Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

#NieCukrz, cukier szkodzi - Dzień Otwarty w OW NFZ

źródło: Biuro Komunikacji Społecznej NFZ, dodano: 24 stycznia 2019 r.

#NieCukrz, cukier szkodzi - Dzień Otwarty w OW NFZ#NieCukrz, cukier szkodzi - pod takim hasłem w najbliższą sobotę 26 stycznia Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia organizują Dzień Otwarty. Dzień poświęcony będzie profilaktyce zdrowotnej i konsekwencjom nadmiernego spożywania cukru.

W godzinach od 9.00 do 14.00 w siedzibach oddziałów NFZ a także w miejscach, w których przedstawiciele NFZ będą gościć w tym dniu, zaproszeni specjaliści diabetolodzy, dietetycy, konsultanci ze stowarzyszeń, które wspierając osoby chore na cukrzycę, będą udzielać porad i informacji na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz szkodliwości nadużywania cukru i słodkich napojów.

W Lublinie zaproszono przedstawicieli Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie. Będzie możliwość uzyskania bezpłatnych porad lekarza pediatry oraz licencjonowanego edukatora diabetologicznego na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz szkodliwości nadużywania cukru czy słodkich napojów.

W Łodzi na stoiskach Fundacja Diabeciaki i Oddziału Łódź IFMSA - Poland będzie można skorzystać z porad dietetyka i edukatorów w zakresie cukrzycy, wykonać podstawowe badania w kierunku cukrzycy i skorzystać z pomocy w ich interpretacji, zmierzyć ciśnienie oraz określić BMI i poziom masy tkanki tłuszczowej.

W Katowicach Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy będzie wykonywać badania poziomu cukru oraz udzielać informacji i porad na temat cukrzycy i jej profilaktyki. Firma Synexus będzie przeprowadzać podstawowe badania profilaktyczne takie jak: mierzenie glukozy, mierzenie ciśnienia, pomiar BMI.

W Poznaniu można wykonać bezpłatnie pomiar cukru we krwi za pomocą glukometru oraz test ryzyka stanu przedcukrzycowego i cukrzycy. Gościem Oddziału i ekspertem będzie pani Beata Stepanow, Prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej (SED).

Eksperci podkreślają, że w profilaktyce cukrzycy najistotniejsza jest prawidłowa, zbilansowana dieta, bez nadmiaru cukru i tłuszczu, bogata w warzywa i owoce, oraz oczywiście ruch. Zmiana stylu życia może zdecydowanie zmniejszyć ryzyko cukrzycy. Osoby zagrożone cukrzycą powinny również regularnie się badać. Podczas Dnia Otwartego wszystkim, którzy odwiedzą oddziały wojewódzkie, NFZ proponuje badania poziomu glukozy we krwi, pomiar masy ciała i jego składu oraz ciśnienia. Odbędą się również rozmowy o tym, w jaki sposób ze swojego jadłospisu wyeliminować lub ograniczyć słodkie i wysoko przetworzone produkty.

W trakcie Dnia Otwartego będzie można także załatwić sprawy, na które w ciągu tygodnia brakuje czasu. W wielu województwach ferie już trwają, w innych rozpoczną się wkrótce - z myślą o tych, którzy planują wyjazd na narty za granicę, przedstawiciele NFZ będą między innymi wydawali, bez kolejki, Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Szczegóły dotyczące konkretnych miejsc akcji, czasu i godzin trwania akcji #NieCukrz na stronach Oddziałów Wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia.



Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!



reklama


XXI Zjazd PTD



Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!




Powrót Do góry



mojacukrzyca.org - Informacje: #NieCukrz, cukier szkodzi - Dzień Otwarty w OW NFZ
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 5 czerwca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line