Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Konferencja Witamina D - minimum, maximum, optimum

źródło: info. organizatora, dodano: 5 czerwca 2019 r.

Już po raz czwarty mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej "Witamina D - minimum, maximum, optimum" pod patronatem European Vitamin D Association (EVIDAS). W dniach 11-12 października 2019 roku w Centrum Konferencyjnym Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie odbędzie się kolejny raz prestiżowe spotkanie naukowe z udziałem znakomitych ekspertów z Polski, Europy i Świata.

Organizacja kolejnej, czwartej edycji konferencji dotyczącej witaminy D w Polsce - kraju, gdzie szeroko propagowaną i reklamowaną w mediach witaminę D często postrzega się, jako lekarstwo na wiele chorób i zaburzeń - stanowi duże wyzwanie. Ostatnio, nad witaminą D zbierają się czarne chmury, w renomowanych czasopismach medycznych publikuje się wyniki badań podważających znaczenie tej witaminy dla zdrowia człowieka. Z drugiej strony, wyniki innych badań publikowanych również w renomowanych czasopismach medycznych wciąż dokumentują wiele korzyści wynikających z działania witaminy D na organizm ludzki na wszystkich etapach jego życia. Mimo wzajemnie wykluczających się konkluzji, obniżone zasoby ustrojowe witaminy D wciąż postrzega się, jako ważny dodatkowy czynnik ryzyka wielu chorób i ich powikłań, zaś udokumentowane korzyści zdrowotne związane ze stosowaniem witaminy D stały się podstawą do opracowania i opublikowania w 2018 roku zaktualizowanych Polskich Zaleceń dotyczących profilaktyki niedoborów witaminy D.

Konferencja Witamina D - minimum, maximum, optimum

Niestety, w chwili obecnej w dyskusji publicznej, witamina D, jej suplementacja i terapia deficytu, prezentowane są jako mało istotne aspekty zdrowia publicznego. Naturalną konsekwencją tej sytuacji jest zainicjowanie dyskusji dotyczącej znaczenia witaminy D dla zdrowia człowieka w świetle aktualnych badań, zarówno tych dokumentujących korzyści jaki i tych wskazujących na ich brak. Jesteśmy przekonani o konieczności przeprowadzenia otwartej i opartej na dowodach dyskusji o roli witaminy D w rozwoju i funkcjonowaniu organizmu ludzkiego.

Program naukowy 4-tej edycji Konferencji "Witamina D - minimum, maximum, optimum" oraz uczestnictwo wybitnych ekspertów i wykładowców z Polski, wielu państw Europy, Kanady i USA gwarantują najwyższą jakość merytoryczną oraz sukces tego spotkania, które już tradycyjnie wzbudza bardzo duże zainteresowanie w środowisku medycznym. Mamy nadzieję, że spotkanie to stworzy okazję do swobodnej wymiany zdań, opinii, osiągnięć badawczych i doświadczeń. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w Czwartej Międzynarodowej Konferencji pt. "Witamina D - minimum, maximum, optimum" w dniach 11 - 12 października 2019 w Centrum Konferencyjnym Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Udział w konferencji jest odpłatny. Przy rejestracji do dnia 31 sierpnia obowiązuje niższa cena. Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Więcej informacji na stronie witaminad.waw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~JOLA  IP: 89.69.83.xxx(2019-06-12 22:32:58)
Mam tylko pytanie jaka to korporacja opłaca "konferencję ANTY D3" ???? Każdy kto brał witaminę D3 dobrze wie że działa. Korporacje które sprzedaja nam dozywotnio "leki" które nie działaja zrobią wszystko aby zmieść z powierzchni ziemi producentów witaminy D3. Panie Jerzy proszę o nie cenzurowanie tej wypowiedzi bo będzie to dowód na to czyje Pan interesy reprezentuje.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Konferencja Witamina D - minimum, maximum, optimum
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 11 sierpnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line