnej, zapominają o podstawowych zasadach, którymi powinni się kierować, żyjąc z cukrzycą.

Bojąc się wykluczenia, buntują się przeciwko potencjalnym ograniczeniom. Bardzo często te historie kończą się tragicznie. Właśnie naprzeciw takim ludziom wychodzi Fundacja Michała Figurskiego Najsłodsi. Jej celem jest uświadamianie, że z cukrzycą można funkcjonować jako pełnoprawny członek społeczeństwa.

Obecnie dane statystyczne mówią o około 2,3 miliona osób chorujących na cukrzycę w Polsce, a szacuje się, że ich rzeczywista liczba wynosi nawet 3,5 miliona.

Goście spotkania inaugurującego pracę fundacji mogli w czasie jego trwania skorzystać z darmowego pomiaru cukru we krwi. Było to jednocześnie pierwsze z wielu badań przesiewowych, mających na celu odnalezienie wspomnianego "zaginionego miliona".

Organizatorzy spotkania, poprowadzonego przez Dorotę Wellman, zaprosili także wszystkich do udziału w Koncercie za kroplę krwi, który odbędzie się już 14 listopada (czwartek) w warszawskim klubie Stodoła. Tego wieczoru na jednej scenie wystąpią przedstawiciele różnych światów muzycznych: Coma, Peja, Paulina Przybysz, Marek Torzewski i Weekend. Wejście na koncert będzie możliwe po wcześniejszym odbyciu pomiaru cukru we krwi. Badania będą przeprowadzane 13 I 14 listopada na terenie Uniwersytetu Warszawskiego i 13 listopada na terenie Szkoły Głównej Handlowej w godzinach 9-15. Więcej szczegółów znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku.

Fundację Michała Figurskiego wspierają inne organizacje charytatywne, które już teraz deklarują wsparcie "Najsłodszych" w ich przyszłych inicjatywach, t.j. powołanie do życia Polskiego Instytutu Diabetologicznego. To m. in. Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?", Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier" oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Wśród Ambasadorów Fundacji Najsłodsi znalazły się osoby znane ze świata muzyki, filmu i polityki, m.in. Paulina Przybysz, Marta "Mandaryna" Wiśniewska, Olaf Lubaszenko, Michał Piela, Michał Kamiński czy Ryszard Kalisz, którzy użyczyli swojego wizerunku na cele kampanii promującej fundację.

Fundacja NAJSŁODSI


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Wystartowała Fundacja Michała Figurskiego NAJSŁODSI
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 10 lipca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line