Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Czytelnia

Cukrzyca. Nowe sposoby zapobiegania i leczenia

źródło: Wydawnictwo Harde, dodano: 30 maja 2019 r.

Wydawnictwo HardeDostęp do nowoczesnych technologii, specjalistyczny sprzęt, wykształceni lekarze, a równocześnie epidemia chorób, takich jak otyłość, depresja, nadciśnienie czy cukrzyca i wielotygodniowe oczekiwanie na wizytę u specjalisty. Rzeczywistość polskiej służby zdrowia. Tym bardziej więc konieczne stało się posiadanie i praktykowanie podstawowej wiedzy o zdrowiu. Temu celowi służą wydawane w serii "Bądź zdrów" poradniki Wydawnictwa Harde. 5 czerwca ukaże się kolejny, po "Serce. Jak choruje, jak je leczyć, jak wzmacniać" tytuł: "Cukrzyca. Nowe sposoby zapobiegania i leczenia", pióra Izy Radeckiej.

Cukrzyca typu 2 zaliczana jest do chorób cywilizacyjnych, szerzących się w zastraszającym tempie w krajach wysoko rozwiniętych lub szybko się rozwijających. Służą jej zmiany w środowisku naturalnym, rozwój technologii, spożywanie tłustych i przetworzonych potraw, niska aktywność fizyczna, nałogi i stres. Co gorsza dotyka nie tylko osób starszych, ale coraz częściej rozwija się u młodzieży i dzieci. W Polsce na cukrzycę choruje ponad 3 miliony osób (90% na cukrzycę typu 2), na świecie - ponad 400 milionów ludzi, z których niemal połowa nie jest tego świadoma. Cukrzyca jest bowiem cichym zabójcą. Długo nie daje wyraźnych objawów, lecz niezdiagnozowana i nieleczona sieje zniszczenie w organizmie. Może nawet prowadzić do śmierci. Wystarczy wspomnieć dziennikarza i krytyka muzycznego Roberta Leszczyńskiego, który zmarł w wyniku zaburzeń metabolicznych w przebiegu cukrzycy.

Cukrzyca. Nowe sposoby zapobiegania i leczenia

Poradnik "Cukrzyca. Nowe sposoby zapobiegania i leczenia" w przystępny sposób opisuje przyczyny, rodzaje, objawy, powikłania i najnowsze - udowodnione badaniami - sposoby leczenia tej podstępnej choroby. Zachorować na nią może każdy, ale też każdy może jej uniknąć. Zamiast wpisywać w Google słowo "cukrzyca" i czerpać wiedzę z nie zawsze wiarygodnych źródeł, lepiej sięgnąć po rzetelny, a jednocześnie napisany z myślą o laikach poradnik. Taki jak "Cukrzyca" z serii "Bądź zdrów" Wydawnictwa Harde, napisany przez wieloletnią redaktor naczelną miesięcznika "Zdrowie" Izę Radecką. To źródło aktualnej wiedzy, która może uchronić przed zachorowaniem na tę chorobę lub wspomóc jej leczenie. W żadnej innej chorobie nie ma tak wielkiego znaczenia zaangażowanie chorego w proces leczenia, jak właśnie w cukrzycy. Diabetyk, czyli osoba z cukrzycą, musi wiedzieć, że przyjmując odpowiednio dobrane leki, kontrolując dietę i masę ciała oraz dbając o aktywność fizyczną, może żyć tak długo, jak człowiek bez cukrzycy.

Wydawnictwo Harde oraz patroni książki - www.poradnikzdrowie.pl, www.naszsenior.pl i portal www.mojacukrzyca.org, a także Radio Plus i Super Express polecają poradnik "Cukrzyca". Na zdrowie!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~ggg  IP: 89.69.83.xxx(2019-06-04 10:58:15)
Niech światowe KORPORACJE przestana truć ludzi bromem, aluminium, fluorem to cukrzyca sama zniknie


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Czytelnia: Cukrzyca. Nowe sposoby zapobiegania i leczenia
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 11 sierpnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line